Jauni tūrisma objekti, kas 2022.gadā tapuši Preiļu novadā

Mūsu latgaliešu sīkstums un sirsnība mūs padara stiprus un ar to mēs varam aizraut un pārsteigt citu novadu iedzīvotājus, tūristus no citām valstīm.

Preiļos “Pliča sātā” pateicoties Igoram Pličam  (fotogrāfs – ainavists, viens no retajiem fototehnologiem Latvijā, vairāku foto grāmatu izdevējs, smalks estēts, šarmants stāstnieks) tika izveidots fotogrāfijas muzejs un izcilā latviešu fotogrāfa, cilvēka - leģendas Jāņa Gleizda piemiņas istaba. Pēc  Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja iniciatīvas tapa piemiņas sienu Ukrainas atbalstam.

    • 2022. gada 31. decembrī noslēdzās Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekts LLI-539 “Amatu prasmes tūrisma telpā/ Tour de Crafts”. Preiļu novada pašvaldība veica infrastruktūras uzlabošanas darbus Preiļu pilī, kur izremontētās telpās ir izvietota unikāla 5D ekspozīcija par amatniekiem. Jau 2023. gada pavasarī Preiļu pilī varēs vērot dažādiem sajūtu efektiem piepildītu interaktīvu izstādi par amatniecību ar inovatīvu 5 dimensiju atveidi. Interaktīvajā izstādē varēs izbaudīt kādu no 12 stāstiem par Latgales amatniekiem. Ekspozīcijā būs skatāms, kā amatu prasmes no pagātnes ir attīstījušās līdz mūsdienām. Ūdens smidzināšana, vējš, siltais gaiss, dūmi un smaržas, kas caurvijoties stāstam, būs mazā video ceļojuma pavadoņi.

    • Upmalas pagasts ir par vienu aktīvās atpūtas vietu bagātāks, pateicoties saimniekam Jurim Solam.

    • Patīkamas ziņas ir ziemas sporta mīļotājiem, entuziastiem. 2022. gada nogalē Aglonas nūjošanas - slēpošanas trasē tika ierīkots apgaismojums. Projekta ietvaros tika apgaismots aptuveni 1,5 km garš posms.

Preiļu novada pašvaldība, sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, Dabas aizsardzības pārvaldi,  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju,  Latgales Plānošanas reģionu,  mūsu novadā ir izveidojusi 3 jaunus dabas objektus.  

    • Skatu torni un atpūtas vietas jaunbūvi Salmeja ezera krastā, Rušonas pagastā, kas ir jauns objekts tūrisma un dabas izziņas infrastruktūras izveidei īpaši aizsargājamo ainavu apvidū “Kaučers”. Projekta rezultātā uzbūvēts 28 m augsts skatu tornis ar skatu platformu, koka kāpnes līdz ezeram, 12 m laipa ar laivu piestātni un skatu platformu, lapene ar soliem, ugunskura vieta, uzstādītas atkritumu urnas, tualete un informatīvie stendi.

    • Apmeklējiet izveidoto Pelēču purva taku. No skatu torņa paveras plašāks skats uz pārpurvojušos Pelēču ezeru. Šeit ir iespēja baudīt klusumu un skaistu ainavu. Brīvdienu māja pie Pelēču ezera “Duni” piedāvā izbraucienu ar plostu  un gida pakalpojumus.

    • Labiekārtota atpūtas vieta Geļenovas parkā. Geļenovas parks atrodas Rušonas pagasta Bicānu ezera krastā. Vasaras sezonā tas ir bieži apmeklēts. Parkā ir pieejama labiekārtota peldvieta, pontonu tilts, piknika vieta, nojume un tagad būs pieejams labiekārtots stūrītis bērniem. Tas ir ainavisks parks ar 23 eksotisku koku un krūmu sugām, tā platība ir 8 hektāri. Parkā sastopami tādi Latvijai netipiski koki, kā Veimutpriede, Holandes liepa, Japānas lapegle, sarkanais ozols, pelēkais riekstkoks, Kanādas papele, Tatārijas kļava. Parka vēsture aizsākās 19.gs.90.gadu beigās, tas ir piederējis muižkungam, kurš parku ierīkojis par godu savai meitai Helēnai. Agrāk parks tā arī saucies - Helenovas parks. Parka teritorijā bija muižas ēka un tai pieguļošas būves. Muiža bija renesanses stila atdarinājums, līdz mūsdienām saglabājušiies tikai pamati un dažas būves. Muižas ēku atliekas nojauktas 1990.gadā. Geļenovas parks ir dabas piemineklis, kurš atrodas valsts aizsardzībā no 1957.gada.

      Esam gandarītas, ka garo pārgājienu taka “Ezertaka” ir veiksmīgi marķēta dabā. Šajā gadā aicināsim jūs izkustināt kājas, lai izstaigātu Preiļu novadu, izbaudītu dabu un veidotu savu dzīvesveidu aktīvāku.

Maršruts pieejams te: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1DVjyXRFLci9J7u6Kp2QaKXPgalPN1IbA&ll=56.41704756191039%2C26.913410066190057&z=8

Maršruta informācija: https://latgale.travel/ezertaka/

    • Ezertakas posmi Preiļu novadā.

    1. Višķi-Daniševka-Veirūgnas ezers-Pelēču ezers 24 km

    2. Pelēču ezers-Aizkalne-Preiļi 22 km

    3. Preiļi-Stupāni-Kategrade-Rušona ezers 26 km

    4. Rušona ezers-Kirkilišķi-Muša-Geraņimova-Geraņimivas Ildza ezers 21 km

    5. Hatki-Sopri-Makarovka-Stabulnieki 18 km

    6. Stabulnieki-Pastari-Polkorona-Galēni-Radopole-Ugrinieki-Viļāni 26 km

    • Šogad Aglonā tika atvērtas 2 ēdināšanas vietas- kafejnīca “Somersēta” un terase “Egle”, par kurām saņemam daudz pozitīvas atsauksmes un ierakstus sociālajos tīklos no tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ziemassvētki "Kangaros" - gliemežu fermā Tukuma TIC
Esi bijis ciemos pie gliemežiem? Brauc uz Cēres pagastu ar visu ģimeni! Līdz pat DECEMBRA BEIGĀM tur valda īpaša svētku atmosfēra! | Skatīt vairāk
Latvija
Ziemassvētku dāvanu tirdziņš Kandavā Tukuma TIC
16.decembrī no pulksten 16:00 līdz 20:00 Kandavas promenādē būs Ziemassvētku dāvanu tirdziņš "Ziemassvētki rūķu ciemā". | Skatīt vairāk
Resorāni un kafejnīcas Bauskas novadā Bauskas TIC
Ielūkojies, kur garšīgi paēst, kad viesojies Bauskas pusē! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.12.2023 - 14.12.2023 Ko darīt Otrajā adventē Tukumā? Tukuma TIC
Tirdziņi, meistarklases, koncerti, balles un citi pasākumi Ziemassvētku gaidās. Vai jau izdomāji, kā pavadīsi nedēļas nogali? | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42230201sec.