Āfrikas valsts ātrāk nekā Eiropas Savienība pāriet uz elektriskajiem spēkratiem

Eiropas Savienība ir noteikusi, ka atsacīsies no iekšdedzes automobiļiem ar 2035.gadu, lai gan vairāki Eiropas līmeņa politiķi vairs nav tik stingri šajā termiņā un izsaka vairākas atrunas. Āfrikas valsts Etiopija ir nolēmusi jau tagad aizliegt iekšdedzes automobiļu importu ar 2025.gada beigām. Etiopijā ir apmēram 1,2 miljoni automašīnu un puse no tām brauc valsts galvaspilsētā Adisabebā (5,7 miljoni iedzīvotāju), kuras, kā lietotas automašīnas, tiek importētas no Eiropas, Tuvajiem Austrumiem un Ķīnas. Etiopijā automašīna ir luksus prece un to var atļauties tikai nedaudzi valsts iedzīvotāji. Lietotas automašīnas maksā divas reizes dārgāk nekā Eiropā, bet degvielas cena – dīzeļdegvielai ir 1,35 eiro/l un benzīnam 1,25 eiro/l.

Etiopijā darbojas Āfrikas kontinentā jaudīgākā hidroelektrostacija, kas saražo lētu elektrību, kas izmaksā apmēram vienu centru par kilovatstundu elektroenerģijas. Pēdējos četros gados Etiopijas valdība ir centusies stimulēt elektrisko spēkratu importu, atceļot visas muitas barjeras, nodokļus un nodevas.

Šobrīd valstī ir apmēram 7000 elektrisko spēkratu, taču to skaits strauji pieaug un valdība plāno ar 2025.gada beigām aizliegt iekšdedzes automobiļu importu. Tas tiek darīts ne jau ekoloģijas vārdā, bet gan tautsaimniecības labā, jo valstī nav naftas un visi enerģijas resursi dārgi ir jāiepērk no ārzemēm, bet elektroenerģijas ir lēti pieejama visiem valsts iedzīvotājiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Valmieras novada tūrisma akcija Valmieras novada Tūrisma pārvalde
No 1. jūnija aicinām visus piedzīvojumu medniekus piedalīties tradicionālajā Valmieras novada tūrisma akcijā “Dārgumu medības”! | Skatīt vairāk
Fermentēšanas festivāla galvenā diena! Viesistaba
Ances dabas mājā 2025.gada 25.jūlijā notiks Latvijas fermentēšanas festivāls. Fermentēšana - mūsu veselības un dzīves kvalitātes atslēga. | Skatīt vairāk
79 EUR
Dzīvesstila restorāns un austeru bārs Rīgā Buržujs
Rīgas restorāns «Buržujs» ir neliels, mūsdienīgs restorāns-austeru bārs, kurš orientējas uz sezonālu Eiropas virtuvi. Nāciet mūs novērtēt un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.26889586sec.