Tiks atklāta lapene ar brīnišķīgu skatu uz upes lokiem

Laikā, kad vairāk kā citos gada mēnešos cilvēki rod sevī motivāciju un vēlmi dāvināt citiem labus vārdus, labas domas un dāvanas no sirds, biedrība "Ērgļu sirds" 15. decembrī plkst. 12.00 Ērgļu novada iedzīvotājiem un viesiem pasniegs īpašu dāvanu – Tīzenhauzenu dzimtas dārgumu sargsuņus un lapeni, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Ogres upes lokiem. Uz tās jumta ērti iekārtojies ērglis no Ērgļu ģērboņa un lapenes griesti atgādina skaistas vēstures grāmatas vizuālo atvērumu.

Dāvanas pasniegšanas pasākuma svinīgajā daļā apmeklētājus priecēs Ērgļu pūtēju orķestris diriģenta Pētera Leiboma vadībā. Īpašu pagodinājumu ar savu klātbūtni šim notikumam izrādīs arī 2 vācu dogu šķirnes suņi. Pasākuma ietvaros pirmo reizi plašākai sabiedrībai tiks izrādīts projekta video klips. Pēc svinīgās dāvanas nodošanas ikviens interesents tiks aicināts uz pasākuma neoficiālo daļu Stacijas telpās. Tur būs iespēja neformālā gaisotnē uzzināt vairāk par pašu projektu, dalīties savos iespaidos par labiekārtoto Ērgļu viduslaiku pils teritoriju, nofotografēties ar majestātiskajiem suņiem, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus suņu saimniecei Gunitai Blūmanei par šīs šķirnes suņiem un to dzīvesveidu.

Gan Ērgļu sargsuņi, gan skaistā lapene ir tapusi projekta "Ērgļu viduslaiku pils teritorijas labiekārtošana" ietvaros. Projekta mērķis bija izveidot Ērgļu viduslaiku pils teritoriju par patīkamu atpūtas vietu Ērgļu novada iedzīvotājiem, kā arī vizuāli interesantu un pievilcīgu apskates objektu Ērgļu novada viesiem. "2015. gada rudenī, sanākot kopā Ērgļu bijušajiem un esošajiem iedzīvotājiem, tika aizsākta tradīcija ik mēnesi tikties, lai uz brīvprātības principa, ar patiesu mīlestību pret savu dzimto novadu, kopīgi domātu un darītu lietas Ērgļu attīstības vārdā. 2016. gada pavasarī tika dibināta biedrība "Ērgļu sirds". Biedrības nosaukums atspoguļo pirmo nopietno ideju, kuru biedrībai ir izdevies realizēt – ir piešķirta jauna dzīvība Ērgļu viduslaiku pils teritorijai, kura ir iekļauta valsts nozīmes kultūras pieminekļu sarakstā. Turklāt, tā atrodas pašā Ērgļu sirdī un glabā sevī gadsimtiem krātu spēku un ticību, ka Ērgļi pastāvēs vēl daudzus gadsimtus," stāsta biedrības "Ērgļu sirds" valdes locekle un projekta vadītāja Lelde Gangnuse-Bērziņa.

"Suņi man ļoti patikuši jau kopš bērnības, esmu uzaugusi ar tiem. Pirmais vācu dogs manās mājās ienāca jau gandrīz pirms 20 gadiem. Tā bija veiksmīga nejaušība, jo par vācu dogiem neko daudz pirms tam nebiju dzirdējusi – pat redzējusi tos nebiju. Izlasot sludinājumu vietējā avīzē, ka tiek pārdoti vācu doga kucēni, intereses vadīta braucu lūkoties, kāds tad izskatās tas vācu dogs. Tā bija mīlestība no pirmā acu skatiena un ģimenē ienāca "maza" suņu dāma vārdā Merelina, kura mani apbūra ar savu inteliģenci un miermīlīgo dabu. Kopš tā laika vācu dogu audzēšana ir mana sirdslieta un šobrīd manā ģimenē ir veseli pieci šīs apburošās un graciozās šķirnes pārstāvji. Jūtamies ļoti pagodināti ar diviem no šiem suņiem piedalīties skaistās dāvanas nodošanā," stāsta G. Blūmane.

Galvenie Ērgļu viduslaiku pils teritorijas objekti un simboli būs Ērgļu sargsuņi – to izgatavošanai tika izmantoti metāla stieņi, kuru kopējais svars ir 244 kg. Turīgā Tīzenhauzenu dzimta šajā pilī saimniekojusi 400 gadus. Leģenda vēsta, ka Tīzenhauzenu dzimtas dārgumi vēl joprojām ir atrodami pils pazemē un tos sargā divi lieli dzelzīs kalti suņi. Ērgļu apkārtnes iedzīvotāji uzskata - kamēr vien šie dārgumi tiks nosargāti, pastāvēs arī Ērgļi.

Tīzenhauzena sargsuņi ir vācu dogu šķirnes suņi, kas tiek uzskatīti par lielākajiem un spēcīgākajiem suņiem pasaulē. Vācu dogi pieder pie senākajām suņu dzimtām, tāpēc apgalvojums, ka tieši šie suņi reiz varēja būt Tīzenhauzenu ģimenes suņi, ir uzskatāms par ticamu. Šie suņi sevī iemieso gan drošību un uzticību, gan pārliecību, draudzību un saimnieka mīlestību, tāpēc Ērgļu iedzīvotāji tic, ka šī suņa galvas noglāstīšana ir veids, kā iegūt suņu un to saimnieku Tīzenhauzenu labvēlību un viņu bagātības.

Par projektu "Ērgļu pils parka teritorijas labiekārtošana"

2016. gada augustā biedrība "Ērgļu sirds" iesniedza projektu "Ērgļu pils parka teritorijas labiekārtošana" (Nr.16-05-Al23-A019,2201-000009) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma: 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes 19.2.2 "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" atklātajā projektu konkursā. 2017. gada janvārī tika saņemts apstiprinājums projekta īstenošanai. Projekta mērķis ir Ērgļu viduslaiku pils teritorijas labiekārtošana, radot risinājumus vietas potenciāla palielināšanai un vietējo iedzīvotāju pašapziņas celšanai. Projekts ir biedrības "Ērgļu sirds" dāvana Ērgļu novadam un tā iedzīvotājiem. Tā realizāciju ar līdzfinansējumu 9508,31 EUR apmērā atbalsta arī Ērgļu novada pašvaldība. Projektam ir piešķirts LEADER (mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstības veicināšanai) programmas publiskais finansējums 37227,90 EUR apmērā.

Par Ērgļiem

Ērgļi, kas atrodas 40 km no Madonas un 100km attālumā no Rīgas, ir sens apdzīvots centrs, kura tuvākajā apkaimē koncentrēti daudzi pilskalni un senkapi. Rakstītos avotos Ērgļi pirmoreiz minēti 14. gs. Šīs apdzīvotās vietas likteņi cieši saistīti ar fon Tīzenhauzenu dzimtu, kuras pārvaldījumā Ērgļu pils atradās vairākus gadsimtus, sākot no 1322. gada. Latvijas kultūras vēsturē Ērgļu pusei ir liela nozīme kā tautā ievērojamu latviešu dzimtenei – pavisam netālu no kādreizējās Ērgļu viduslaiku pils atrašanās vietas pasaulē nācis un pašreizējā memoriālā muzeja "Braki" teritorijā savu mūžu pavadījis latviešu literatūras klasiķis Rūdolfs Blaumanis (1863 - 1908). Ērgļu apkaimē dzimuši un strādājuši arī pazīstamie mūziķi, latviešu mūzikas kultūras pamatlicēji brāļi Jurjāni.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pavasara ekskursiju ceļvedis skolēniem! Cēsu TIC
Iepazīsties ar pavasara ekskursiju ceļvedi Cēsu novadā! Skolēnus gaida aizraujošas ekskursijas, interesanti atklājumi un vērtīgas zināšanas! | Skatīt vairāk
Latvija
GARDĒŽA LOKS Cēsu novadā! Cēsu TIC
No 15. marta līdz 31. martam aicinām apceļot Cēsu novadu un iegriezties 17 restorānos un kafejnīcās, kas sagatavojuši īpašus akcijas piedāvājumus! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.02.2024 - 24.02.2024 Jelgaavs TIC aicina uz ekskursiju  Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
25. februārī 10.30 norisināsies ekskursija "Caur muižnieku stāstiem un novada garšām". Piteikšanās pa tālruni 63005447 | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.02.2024 - 24.02.2024 Prieks un svētki "dzīvo" arī Madonas mežos Madonas TIC
LVM Kalsnavas arborētums un organizācija “Domas dabā” aicina dabas draugus februārī doties izzinošā pārgājienā “VIESĪBAS MEŽĀ”. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37676787sec.