Trapenē trešajam «Laimes koku» parkam sēkla iedēstīta.

12. septembrī, Pasaules talkas ietvaros Trapenē tika atklāts trešais “Laimes koku” parks Latvijā. Svinīgajā parka atklāšanā piedalījās Latvijas Valsts prezidenta kundze Andra Levite, kura iestādīja pirmo koku –  sarkano ozolu, no “Latvijas valsts meži” kokaudzētavas. Trapenes “Laimes koku” parka atklāšanā piedalījās un klātesošos uzrunāja Trapenes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Šepters, Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, Laimes koku parka Trapenē iniciatore Laura Vāciete un  Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Atzīmējot Pasaules talku, Latvijā jau piekto gadu pēc kārtas galvenais uzsvars tiek liks uz ilgtspējību un ekosistēmas līdzsvara atjaunošanu Latvijā un pasaulē. Jau trešo gadu iedzīvotāji Pasaules talkas dienā, 17. septembrī, tiek aicināti piedalīties akcijā “Laimes koki”, lai iesētu vai iestādītu savu laime koku. Tāpat pašvaldības tiek aicinātas veidot “Laimes koku” parkus. 12. septembrī Trapenē, ieskandinot Pasaules talku, tika atklāts jau trešais “Laimes koku” parks Latvijā. 2020. gadā tāds tapa Valdemārpilī, bet pērn Jelgavā. Ņemot vērā lielo pašvaldību interesi, Pasaules talkas akcijas ietvaros “Laimes koku” parki šogad tiks atklāti arī Rēzeknes novada Viļānos un Krāslavā.

“Šogad Lielās Talkas rīkotāji aicina cilvēkus stādīt augļu kokus: ābeles, plūmes, bumbieres. Droši varu apgalvot, ka par šī gada ideju priecāsies un būs īpaši pateicīgi pediatri, bērnu endokrinologi un bērnu ortopēdi. Pēdējos gados neveselīga uztura sekas bērniem un jauniešiem ir kļuvušas par saasinātu problēmu. Slimības, kas pirms vairākiem gadiem skāra tikai vecus cilvēkus, pediatri arvien biežāk konstatē bērniem un jauniešiem. Taču ābeles dāvana – ābols – ir ģēnijs. Tas uzlabo mūsu visu veselību, tam ir izcils, dabas radīts, “iesaiņojums”, un ābols ir garšīgs simt un vienā variācijā. Veselīga jaunā paaudze ir pamats dzīvotspējīgai valstij,” uzsver Latvijas Valsts prezidenta kundze Andra Levite.

Laura Vāciete, Trapenes “Laimes koku” parka idejas iniciatore stāsta: “Esam ļoti priecīgi par to, ka tieši mums šogad bija dota iespēja Trapenē veidot “Laimes koku” parku. Tas ir liels pagodinājums pagasta iedzīvotājiem, ka šajā dienā Latvijas Valsts prezidenta kundzei bija iespēja pievienoties un svinīgi atklāt šo jauno parku, kas laika gaidā vienos mūsu pagasta iedzīvotājus. Laime tā nav vienskaitliniece – tā ir kopā būšana ar ģimeni, draugiem un savu kopienu. Kopīgā sanākšana šeit, stādot Laimes kokus, stiprinās iedzīvotāju saikni un būs kā dāvana nākamajām paaudzēm, kas dzīvos pēc mums Trapenē.”

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja aicina: “Sekojot līdzi tam, ka ar katru gadu pašvaldību interese par “Laimes koku” parku veidošanu tupina augt, vēlos ticēt, ka ar laiku mums patiešām katrā Latvijas novadā būs pieejams vismaz viens Laimes koku parks, kurā cilvēkiem būs iespēja iestādīt savu laimes, spēka koku. Taču ikviens vēl par paspēt piedalīties Pasaules talkā un 17. septembrī iesēt vai iestādīt savu Laimes koku – individuāli, kopā ar ģimeni vai draugiem – lai sniegtu savu ieguldījumu zaļākas Latvijas veidošanā!”

Akcijas “Laimes koki” mērķis ir:

•    veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu;

•    stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu;

•    veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.

Atzīmēt savu Laimes koka stādīšanas vietu ikviens var atzīmēt “Laimes koku” kartē: https://talkas.lv/laimes-koki/. Ja tiek plānots stādīt kokus savā privātajā teritorijā saskaņošana nav nepieciešama. Ja vēlaties stādīt kokus pašvaldības vai jebkurā publiskā teritorijā nepieciešams sazināties ar konkrētās pašvaldības koordinatoru. Koordinatoru kontakti pieejami šeit: https://talkas.lv/kontakti/

Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet uz [email protected] vai arī padalieties ar tiem sociālajos tīklos izmantojot tēmturus: #Lielatalka #WorldCleanupDay #Laimeskoki.

Svinam un darām Latviju zaļu!KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.02.2024 - 28.02.2024 Sasildies pirtiņās un saunās Aizkraukles novada TIC
Atpūties Aizkraukles novada naktsmītnēs, kuru piedāvājumā ir pirtiņa vai sauna. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.02.2024 - 04.03.2024 Leo Koklem 100 Alūksnes TIC
Atzīmējot mākslinieka Leo Kokles 100. dzimšanas dienu, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs un Alūksnes novada muzejs aicina! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.02.2024 - 29.02.2024 Balttour 2024 aizvadīts. Ko piedāvā Tukums Tukuma TIC
Tukums aicina – gan pastaigu un aktīvās atpūtas cienītājus, gan gardummīļus. | Skatīt vairāk
Koncertprogramma “Tālie krasti” Valmieras TIC
15.martā plkst.19.00 Strenču kultūras centrā Raimonds Celms un Matīss Žilinskis koncertprogrammā “Tālie krasti”, atzīmējot Viļa Plūdoņa 150 | Skatīt vairāk
10 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.70462394sec.