Noslēgušies Preiļu parka dīķu un kanālu pārbūves darbi

Preiļu parkā pie Mīlestības kalniņa ar tiltiņa un slūžu rekonstrukcijas pabeigšanu noslēgušies Preiļu parka dīķu un kanālu pārbūves 1. kārtas būvdarbi. Pavasarī, kad būs piemēroti laikapstākļi, notiks teritorijas pie tiltiņa blakus Mīlestības kalniņam apzaļumošana.

Parka dīķu un kanālu pārbūves un tīrīšanas darbi ir daļa no projekta “Vides kvalitātes uzlabošanas pasākumi publiskajās ūdenstilpnēs Latvijā un Lietuvā” aktivitātēm Latvijā un Lietuvā.

Gada pirmajā pusē noslēdzās kanāla pārbūves darbi posmā no Mehanizatoru ielas līdz Lielajam dīķim – tika iztīrīta apaudze (krūmi un mazvērtīgie pašizsējas koki), veikta arī dūņu un sanesumu izcelšana. Nozīmīga ir caurtekas izbūve zem Mehanizatoru ielas pie parka robežas –  tā ļaus parkā atjaunot ūdens apmaiņu ar Saltupi, kas vēsturiski ir bijusi nozīmīga Preiļu parka dīķu un kanālu sistēmas uzturēšanā, bet ilgus gadus bija nosprostota. Darbus parkā veica būvuzņēmums SIA “Bauskas meliorācija”.  

Projektā ir veikti ne vien ūdenstilpju rekonstrukcijas darbi, bet norisinājušās arī dažādas aktivitātes ar mērķi veicināt bioloģisko daudzveidību vēsturiskajos muižu parkos Latvijā un Lietuvā, kā arī pievērst sabiedrības (gan pieaugušo, gan bērnu un pusaudžu) uzmanību parku sniegtajiem ekosistēmu pakalpojumiem.

Projekta noslēgumā 24. un 25. janvārī Preiļos un Antalieptē Lietuvā notiks noslēguma seminārs, kurā tiks prezentēti rezultāti, tostarp rokasgrāmata muižu parku īpašniekiem un pārvaldniekiem bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai parkos. Uz semināru tiks aicināti parku īpašnieki, dārznieki, pārvaldnieki un visi, kurus interesē bioloģiskās daudzveidības saglabāšana mums ikvienam svarīgajos kultūras mantojuma objektos – muižu parkos. Pieteikšanās semināram tiks izsludināta janvāra sākumā – sekojiet līdzi informācijai!

Projektu “Vides kvalitātes uzlabošanas pasākumi publiskajās ūdenstilpnēs Latvijā un Lietuvā” (SAVE PAST FOR FUTURE) Nr. LLI-476 finansē Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programma 2014. – 2020.gadam. Projekta partneri ir Preiļu novada dome, Lietuvas nevalstiskās organizācijas “Innovators valley” un "Lietuvas Mitrāju atjaunošanas un saglabāšanas fonds” (Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas), kā arī Zarasu rajona pašvaldība Lietuvā. Projekta laikā tiek veikti ūdens kvalitātes uzlabošanas darbi, rekonstruējot un iztīrot ūdenstilpju sistēmas 3 parkos – Antalieptes klostera parkā un Kamarišķu muižas parkā Lietuvā un Preiļu muižas parkā. Projekts tiek īstenots no 2020. gada 1. augusta līdz 2023. gada 31. janvārim. Kopējās projekta izmaksas ir 1 030 848,12 eiro – Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums 876 220,89 eiro un projekta partneru līdzfinansējums 154 627,30 eiro apmērā, tostarp Preiļu novada domes līdzfinansējums – 57 790,31 eiro.

Sīkāka informācija par projektu www.latlit.eu vai www.preili.lv.

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Preiļu novada dome, un tās nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ziemassvētku tirdziņš Bauskā Bauskas TIC
Lieliska iespēja sarūpēt oriģinālas svētku dāvanas! Ierezervē 10., 17. un 23.decembri Bauskā! | Skatīt vairāk
Latvija
Kur slēpot Tukuma pusē? Tukuma TIC
Šurp slēpes, nūjas, siltos cimdus un cepures! Protams, ar to vien nepietiks, tāpēc aicinām silti, silti saģērbties, lai baudītu gada vēsākā | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.12.2023 - 09.12.2023 Ziemassvētku jampadracis Tumē Tukuma TIC
Ziemassvētku jampadracī Tumes pagastā 9.decembrī no pulksten 16:00 būs iespēja ne vien baudīt vokālo ansambļu "Dzeguzīte" un "Varavīksne" koncertu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.12.2023 - 12.12.2023 Skolēnu ražoto Ziemassvētku dāvanu tirdziņ Tukuma TIC
Skolēnu ražotās Ziemassvētku dāvanas tirdziņā "CITS BAZĀRS" Tukuma tirdzniecības centrā "Rimi" 12.decembrī no pulksten 10:00 līdz 15:00. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Līvānu TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::2.72357106sec.