Alberta Franciska Pauliņa un Stefana Močuļska darbu izstāde

Mākslas galerijā “Durvis” (Brīvības laukumā 21, Tukumā) no 2022. gada 21. janvāra skatāma gleznotāja Alberta Franciska Pauliņa gleznas un zīmējumi un tēlnieka Stefana Močuļska skulptūras un sīkplastika.

Tukumnieks Alberts Francisks Pauliņš (1948) ir ainavists – viens no latviešu lielākajiem krāsu meistariem. Viņš strādā arī klusās dabas žanrā, glezno portretus un figurālas kompozīcijas, savā mākslā ir tradicionāls un nekādi nevar sevi pieskaitīt pie avangardistiem vai laikmetīgās mākslas pārstāvjiem. Sēriju cikls “Mans Tukums”, “Veltījums Tukumam” turpinās arī šī gada izstādē.

Alberts Pauliņš glezno īpašā vietā, darbnīcā, ko savulaik cēla izcilais Tukuma mākslinieks Kārlis Neilis (1909–1991), vēlāk darbnīcā strādāja Ansis Artums (1908–1997), bet tagad tur glezno Alberts Pauliņš. Tur tapušas gleznas arī šai izstādei - Tukuma mazpilsētas ainava ar šaurajām ieliņām, kokiem un mākoņiem. Tukums Pauliņa gleznās ir trauksmains, neizskaistināts, ideju pilns un darbīgs, tāds, kāds tas ir patiesībā. Krāsas var neatbilst reālajām, dabā redzamajām, bet tās ir īstas, varbūt pat īstākas par realitāti, jo piesātinātas ar spēcīgām sajūtām. Vientulībā dzimst idejas, pārdomas un klusumā iegūst atveidu iztēlē, līdz viss pārtop gleznā.

“Alberts Pauliņš - Tukuma gleznotājs” laikam vistrāpīgāk raksturo to, kas es esmu kā mākslinieks un kā cilvēks ar savu misiju un likteni. Ejot gadiem, šī sajūta arvien vairāk manī ir nostiprinājusies un kļuvusi par pārliecību. Es gleznoju to, ko es visvairāk pazīstu, to, ar ko es dzīvoju un kas man ir dārgs, savu pasauli caur savām sajūtām. Būt patiesam savā mākslā - tas varētu būt mans mākslinieka kredo” - tā pats mākslinieks.

Rīdzinieks Stefans Močuļskis (1946) ir tēlnieks, keramiķis un  daudzpusīgs mākslinieks vienā personā, kurš prot filigrāni veidot skulptūras pielietojot visdažādākos materiālus - akmeni, bronzu, plastmasu, šamotu. Māksliniekam ir īpašs domāšanas veids, kas vērsts uz plastisko formu un tās tēlainību, kā arī laba materiāla izjūta un radoša izdoma. Māksliniekam tuva ir daba un viss, kas saistīts ar to. “Dabā atrastam akmenim kādreiz vajadzīgs ļoti maz - īstajā vietā urbums, īstajā vietā slīpējums vai pulējums un rezultātā atdzīvojas asociatīvais tēls”, stāsta Stefans.

Mākslinieks piedalījies tēlniecības izstādēs Rīgā un Viļņā, darbi atrodas privātkolekcijas Latvijā, Lietuvā, Polijā, Amerikā, Austrālijā u. c.  Bijušas vairākas izstādes Jūrmalā.

Izstāde Mākslas galerijā “Durvis” skatāma līdz 2022. gada 3. martam.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.05.2022 - 31.05.2022 "Carnival Youth" koncerts Balvos Balvu TIC
"Carnival Youth" koncerts Balvos | Skatīt vairāk
Latvija
Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni! Gulbenes novada TIC
Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2022 - 31.05.2022 Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē Aizkraukles novada TIC
28. maijā Aizkrauklē norisināsies ūdens tūrisma sezonas atklāšanas pasākums – “Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē 2022” Ar šo atklāsim | Skatīt vairāk
Iepazīsti kaimiņus Zemgalē! Bauskas TIC
Piedalies vērienīgākajā Latvijas - Lietuvas tūrisma akcijā! Apmeklē 16 objektus, izpildi uzdevumus, nofotografējies un pretendē uz lieliskām balvām! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.4455111sec.