LATVIJA | Aizkraukle

Eiropas kultūras mantojuma dienām 2023

Šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā norisināsies no 8. līdz 10. septembrim, kas būs veltītas kultūras mantojuma aizsardzības simtgadei. 2023. gads ir īpašs gads, jo ir pagājuši tieši 100 gadi kopš tika pieņemts Likums par pieminekļu aizsardzību Latvijā un tika nodibināta Pieminekļu valde.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde kā nozīmīgu piemēru ir izvirzījusi valsts nozīmes kultūras pieminekli “Kokneses pilsdrupas” (valsts aizsardzības Nr. 6160).

Svinīga Eiropas kultūras mantojuma dienu atklāšanas ceremonija notiks 2023.gada 8.septembrī “Trīs Brāļos” – Pārvaldē, M.Pils ielā 19, Rīgā. Savukārt, 9. un 10. septembrī plānota objektu atklāšana publiskai apskatei.

Par godu Eiropas kultūras mantojuma dienām 09.09.2023. Kokneses viduslaiku pilsdrupās tiks organizēts publisks bezmaksas pasākums.

Pasākuma norise plānota 9.septembrī no pulksten 10.00-15.00. Pilsdrupu priekšpils teritorijā notiks vietējo amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kur būs iespēja gan iegādāties vietējo produkciju, gan iesaistīties biedrības “Pērses krasts” piedāvātajās aktivitātēs, kas no pulksten 10.00-15.00 būs pieejamas īpašā tirgus teltī “MISIJA KOKNESE”.

Plānotās aktivitātes  “MISIJA KOKNESE” teltī:

    • “Atklāj zudušo Koknesi” -  novadpētnieku un  interesentu tīklošanās, senatnes noskaņa foto un atmiņu stāstos, praktiski padomi vēsturisko liecību apzināšanā, interaktīva karte “Koknese toreiz un tagad”, zudušo objektu digitālie 3D modeļi;

    • MISIJA KOKNESE foto spēle, ekspress konkursi un intervijas;

    • “Draugu virtuve”  -  brīvdienu piestātnes “Pērsejas” spēcinošā UGUNSZUPA.

    • 12.00-13:30 “Kokneses zemūdens pērles” – ekskursija ar kuģīti “Sēlis” ap Kokneses pilsdrupām, Likteņdārzu un Pērses upi, kur dzirdēsiet stāstījumu un aplūkosiet ekrānā ko mūsdienu cilvēka acīm slēpj Pļaviņu HES ūdenskrātuves dzelme. Savos atklājumos dalīsies Kokneses vēstures entuziasts un pētnieks Ints Lukss

Paralēli tirgus norisei un biedrības aktivitātēm, priekšpils teritorijā būs pieejamas lielformāta spēles, radošas un izzinošas aktivitātes, savukārt pilsdrupu Moku kambarī būs iespēja izspēlēt spēli “Izlaušanās no Moku kambara” par īpašu akcijas cenu – 40,00 euro (2-5pers., nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 29275412).

No Kokneses pilsdrupu piestātnes kursēs kuģīši “Vīgante” un “Sēlis”, būs iespēja iznomāt katamarānus un SUP dēļus. Klientu apkalpošanas paviljonā pieejama vēsturiskā ekspozīcija un informācija par pilsdrupu vēsturi.

Pulksten 14.00 pilsdrupās valdīs muzikāla noskaņa dzejkoncertā “Sirds silta sajūta”. Uzstāsies dzejnieks, mūziķis Lauris Valters. Ieeja bez maksas.

9.septembrī tiks nodrošināta bezmaksas ieeja Kokneses viduslaiku pilsdrupās.

Aicinām Eiropas kultūras mantojuma dienas 2023 baudīt Kokneses viduslaiku pilsdrupās!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Radošās meistarklases svētku laikam Bauskas TIC
Atklāj tradicionālās un jaunās Bauskas novada garšas, un piedzīvo radīšanas prieku! | Skatīt vairāk
Latvija
Ziemassvētku tirdziņš Bauskā Bauskas TIC
Lieliska iespēja sarūpēt oriģinālas svētku dāvanas! Ierezervē 10., 17. un 23.decembri Bauskā! | Skatīt vairāk
Piparkūku cepšana "Rožmalās" Bauskas TIC
Atpūtas komplekss "Rožmalas" piedāvā piparkūku cepšanu Ribbes dzirnavās! | Skatīt vairāk
Lustru balle pilī Bauskas TIC
Ziemassvētku gaidīšanas laikā no 16. līdz 22. decembrim Rundāles pilī vakara stundās būs baudāms gaismas uzvedums – “Lustru balle pilī”. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Aizkraukles novada TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::1.55444312sec.