TŪRISMA BIZNESS | Bizness

«Novaturas» pagājušajā gadā guvis 3,7 miljonu peļņu

Pēc neauditētiem datiem Baltijas valstu lielākā tūrisma operatora “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, ieņēmumi 2023. gadā sasnieguši 209 miljonus eiro. Salīdzinot ar 2022. gadu, šis ir pieaugums par 6%.

Uzņēmuma peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) pieauga 7 reizes (līdz 5,5 miljoniem eiro). 2022. gadā reģistrētie zaudējumi 0,6 miljonu eiro apmērā tika aizstāti ar aizgājušā gada peļņu 3,7 miljonu apmērā.

“Pagājušais gads “Novaturas” grupai bija patiesi veiksmīgs, ieņēmumiem un EBITDA pārsniedzot pēdējos piecus gadus. Šajos pieaugošās konkurences apstākļos būtisks faktors bija un ir tas, ka mēs piedāvājam reģionā plašāko galamērķu klāstu un spējam to operatīvi pārvaldīt, reaģējot uz klientu vajadzībām. Turklāt degvielas cenu kritums padarīja ceļojumus klientiem pieejamākus un pozitīvi ietekmēja rentabilitāti,” stāsta “Novaturas” grupas izpilddirektors Kristijons Kaikaris (Kristijonas Kaikaris).

Viņš arī papildina, ka pagājušajā gadā uzmanība tika pievērsta ne tikai ceļotāju jau klasiski iecienītajiem atpūtas galamērķiem, piemēram, Turcijai, Grieķijas salām, Bulgārijai, Itālijai, Spānijai, Ēģiptei, Tenerifei un Madeirai, bet arī arvien lielāku popularitāti gūstošiem galamērķiem - Melnkalnei un Tunisijai. Pēc uzņēmuma datiem, katrs otrais organizētā tūrisma ceļotājs, kurš devās atpūtā uz Melnkalni, savas atpūtas organizēšanu uzticēja “Novaturas”.

Uzņēmums piedāvā arī plašu klāstu ar ekskursijām un eksotiskos galamērķus, slēpošanas braucienus, kā arī “darbatvaļinājuma” (workation) iespējas, kad atpūta tiek apvienota ar attālinātu strādāšanu. Tāpat “Novaturas” ir stabili attīstījies lielo grupu braucienu organizēšanā. Uzņēmums kopā ar partneriem pērn realizēja Lietuvas tūrisma vēsturē lielāko “darbatvaļinājumu” organizēšanu jaunuzņēmumu akseleratoram “Tesonet”. “Novaturas” čarterlidojumus izmantoja gandrīz 2,5 tūkstoši pasažieru.

Ātra reakcija un elastība

Aizvadītajā gadā “Novaturas” gupa kopumā apkalpoja 259 tūkstošus klientu (Latvijā - aptuveni 50 tūkstoši), kas ir par 3% mazāk kā 2022. gadā. Tas saistīts gan ar pieaugošo konkurenci tirgū, gan ar karu Izraēlā, kura rezultātā “Novaturas”, lai nodrošinātu klientu drošību un reaģētu uz ceļotāju uzvedību, uz laiku pārtrauca ceļojumus uz Jordāniju un optimizēja Ēģiptes programmu.

“Pagājušajā gadā ceļotāji novērtēja mūsu atbildīgo reakciju uz situāciju Izraēlā, kad, rūpējoties par mūsu klientiem, nekavējoties atcēlām ceļojumus uz galamērķiem, kas tobrīd nebija pietiekami droši, kā arī par mūsu elastību un ātro rīcību saistībā ar ugunsgrēkiem Rodas salā. Ir svarīgi, lai ceļotāji justos droši arī negaidītās situācijās, un mūsu mērķis ir nekavējoties sniegt visu nepieciešamo palīdzību,” norāda K. Kaikaris.

Pēc “Novaturas” izpilddirektora teiktā, izlēmīga un savlaicīga reakcija uz dinamisko tirgus situāciju palīdzēja uzņēmumam sasniegt stabilus finanšu rezultātus pagājušajā gadā.

Ceļojumu programmas pielāgošana un rentabilitātes uzturēšana

Raugoties uz 2024. gadu, “Novaturas” grupas vadītājs K. Kaikaris uzsver, ka uzņēmums turpinās uzlabot ceļotāju pieredzi un nodrošinās savas darbības efektivitāti, lai saglabātu līderpozīcijas reģionā.

K. Kaikaris arī norāda: “2024. gadā mēs tiecamies uz ilgtspējīgu rentabilitāti. Koncentrēsimies uz peļņas rādītājiem, ko izdevās sasniegt pagājušajā gadā, kā arī izvērtēsim pieaugošās konkurences ietekmi. Esam gatavi elastīgi reaģēt uz tirgus dinamiku un pielāgot ceļojumu programmu jebkādas iespējamās ekonomiskās vai ģeopolitiskās nenoteiktības dēļ”.
Viņaprāt, viena no “Novaturas” stiprajām pusēm ir uzņēmuma plašais piedāvājums, kas dod elastību un ļauj uzņēmuma klientiem izvēlēties sev tīkamus galamērķus, lidojumu laikus un viesnīcas. „Lai panāktu efektivitāti un rentabilitāti, esam gatavi mērķtiecīgi reaģēt uz klientu vajadzībām, sekot līdzi izmaiņām un atbilstoši pielāgot ceļojumu programmas, fokusējoties uz galamērķiem ar vislielāko potenciālu, kā arī laicīgi plānot ziemas un vasaras ceļojumu rezervēšanas programmas,” stāsta K. Kaikaris.

E-komercijas potenciāls, ilgtspējīgs viesnīcu piedāvājums

Viens no uzņēmuma stratēģiskajiem virzieniem ir turpināt uzlabot klientu pieredzi un koncentrēties uz tehnoloģijām un datu analīzē balstītiem risinājumiem.

“Mums ir plašs pakalpojumu izplatīšanas tīkls un redzams arī augošs e-komercijas potenciāls – pagājušajā gadā atklājām jaunu uzņēmuma mājaslapu, kuru turpinām attīstīt. Vēlamies būt viegli pieejami saviem klientiem viņiem ērtā veidā, tāpēc koncentrēsimies uz vēl draudzīgākiem rīkiem tūrisma aģentūrām un partneriem un stiprināsim pārdošanas kanālus, kā arī attīstīsim digitālo pieredzi,” stāsta K. Kaikaris.

Iespēja izvēlēties ilgtspējīgas viesnīcas ir viens no jauninājumiem, ko uzņēmums ieviesa pagājušajā gadā. “Novaturas” bija pirmais no lielajiem tūrisma operatoriem, kas savā tīmekļa vietnē ieviesa marķējumu “Ilgtspējīga izvēle”, ar to atzīmējot naktsmītnes, kas veicina vides aizsardzību, taupa resursus, šķiro un samazina atkritumu daudzumu, kā arī palīdz vietējām kopienām. Ilgtspējīgas viesnīcas veido aptuveni vienu trešdaļu no uzņēmuma piedāvājuma, un to klāstu plānots paplašināt.

Labāka punktualitāte un jauni lidojumu partneri

Vēl viena joma, kurā “Novaturas” pagājušajā gadā uzlaboja klientu pieredzi, bija lidojumu punktualitāte. Vairāk nekā trīs stundas kavēto lidojumu skaits pērn bija mazāks par 1%. Salīdzinot ar 2022. gadu, šādu kavējumu skaits ir samazināts trīs reizes.

“Novaturas” arī paziņoja par jaunām un nostiprinātām partnerattiecībām ar aviokompānijām. Pērn Latvijā uzņēmums paplašināja sadarbību ar “airBaltic”, kas Eiropā izceļas ar vienu no jaunākajām un videi draudzīgākajām lidmašīnu flotēm.

Tikmēr Igaunijā “Novaturas” paziņoja par jaunu ilgtermiņa sadarbību ar “Heston Airlines”. Paredzams, ka šī partnerība sniegs būtisku ieguldījumu ceļotāju komfortā, pakalpojumu kvalitātē, drošībā un ilgtspējībā. “Heston Airlines” veiks lidojumus ar modernām “Airbus A320” lidmašīnām, kas nodrošina augstāku degvielas patēriņa efektivitāti.

Arī šajā vasaras sezonā “Novaturas” lidojumus no visām trim Baltijas valstīm uz Turciju nodrošinās ar “Turkish Airlines”. Turklāt no Lietuvas uz Antāliju būs pieejami lidojumi ne tikai no Viļņas, bet arī no Kauņas, kas paplašinās elastību.

Izmaiņas vadībā un iespēja darbiniekiem

Pagājušā gada vidū “Novaturas” grupa uz jaunu pilnvaru termiņu ievēlēja valdi. Bez Ugņus Radvilas (Ugnius Radvila), kurš darbu valdē turpina, tika iecelti divi jauni locekļi: Tomas Korgans (Tomass Korganas) un Ģedimins Almants (Gediminas Almantas).

Gada nogalē “Novaturas” grupas valde par jauno izpilddirektoru iecēla K. Kaikari. Viņam ir daudzu gadu pieredze gan Lietuvas, gan starptautisku aviācijas, transporta un IT jomas uzņēmumu vadīšanā: no “Microsoft” un “Oracle” līdz “Small Planet Airlines” un “CityBee”.

Novembrī uzņēmums pabeidza arī akciju atpirkšanu. “Novaturas” grupa par gandrīz 0,25 miljoniem EUR atpirka gandrīz 76 tūkstošus savu akciju (ap 1%), ko nākamo trīs gadu laikā plāno izplatīt darbiniekiem Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Tas ir uzņēmuma veids, kā rūpēties par savu darbinieku labklājību, palielināt darbinieku iesaisti un piesaistīt jaunus talantus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
GeLux - Āzijas piedzīvojumu ceļojums Estravel Latvia
Jauna izpratne par Luksu - piedzīvojumu ceļojumā Taizemē un Kambodžā // Unikāla pieredze, vairāk iekļautu pakalpojumu // 10% atlaide, rezervējot | Skatīt vairāk
no 2519 EUR
4 personām - aktīva atpūta Igaunijā Estravel Latvia
1 nakts 4 personām aktīvās atpūtas kūrorta viesu mājā, brokastis un atpūtas piedāvājums | Skatīt vairāk
no 370 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.03.2024 - 20.04.2024 Pavasara tirgus Lietuvā Ignalinos rajono TIC
20.aprīlī no plkst.8. Ignalinas Laisves laukumā notiks pavasara gadatirgus! | Skatīt vairāk
Ekskursiju ceļojums - 𝐆𝐑𝐈𝐄𝐊̧𝐈𝐉𝐀! Latvia Tours
Pēc jaukā brauciena, tiem, kas Grieķijā vēlas uzturēties ilgāk, iesakām pagarināt savu atpūtu vienā no piedāvātajām Tasas salas viesnīcām. | Skatīt vairāk
no 1089 EUR
Uzņēmumi


Novatours
,


Nikos Travel
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13592792sec.