TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Pirmais Latvijas skaistumkopšanas salons, kas ieviesis norēķinus kriptovalūtā

Pirmais Latvijas skaistumkopšanas salons, kas ieviesis norēķinus kriptovalūtā

Atsaucoties ārvalstu viesu un ceļotāju pieprasījumam, skaistumkopšanas salons Vecrīgā “SIBI salons” ieviesis iespēju norēķināties kriptovalūtā. Šobrīd tas ir pirmais skaistumkopšanas nozares uzņēmums Latvijā, kur nodrošina šādu norēķinu veidu. Uzņēmuma īpašniece Kristīne Krama atzinīgi vērtē ieceri ieviest jaunu finanšu instrumentu nozarē un saskata tajā iespējas attiecībā uz ārvalstu klientiem.

 “Liela daļa salonu klientu ir ārvalstu viesi no dažādām valstīm. Daudz un plaši tiek diskutēts par to, kā Vecrīgā atgriezt dzīvību un padarīt tur esošo uzņēmumu piedāvājumu saistošu ārvalstu ceļotājiem. Tajā pašā laikā kriptovalūta kā norēķinu veids daudzviet pasaulē ir salīdzinoši populārs norēķinu veids par precēm un pakalpojumiem. Mēs nolēmām apvienot abas šīs lietas un sekmēt gan ārvalstu, gan pašmāju patērētāju interesi, piedāvājot kriptovalūtas norēķinus,” stāsta K.Krama.

Uzņēmēja piebilst, ka “nav noslēpums, ka liela daļa skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju darbojas t.s. pelēkajā zonā, izvairoties no nodokļu maksāšanas. Turpretī, norēķiniem kriptovalūtā nav īpaša regulējuma - darījumiem un norēķiniem ar virtuālo valūtu (kriptovalūtu) ir piemērojami nodokļu normatīvie akti vispārējā kārtībā. Uzņēmumu ienākuma nodoklis ir jāaprēķina eiro. Pirms pieciem gadiem bijām vieni no pirmajiem nozarē, kas ieviesa tiešsaistes rezervācijas sistēmu, kas tolaik vēl bija retums Latvijā. Šobrīd esam gatavi būt pirmie, kas ievieš šādu norēķinu veidu, turklāt, daudziem Latvijas iedzīvotājiem jau ir iegādāta virtuālā valūta, bet daļa vēl nav atradusi tai pielietojumu. Kāpēc gan pielietojums nevarētu būt ieguldījums savā labsajūtā?”

Jāpiezīmē, ka komercdarbību regulējošie normatīvie akti neierobežo iespējas par sniegtajiem pakalpojumiem norēķināties ar virtuālo valūtu (kriptovalūtu). Virtuālā valūta (kriptovalūta) nav centrālās bankas vai citas valsts iestādes izdota, nav arī piesaistīta bezseguma valūtai, bet ir atzīta fizisko un juridisko personu starpā kā apmaksas līdzeklis un var tikt pārskaitīta, uzglabāta vai elektroniski tirgota.

Salona pārstāve skaidro, ka norēķini ar virtuālo valūtu ir daudz vienkāršāki, nekā varētu šķist – klientiem tikai jānoskenē QR kods, nosūtot samaksu par attiecīgo preci vai pakalpojumu uz uzņēmuma virtuālo kontu. Jaunais norēķinu veids ir arī iespēja sekot līdzi inovācijām ne tikai nozarē un tehnoloģiskajos risinājumos, bet arī pieejamo finanšu instrumentu jomā. Veicot pārskaitījumus ar kriptovalūtu, transakcija noris dažu minūšu laikā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.07.2024 - 15.07.2024 Tūrisma karte "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē" Bauskas TIC
“Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” – tūrisma maršruts un karte ģimenēm ar bērniem! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.07.2024 - 20.07.2024 Mājas kafejnīca "Lāde" aicina ciemos! Bauskas TIC
Mājas kafejnīca "Lāde" aicina izbaudīt atmosfēru aizvadītā gadsimta noskaņās - gan telpās, gan ēdienkartē. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.07.2024 - 19.07.2024 Svētku Radošā iela MĀKSLINIEKI UN LITERĀTI Tukuma TIC
Tukuma novada svētkos visiem ierastā Mākslinieku iela pārtaps par radošo ielu MĀKLSINIEKI UN LITERĀTI. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.07.2024 - 20.07.2024 DISKO NAKTS | Radi Tukku Magi pagalmā Tukuma TIC
Svētku lielās dejas plānojas TUKKU MAGI pagalmā Tukumā 20.jūlijā no pulksten 22:00! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::2.82468009sec.