Jāņa sēta laiž klajā jaunu karšu pārlūku un detalizētas kartes

Karšu izdevniecība Jāņa sēta ir sagatavojusi jaunas kartes Baltijas teritorijai, kas ļaus interneta Karšu pārlūka un mobilo aplikāciju Baltic Maps lietotājiem skatīt kartes jaunā noformējumā un vēl nebijušā  detalizācijā, kā arī sniegs ilgi gaidīto iespēju tās lejuplādēt mobilajās ierīcēs.

Sīkāk par šiem jaunumiem.

Detalizācija. Jāņa sētas karšu pārlūka lietotāji būs jau pieraduši pie sīkas detalizācijas pilsētu un lielāko ciemu kartēs. Tagad kā pilsētās, tā visattālākajos lauku nostūros kartēs redzamas gan ēku kontūras, gan adreses (arī Lietuvā un Igaunijā), gan ielu nosaukumi nelielajos ciemos, tādējādi ievērojami palielinot attēlojamās informācijas detalizāciju. Uzklausot klientu vēlmes, pārskata mēroga kartēm  informācijas noslodze ir samazināta.

Jaunais noformējums. Līdz šim pieejamās pārlūka kartes  atkārtoja ierasto Jāņa sētas papīra karšu dizainu, kas dažādos mērogos bija visai atšķirīgs, pieskaņots konkrētajam mērogam. Jaunajā elektronisko karšu noformējumā izmantota vienota, mazāk intensīva krāsu skala un tipveida apzīmējumi, kas padara kartes viendabīgākas un atvieglo to uztveri, pārejot no viena mēroga citā. Tomēr iespējams, ka daļai lietotāju iepriekšējā karšu versija šķitīs ierastāka, tiem pagaidām būs iespējams pārslēgties uz vecā dizaina kartēm. Jaunajā karšu veidošanas tehnoloģijā uzrakstus izkārto programmatūra, kas ne vienmēr ir perfekti, toties kartogrāfiskās informācijas atjaunošana tagad notiek daudz raitāk.

Aktualizācija. Karšu pārlūkā izmantotā tehnoloģija ļauj tajā ietverto kartogrāfisko informāciju atjaunot biežāk nekā līdz šim. Iespējams, produkta lietotāji pat nemanīs izmaiņas, tomēr pārliecināsies par rezultātu, kad Karšu pārlūkā spēs atrast arī nesen izveidotas ielas, ceļu pārvadus un adreses.

Lejupielādes iespēja. Jaunās kartes ir pieejamas atjaunotajā Baltic Maps maksas lietotnē Android un iOS mobilajām ierīcēm un planšetdatoriem. Jaunās kartes tiešsaistē ielādējas apskatei ievērojami ātrāk, kā arī izveidota karšu lejupielādes funkcija, kas ļauj kartes lietot bez interneta pieslēguma. Tas noderēs vietās ar vāju mobilo sakaru vai interneta pārklājumu, kā arī ļaus ekonomēt, lieki neizmantojot maksas interneta pieslēgumu. Baltic Maps lietotni iespējams lejupielādēt iTunes un Google Play veikalos.

Jaunās kartes ir pieejamas arī produktā Karšu pārlūks un WMS servisa veidā profesionāliem lietotājiem. Tas ļauj Jāņa sētas kartes ievietot jebkurā interneta vietnē un lietot par pamatu informācijas attēlošanai kartē arī mobilo aplikāciju un Windows lietotņu projektos. Paraugs Karšu pārlūka tehnoloģijai ar Jāņa sētas jaunajām kartēm ir ietverts portālā www.balticmaps.eu un Karšu izdevniecības Jāņa sēta sadarbības partneru portālos (daži no lielākajiem: www.seko.lv, www.zl.lv, www.1188.lv, www.1189.lv).

Vietnē www.balticmaps.eu ikviens interesents var iegūt jaunās kartes interaktīvu fragmentu savai interneta vietnei, veidot savu objektu datubāzi un abonēt to publicēšanu objektus slānī „Ir vērts apskatīt”, pievienojot objektiem aprakstus un attēlus.

Jaunās kartes un dati ir lietojami maršrutu plānošanai un optimizēšanai, kā arī sarežģītu loģistikas uzdevumu risināšanai. Loģistikas funkcionalitāte palīdzēs sadalīt klientus pa automašīnām vai klientu apkalpošanas speciālistiem, izveidos maršrutu lapas un nodrošinās iespēju uzraudzīt maršrutu izpildi tiešsaistē.

Ceram, ka mūsu kartes priecēs to lietotājus un ļaus atrast jebkuru interesējošo ielu, adresi un māju!

Papildu informācija

Jāņa sēta laiž klajā jaunu karšu pārlūku ar detalizētām Baltijas kartēm

Jauno karšu pieejamība un saturs

Karšu pārlūkā ir iekļautas Karšu izdevniecības Jāņa sēta Latvijas, Baltijas valstu, Eiropas un Pasaules kartes. Ir iespējams pieslēgt arī Google, Bing, OSM un citas karšu pamatnes, kuru lietošanas tiesības ir ieviesējam. Karšu pārlūka tehnoloģija kartes un datus attēlo no Jāņa sētas serveriem, kuros vienmēr ir pieejamas jaunākās kartes un dati. Citi programmprodukti ir realizēti tā, lai saņemtu kartes no servera un arī spētu tās lietot bez tiešsaistes režīma.

Mobilo aplikāciju lietotāji var lietot karti no servera un saglabāt nepieciešamo teritoriju telefona vai planšetdatora atmiņā, lai strādātu ar kartēm vietās, kur mobilo datu pieslēgums ir vājš. Ņemot vērā karšu pamatīgo detalizāciju, lietotājiem jārēķinās gan ar atbilstošu vietu ierīces atmiņā, gan laika rezervi un labu interneta pieslēgumu lejupielādes brīdī. Lietotāju ērtībai lejupielādējamās kartes sadalītas pakotnēs, ļaujot klientam izvēlēties nepieciešamāko. Piemēram, Rīga ar visām adresēm aizņem 180 MB un kopējas dažas minūtes, bet visai Latvijai tie ir 2 GB un prasa vairākas stundas.

Loģistikas risinājuma lietotāji kartes lieto bez tiešsaistes, jo programmatūru instalē savā datorā, tomēr saņem regulārus atjaunojumus kartēm, datiem un funkcionalitātei.

Jāņa sētas dati maršrutu veidošanai un loģistikai

Maršrutu veidošanas pakalpojums nodrošina optimālā maršruta izveidi un attālumu noteikšanu starp vairākiem ģeogrāfiskiem punktiem, lietojot Jāņa sētas Baltijas ceļu un Eiropas galveno autoceļu datubāzi.

Maršrutu veidošanas un loģistikas algoritmi ir izstrādāti Jāņa sētas informācijas tehnoloģiju nodaļā. Tos var lietot esošo produktu ietvaros, abonēt kā servisu un arī integrēt citās lietotnēs.

Loģistikas algoritms ļauj desmit minūšu laikā tā lietotājam no vairāk nekā tūkstots aktuālu klientu saraksta iegūt optimālus maršrutus to apkalpošanai, piemēram, ar 10 automašīnām, ar laika plānu un ceļa zīmi. Klientu speciālistam, šoferim vai servisa darbiniekam dienas plānu var nodot maršruta lapas veidā vai elektroniski – mobilajā aplikācijā. Darba vadītājs tiešsaistē var redzēt maršruta plāna izpildi. Ņemot vērā jautājuma specifiku un sarežģītības pakāpi, pēc plašākas informācijas par Loģistikas risinājumu tomēr ieteicams griezties tieši pie Jāņa sētas speciālistiem.

Karšu pārlūku vienkāršākiem projektiem ieviesējs var iegūt un abonēt, lietojot www.balticmaps.eu ietverto apmaksas sistēmu. Te pieejama arī integrēšanas pamācība un Jāņa sētas speciālistu kontaktinformācija.

Karšu pārlūku, sekojot Jāņa sētas speciālistu instrukcijām, var ieviest jebkurā interneta vietnē, un Baltic Maps lietotni iespējams lejupielādēt iTunes un Google Play veikalos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Izstāde "Gobelēns" Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 2. oktobra līdz 20. novembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”, kuras | Skatīt vairāk
Latvija
Baltic Beach Hotel - Deluxe atpūta  Estravel Latvia
1 nakts 2 personām Deluxe numurā, brokstis, 1 spa programma pēc izvēles. | Skatīt vairāk
no 209 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.10.2021 - 31.10.2021 Baudi mākslas maršrutu Gulbenē! Gulbenes novada TIC
Esi aicināts doties pastaigā pa Gulbeni, lai baudītu virtuālu mākslas ceļojumu pilsētas ielās! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.10.2021 - 30.10.2021 Pārcelta Cēsu novada restorānu nedēļa Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus vīrusa izplatības samazināšanai, Cēsu novada restorānu nedēļas norises datumi tiek pārcelti. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46442914sec.