Muzikālās apvienības «Trio Angelicus» koncerts «Svētku mūzika Tukuma pilij»

17. jūlijā 15.00 Tukuma Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar koncertu ”Svētku mūzika Tukuma pilij” viesosies muzikālā apvienība “Trio Angelicus” – Elīna Šimkus (balss), Ieva Šablovska (arfa) un Sondra Lejmalniece (flauta). Ieeja koncertā ir brīva.

Šogad aprit 460 gadi kopš de iure atzīta Kurzemes un Zemgales hercogiste un 405 gadi kopš Tukums noteikts kā viens no četriem šīs valsts pārvaldes centriem. Šīm nozīmīgajām jubilejām Tukuma muzejs un Tukuma Pils tornis veltīs izstādi “Hercogistes laikazīmes Tukumā”, kas tiks atklāta 22. jūlijā. Izstādes atklāšana tiks ieskandināta jau 17. jūlijā plkst. 15.00 Tukuma Evanģēliski luteriskajā baznicā, kur ar koncertprogrammu “Svētku mūzika Tukuma pilij” uzstāsies “Trio Angelicus”.

“Trio Angelicus” stāsta, ka koncerta programma ir veidota kā muzikāla kolāža, kur latviešu klasiķu – Emīla Dārziņa, brāļu Mediņu un Jāzepa Vītola daiļrade savijas ar pasaules mūzikas lappusēm. Programmā iekļautas dažādu tautu un laikmetu melodijas – gan solo dziesmas, gan instrumentālie skaņdarbi, kam pārlikumus trio sastāvam veidojusi arfiste Ieva Šablovska. Šis koncerts būs muzikāls ceļojums laikā un noskaņās. Tas sāksies Latvijā, izvijot tuvākus un tālākus ceļus caur Vāciju, Franciju, Itāliju, Īriju un Norvēģiju, un noslēgsies Latvijā - sapņaini un apcerīgi.

 Ansamblis “Trio Angelicus” dibināts 2016. gadā, un tā darbības pirmsākumi saistās ar “Latvijas koncertu” organizētajiem pasākumiem Rīgā un reģionos. 2016. gadā notika tiešraides koncerts Latvijas Radio Pirmajā studijā. Kopš 2017. gada notikuši neskaitāmi koncerti dažādos Latvijas kultūras centros, muižās, pilīs un baznīcās. 2020. gadā “Trio Angelicus” piedalījās Rīgas Festivālā, un šī koncerta ierakstu pārraidīja arī prestižais BBC Radio3. Savukārt 2021. gadā tapa TV ieraksts Valsts svētku koncertam ReTV kanālā. Iestudētas vairākas kamermūzikas programmas, ietverot gan latviešu, gan pasaules mūziku, klasiskus un neakadēmiskus opusus, atskaņoti arī latviešu komponistu jaundarbi.

Elīna Šimkus ir VII Starptautiskā Klaudijas Taevas konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāte. 2015. gadā nominēta Lielajai Mūzikas Balvai par izcilu sniegumu. Ārzemju prese viņu raksturojusi kā „enerģisku, muzikālu, apveltītu ar skaistu un elastīgu balsi” (Gazeta Wyborcza, Polija). Elīnas repertuārā ir vairāk nekā 40 lielformas skaņdarbu, iestudētas 16 operu lomas. Koncertējusi Itālijā, Kanādā, Francijā, Krievijā, Spānijā, Norvēģijā, Igaunijā, Vācijā u.c. Studējusi pie Margaritas Gruzdjevas Rīgā. Ieguvusi maģistra grādu izpildītājmākslā Norvēģijas Mūzikas akadēmijā (Oslo) pie prof. Bārbrū Marklunas. 2020. gadā ieguvusi maģistra grādu senās mūzikas dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pēc debijas Mēlijas lomā V.A. Mocarta operā Apollo et Hyacinthus Milānas Baroka Operā, laikraksts Operaclick rakstīja: ”Elīnai Šimkus izdevās pacelt lomu augstākā mākslinieciskā līmenī, un viņa patiesi aizrāva skatītājus ar savu skatuvisko harizmu.”

Ieva Šablovska arfu spēlē kopš 2003. gada. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu kokles spēlē (Māras Vanagas klase) un arfas spēlē (doc. Dzidras Bražes klase). 2010. gadā ieguvusi maģistra grādu Mūzikā studiju programmā Kameransamblis pie asoc. prof. Alda Liepiņa. Papildinājusies meistarklasēs pie Villijas Postmas, Patrīcijas Tasini, Daivas Sližienes u.c. Regulāri muzicē dažādu Latvijas orķestru (Sinfonietta Rīga, Rīgas Festivāla orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, orķestris Rīga u.c.) un kameransambļu sastāvos. Sadarbojusies ar Valsts akadēmisko kori Latvija un Radio Kori. Kā soliste uzstājusies ar kamerorķestriem Sinfonietta Rīga un Simfonija Concertante. No 2013. - 2015. gadam bijusi Latvijas Nacionālās Operas arfu grupas koncertmeistara vietniece, kopš 2015. gada ir arfu grupas koncertmeistare Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Kopš 2006. gada ir Kultūras un atpūtas centra Imanta kokļu ansambļa Raksti vadītāja.

Sondra Lejmalniece flautu spēlē kopš 10 gadu vecuma. 2008. gadā ieguvusi maģistra grādu Mūzikā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (Ilzes Urbānes flautas klase). Paralēli studijām Latvijā, mācījusies Luksemburgas konservatorijā pie prof. Karlo Jana. No 2004. - 2008. gadam piedalījusies starptautiskās meistarklasēs Luksemburgā. Kā flautu grupas praktikante spēlējusi Luksemburgas filharmonijas orķestrī. Piedalījusies projektos ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un 2013. gadā spēlējusi Makao orķestrī Ķīnā. Šobrīd strādā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta orķestrī par flautu grupas koncertmeistara vietnieci. Sondra ir koncertējusi dažādos kameransambļu sastāvos gan Latvijā, gan Luksemburgā un kā soliste ir uzstājusies kopā ar Luksemburgas filharmonijas orķestri.

Pasākums notiek norišu cikla “Tiekamies Tukumā”. Koncertu organizē Tukuma pilsētas Kultūras nams kopā ar draugiem Tukuma Evaņģēliski luterisko draudzi un Tukuma muzeju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.11.2022 - 05.12.2022 Limbažu muzejā jauna izstāde! Limbažu TIC
Limbažu muzejā apskatāma izstāde “Bijušo muižu centru telpiskās struktūras Limbažu novadā. Retrospekcija un mūsdienu realitāte”... | Skatīt vairāk
Latvija
Viesu māja "Manturi" TAKA
Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā. | Skatīt vairāk
Liepājas koncertzāles dizaina sērija Liepājas reģiona TIB
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Jaunmoku pils
,


Tukuma TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37473512sec.