Ceļojumu apdrošināšanai koronavīrusa dēļ tiek pievērsta lielāka uzmanība

Eksotiskās Āzijas valstis tradicionāli ir ļoti iecienīts tūrisma galamērķis visos gadalaikos, bet Latvijas iedzīvotāji uz šīm zemēm īpaši bieži mēdz ceļot tieši vēsākajos gadalaikos.

Taču dzīvībai bīstamā koronavīrusa infekcijas COVID-19 uzliesmojums Ķīnā 2019. gada nogalē un tā tālāka izplatīšanās pasaulē daudziem likusi mainīt atvaļinājumu ieceres un atcelt iepriekš plānotos ceļojumus.

Vairākumā gadījumu cilvēku vēlme ceļot nav mazinājusies. Taču pēdējā laikā koronavīrusa visvairāk apdraudētajās valstīs un reģionos ir ieviesta virkne ierobežojumu un liegumu pārvietoties, tostarp, piemēram, atcelti avioreisi vai pārtraukta pārrobežu satiksme. Ir palielinājusies arī pašu ceļotāju piesardzība. Tāpēc arī, iegādājoties ceļojumu apdrošināšanas polises, "Seesam" klienti ir uzdevuši virkni jautājumu tieši saistībā ar aktuālo situāciju Āzijas reģionā un pasaulē kopumā. Galvenās bažas saistās ar koronavīrusa izplatību un potenciālo risku izvērtējumu.

Kāda ir šā brīža situācija Ķīnā un pasaulē?

Ķīnas Nacionālās veselības komisijas operatīvā informācija uz 2020. gada 24. februāri liecina, ka pēdējo 24 stundu laikā fiksēti vairāk nekā 150 nāves gadījumi jaunās infekcijas dēļ. Līdz ar to koronavīrusa upuru skaits Ķīnā jau tuvojas 2600.

Pēdējo 24 stundu laikā pasaulē ir reģistrēti vairāk nekā 700 jauni inficēšanās gadījumi, kuri joprojām pārsvarā fiksēti vīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē un tās galvaspilsēta Uhaņā. Kopējais inficēto skaits kopš epidēmijas sākuma pagājušā gada decembrī visā kontinentālajā Ķīnā ir pārsniedzis 77 000, bet kopumā visā pasaulē tuvojas jau 80 000 gadījumu.

Lai arī Ķīnas amatpersonas uzsver, ka lielākā daļa pacientu ir saslimuši vieglā formā, ka daļa saslimušo jau atveseļojušies un pēdējo dienu oficiālajā statistikā jaunu infekcijas gadījumu skaitam ir tendence samazināties, realitāte tomēr varētu būt atšķirīga un mazāk optimistiska. Turklāt jau konstatēti arī atkārtotas inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu.

Ķīna ir mainījusi saslimšanas gadījumu skaitīšanas metodiku, kas arī rada šaubas par epidēmijas patieso apmēru. Tāpēc Pasaules Veselības organizācija brīdina, ka pagaidām vēl nav iemesla teikt, ka koronavīrusa izplatīšanās samazinās.

Koronavīrusa uzliesmojuma epicentrs – Uhaņas pilsēta ar 11 miljoniem iedzīvotāju – ir slēgta. Lai bremzētu vīrusa izplatīšanos, pārējās pasaules valstis pieņem aizvien jaunus drošības pasākumus, tostarp, piemēram, aizliegumu Ķīnas pilsoņiem šķērsot valsts robežu.

Tomēr līdzšinējie pasākumi nav spējuši apturēt koronavīrusa tālāko izplatību pasaulē. Ārpus kontinentālās Ķīnas līdz šim ir apstiprināti jau vairāk nekā 2300 infekcijas gadījumu, no kuriem sākotnēji skaitliski ievērojamākie tika konstatēti kruīza kuģa "Diamond Princess" pasažieriem un apkalpes locekļiem (kopumā gandrīz 700 gadījumi), kā arī Dienvidkorejā (jau vairāk nekā 800 gadījumi un straujākais inficēšanās gadījumu skaita pieaugums ārpus Ķīnas). Vairāk nekā 100 inficēšanās gadījumu ar koronavīrusu diagnosticēts Japānā. Un vīruss sasniedzis arī Eiropu, šobrīd vissmagāk skarot Itāliju un tieši Lombardijas reģionu, kur pēdējās dienās strauji pieaudzis inficēto skaits, jau pārsniedzot 200 gadījumus. Līdz šim ārpus Ķīnas konstatēto nāves gadījumu skaits pārsniedzis 30.

Kā tagad rīkoties Latvijas ceļotājiem?

"Seesam" klienti jau ir interesējušies par potenciālām situācijām, kad ieplānotais ceļojums uz Ķīnu, kādu citu Āzijas valsti un nu jau arī uz atsevišķām Eiropas valstīm, kur pēdējā laikā konstatēti ne tikai saslimšanas gadījumi ar koronovīrusu, bet arī pirmie nāves gadījumi, varētu tikt atcelts, baidoties tieši no inficēšanās ar koronavīrusu. "Seesam" saņem jautājumus no klientiem, vai tādā gadījumā būtu iespēja pieprasīt apdrošināšanas atlīdzību. Tāpat ir saņemti jautājumus arī par medicīniskās aprūpes izmaksu segšanu, ja apdrošinātā persona ceļojuma laikā, piemēram, inficējas ar koronavīrusu un tādā situācijā ir nepieciešama ārstēšanās ārzemēs.

Šajā gadījumā jāatgādina, ka ceļojumu apdrošināšanas līgumos tādas postošas masveida saslimšanas kā epidēmijas un pandēmijas parasti tiek norādītas pie izņēmumiem, kuri netiek apdrošināti.

"Seesam" aicina ikvienu klientu sekot līdzi informācijai masu medijos un būt īpaši piesardzīgiem, dodoties ceļojumā uz jebkuru vietu pasaulē, jo koronavīruss turpina izplatīties un tiek konstatēts aizvien jaunās valstīs. Aktuālajai informācijai par vīrusa izplatību var sekot vietnē www.worldometers.info/coronavirus.

Kompensācija par izdevumiem, kas saistīti ar medicīniskajiem pakalpojumiem, katrā ceļojumu apdrošināšanas gadījumā tiks vērtēta individuāli, ņemot vērā arī to, vai valstī, kurā konstatēts minētais vīruss, tiek segti izdevumi par saslimšanas ārstēšanu.

Ceļojumu apdrošināšanai jāpievērš lielāka uzmanība

Jaunā situācija pasaulē, kas uzskatāma par ārkārtas situāciju, ceļojumu apdrošināšanā ir radījusi papildu nosacījumus, taču nekādā veidā nav mazinājusi ceļojumu apdrošināšanas nozīmi. Gluži pretēji, ceļojumu apdrošināšanai šobrīd tiek pievērsta vēl lielāka uzmanība. Tas arī ir iemesls ikvienam vēl rūpīgāk iepazīties ar līguma nosacījumiem un pirms ceļojuma pārdomāt visus iespējamos riskus, lai sadarbībā ar apdrošinātāju izvēlētos atbilstošāko segumu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Romantiskā bēgšana - atpūta Jūrmala Hotel  Estravel Latvia
1 nakts Luksus numurā 2 personām, brokastis, vakariņas un romantisks cienasts | Skatīt vairāk
Latvija no 155 EUR
Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel Estravel Latvia
Nakšņošana Deluxe numurā ar izvēlēto ēdināšanu un SPA programmu 2 personām | Skatīt vairāk
no 209 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.05.2021 - 13.05.2021 "Camino" svētceļnieka pase arī Cēsu TIC Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsu apkārtnē ir tapuši Sv. Jēkaba ceļa divi posmi. Lai dotos pa maršrutu, ir vēlama svētceļnieka pase, kuru iegādāties var arī Cēsīs. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12451482sec.