LATVIJA | Aizkraukle

«Ūsiņdienas» Aizkrauklē jau šajā nedēļas nogalē

«Ūsiņdienas» Aizkrauklē jau šajā nedēļas nogalē

2024. gada 20. aprīlī Aizkrauklē, Aizkraukles kultūras centrā, notiks tradicionālais teātra festivāls “Ūsiņdienas”, kurā piedalīsies seši kolektīvi no dažādām Latvijas vietām.

“Ūsiņdienas” ir Aizkraukles tradicionālais teātra festivāls, kuru savulaik iedibināja Aizkraukles Tautas teātris un tā toreizējais režisors Juris Kalvišķis. Festivālā tiek izspēlētas mājinieku un viesu rādītas izrādes, un parasti pasākums ik pēc diviem gadiem notiek pavasarī. Šogad “Ūsiņdienas” notiek vienu dienu – 20. aprīlī un šajā dienā Aizkrauklē tiks izspēlētas sešas izrādes.

Teātra festivālā Aizkrauklē piedalīsies LU Studentu teātris, Daudzevas amatierteātris, Gulbenes Tautas teātris, Brocēnu teātris, RTU Studentu teātris “Spēle” un Kokneses amatierteātris.

Aizkraukles Tautas teātra režisore Inguna Strazdiņa stāsta, ka festivālā izrādes netiks vērtētas ekspertu skatījumā, bet kolektīvi spēlēs savam priekam. Kā vērtējums būs skatītāju aplausi, pēc kuru skaļuma tad arī varēs spriest, cik ļoti izrāde būs patikusi skatītājiem.

20. aprīlī Aizkraukles kultūras centrā taps spēlēts, radīts, pārdzīvots, smiets un skumts. Arī Jūs varat būt klāt šajā piedzīvojumā!
Ieeja bez maksas.

P.S. Darbosies kafejnīca “Krasta krogs” (pasūtījumus pieņems līdz 17.30).

Piedāvājam iepazīties ar Ūsiņdienu norises programmu un izrāžu anotācijām:
20.04.2024. pulksten 12.00 lielajā zālē Edgars Alans Po “Piezīmes Mr. Valdemāra lietā”
Latvijas Universitātes Studentu teātris (režisors Visvaldis Klintsons) uzstāsies ar Edgara Alana Po stāstu “Piezīmes Mr. Valdemāra lietā”.

Iestudējumā galvenais varonis ar savu eksperimentu neļauj aizvērties durvīm, aiz kurām ir nāves valstība. Zinātkāre ir spēcīgāka par bailēm un apdomību. Kādas sekas var būt tādiem eksperimentiem? Vai tā ir realitāte vai tikai sapnis? Izrāde ir fantāzija par šo tēmu.

20.04.2024. pulksten 13.00 lielajā zālē Baiba Jukņeviča “Liepas”
Daudzevas amatierteātris (režisore Inguna Strazdiņa) skatītājus iepriecinās ar Baibas Jukņevičas drāmu “Liepas”. Izrāde ir emocionāli bagāts stāsts par cilvēku likteņiem, dzimtas mājām, sapņiem, savu zemi, jo patiesas mājas ir kaut kas dzīvs, silts, elpojošs. Mājas centrā stāv krēsls kurā sēž saimniece, tā, kas visu zina, visu redz, saprot visu un visus. Vai mājas saimnieces sapņi par mājas nākotni un dzimtas pastāvēšanu piepildīsies?

20.04.2024. pulksten 14.00 lielajā zālē Baiba Jukņeviča “Pilsētnieki”
Gulbenes Tautas teātris (režisore Ineta Krastiņa) skatītājiem izspēlēs Baibas Jukņevičas sadzīvisku joku lugu. Rīdzinieki iegādājas māju, lai saimniekotu laukos un vasarā atpūstos no lielpilsētas kņadas. Kā viņiem veiksies ar lauku darbiem un kādas būs attiecības ar kaimiņiem, uzzināsiet noskatoties šo izrādi.

20.04.2024. pulksten 16.30 lielajā zālē Lelde Jauja “Nelegālais koris”
Brocēnu teātris (režisore Zanda Strogonova) izrādīs lugu “Nelegālais koris”. Notikumi risinās 2020. gadā, pandēmijas laikā. Valstī izsludināti stingri pulcēšanās ierobežojumi – drīkst satikties ne vairāk kā 6 cilvēki, kas nav no vienas mājsaimniecības. Kora diriģentam Maestro tas nešķiet pietiekami nopietns iemesls, lai nenotiktu klātienes kora mēģinājumi. Amatiermākslas kolektīvs atradīs izeju pulcēšanās aizliegumam, lai atkal satiktos. Bet vai tikai, lai dziedātu?...

20.04.2024. pulksten 18.00 lielajā zālē “Īstā dzīve”, brīva fantāzija pēc Luidži Pirandello lugas “Seši tēli meklē autoru”
RTU Studentu teātris “Spēle” (režisore Raimonda Vazdika) izspēlēs brīvu fantāziju pēc L. Pirandello lugas “Seši tēli meklē autoru” “Īstā dzīve”.
Īstais laiks un īstā dzīve - skatuve. Teātris aicina un vilina, jo te viss šķiet košāks, koncentrētāks, aizraujošāks. Gan aktieri, gan skatītāji dzīvo, elpo, mīl un cieš vienlaicīgi. Notikumi saplūst un zaudē laika robežas. Katrs dzīves stāsts te pieredz savu kvintesenci. Katrs mirklis kļūst nozīmīgs. Tāpēc arī mēs visi teātrī atkal un atkal meklējam un atrodam paši sevi.

20.04.2024. pulksten 19.30 lielajā zālē Inese Tālmane “Cerību ēnā”
Kokneses amatierteātris (režisore Inguna Strazdiņa) izspēlēs Ineses Tālmanes drāmu “Cerību ēnā”, pēc R. Blaumaņa noveles “Nāves ēnā” par tām, kas gaidīja krastā.
Lugā Marija vēlas pamest vecāku māju, lai izrautos no mātes ietekmes, izvairītos no negribētas laulības un kļūtu noteicēja pār savu dzīvi, kad pienāk ziņa – ledus gabals uz kura atradās 14 vīri, tostarp viņas tēvs un mīļotais ir iepūsts jūrā. Piecas dienas neziņas un gaidu.

Uz tikšanos Ūsiņdienās!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.05.2024 - 19.05.2024 Neaizmirstamā pieredze muzeju naktī  Neredzamā Pasaule
Sociālais uzņēmums "Neredzamā Pasaule" piedalās šī gada Muzeju naktīs ar īpašu piedāvājumu, piedāvājot unikālu ekskursiju pilnīgā tumsā ar | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.05.2024 - 23.05.2024 Dziesmu un deju lietus Irlavā 2024 Tukuma TIC
Festivāls "Dziesmu un deju lietus Irlavā 2024" būs 23.maijā pulksten 12:00 Irlavas kultūras namā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.05.2024 - 22.05.2024 Līvas ciema svētki Liepājā Liepājas reģiona TIB
Šo sestdien, 18. maijā, ar 20. jubilejas “Līvas ciema svētkiem” krāšņi vērsies simboliski vārti vasaras sezonai Liepājā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.04.2024 - 19.05.2024 Glika dienas Alūksnē Alūksnes TIC
Godinot Bībeles tulkotāju Ernstu Gliku 370. gadskārtā un svinot Bībeles tulkojumam 330 gadus, Alūksne aicina uz “Glika dienām”! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::2.86616802sec.