Latgales mākslas un amatniecības centrs maina nosaukumu

2020. gadā Latgales mākslas un amatniecības centrs atzīmēja savu 17. dzimšanas dienu. Vēsturiski izveidojās, ka ekspozīcija “Līvānu stikla muzejs” savu mājvietu atrada Latgales mākslas un amatniecīkbas centra telpās. Kad 2016.gadā tika izveidota Stikla pūšanas darbnīca, centra aktivitātes vēl vairāk saistījās ar stikla izstrādes tradīciju uzturēšanu, attīstīšanu un popularizēšanu. Tieši tāpēc tika nolemts, ka ir jāmaina nosaukums. Līvānos turpinās darboties Līvānu stikla un amatniecības centrs.

2020.gads ir bijis intensīvs un radošs uzsāktajam stikla ceļam. Esam saņēmuši apstiprinājumu, ka Stikla pūšana Līvānos, kā nacionāla mēroga vērtība, ir iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Līvānu novads ir veiksmīgi startējis pārrobežu projektā “The preservervation of glass making traditions and glass craft development” (“Stikla izgatavošanas tradīciju saglabāšana un stikla amatniecības attīstība”), kuru kopā ar partneriem no Lietuvas un Baltkrievijas realizēsim nākošajos 2 gados. Projektā paredzētas izstādes, radošās dienas stikla māksliniekiem, pieredzes apmaiņa, iekārtu un materiālu iegāde.

Savukārt stikla pūšanas darbnīca un ekspozīcija Līvānu stikla muzejs ir iekļauti Mikelandželo fonda veidotajā projektā The Homo Faber Guide – ceļvedis, kura mērķis ir popularizēt labākos Eiropas meistaru. Šajā ceļvedī var iepazīties ar vairāk nekā 600 amatniekiem, 300 veidu pieredzēm, galerijām, veikaliem vairāk nekā 25 Eiropas valstīs.  

Arī turpmāk centra darbība pastiprināti pievērsīsies stiklam un visam ap to saistītajām aktivitātēm. Centīsimies vēl vairāk stiprināt izglītošanas aspektu un stikla pūšanas tradīciju pārmantojamību. Līvānos šobrīd ir koncentrēti resursi, lai varētu nodrošināt stikla pūšanas prasmes uzturēšanu un tālāknodošanu. Stikls ir, bija un būs Līvānu vizītkarte!  

Jau šogad centra noformējums ir saistīts ar stiklu, blakus esošo centra baseinu rotāja lielizmēra pūsta stikla bumbas. Šāda iecere tiek plānota arī nākamgad. Esam uzsākuši veiksmīgu stikla ceļu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Viesu māja “Pumpuri” TAKA
Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus. | Skatīt vairāk
Latvija
Viesu māja “Grāvīši” TAKA
Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu | Skatīt vairāk
Viesu māja “Kaķis krūzē” TAKA
Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus | Skatīt vairāk
Viesu namā “Baltiņi” TAKA
Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Līvānu TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.444103sec.