TŪRISMA BIZNESS | Pētījumi & Statistika

Pētījums: Uzņēmumu konkurētspēju var sekmēt ar atklātas runas kultūru

Latvijas un pasaules ekonomika šobrīd piedzīvo sarežģītu posmu, tāpēc ikviens uzņēmums meklē instrumentus un risinājumus, kā uzlabot savas darbības rādītājus. Biznesa augstskolas Turība studente Līga Balode-Vaivode, īstenojot pētījumu, secinājusi, ka uzņēmuma konkurētspēju un finanšu rādītājus var uzlabot, organizācijā ieviešot atklātas runas kultūru. Veidojot drošu un uzticamu vidi, prasmīgi izstrādājot stratēģiju un iesaistot arī vadību, kas rāda piemēru, iespējams sekmēt darbinieku lojalitāti un motivāciju.

Atklāta runa un uzņēmuma konkurētspēja

Atklātas runas kultūra ir organizācijas kultūras sastāvdaļa, kas balstīta uz uzticēšanos, atklātību, komunikāciju, drošības sajūtu un darbinieku piesaisti konkrētajam uzņēmumam. Atklātas runas kultūra darba vietā palielina uzņēmuma konkurētspēju un finanšu rādītājus, rada labvēlīgu augsni inovācijām, sekmē darbinieku motivāciju un piesaisti uzņēmumam. Darbinieku klusēšanu var izbeigt, tikai zinot un ņemot vērā tās iemeslus. Atklātas runas kultūras pastāvēšanai ir nepieciešama uzticēšanās un iekļaujošā līderība.

Uzņēmuma ētikas kodekss

Atklātas runas kultūra ir kļuvusi aktuāla pēdējos gados, sevišķi lielos, starptautiskos uzņēmumos, kur papildus finansiālo rādītāju sasniegšanai un konkurētspējas palielināšanai, īpaša uzmanība tiek pievērsta arī uzņēmuma reputācijai, iekšējai kultūrai un komunikācijai. Neatņemamai sastāvdaļai katrā uzņēmumā jābūt ētikas kodeksam, kas definē organizācijas filozofiju, vērtības, tradīcijas un reglamentē pieņemamās uzvedības normas.

Darbinieki jūtas droši un brīvi paust savus viedokļus

Biznesa vidē var sastapt neskaitāmus piemērus, kur veiksmīgi iedzīvināta atklātas runas kultūra ir kļuvusi par uzņēmuma konkurētspējas priekšrocību, padarot to atšķirīgu un veiksmīgāku gan jaunu produktu radīšanā, gan peļņas izaugsmē. Atklāta runa ir unikāls fenomens, kura ietekme joprojām nav pienācīgi novērtēta, bet pēdējā desmitgadē organizāciju psiholoģijā tiek arvien vairāk pētīta un izzināta. Dažādas kompānijas to definē un izveido dažādi, bet galvenā doma paliek nemainīga – darbinieki jūtas droši un brīvi paust savus viedokļus, idejas, bažas un uzskatus.

Darba vieta, kas iedvesmo

Ir saprotami, ka cilvēkus iedvesmo tāda darba vieta, kur viņi jūtas gaidīti, var brīvi paust savu viedokli un uzskatus, kur idejas tiek sadzirdētas un atzītas. No tā iegūst ne tikai darbinieki, bet arī darba devēji, jo pieaug ne tikai uzņēmuma tirgus daļa un finanšu rādītāji, bet tiek radītas un ieviestas inovācijas, kā arī palielinās darbinieku motivācija un piesaiste uzņēmumam.

Ieteikumi veiksmīgai darbībai

Lai uzņēmums varētu ieviest atklātas runas kultūru, jāveic esošās situācijas analīzi, atstājot to, kas darbojas un sākot veidot jauno kultūru. Lai apzinātu situāciju uzņēmumā, nepieciešams izvērtēt uzņēmumā strādājošos cilvēkus un analizēt uzņēmuma vadības komandu. Tāpat nepieciešams apzināties pastāvošos formālos un neformālos komunikācijas kanālus, kā arī definēt jaunos. Lai atklātas runas kultūra veiksmīgi realizētos un iedzīvotos, vadības komandai nepieciešams to pastāvīgi demonstrēt ar savu piemēru.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Uzņēmumi


Biznesa augstskola Turība
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14915204sec.