LATVIJA | Jelgava

Ziemas saulgriežus pēc latviskām tradīcijām aicina ieskandināt Jelgavas Vecpilsētas ielā

Jelgavai līdz šim netradicionālā vietā – jaunajā Dzīvesziņas un arodu sētā, kas nupat durvis pēc restaurācijas ver Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartālā, 21. decembrī pulksten 16.30 ikviens aicināts uz īsteni tradicionālām, lustīgām un latviskām svētku norisēm, godājot un sagaidot ziemas saulgriežus.

Dzīvesziņas un arodu sēta Vecpilsētas ielas kvartālā radīta ar mērķi popularizēt gan senās amatu prasmes, gan atbilstoši latviskajām tradīcijām rosināt vietējos iedzīvotājus iesaistīties dažādos pasākumos, kas stiprinātu latviskumu, tautas identitāti un kultūras mantojumu. Ēkas komplekss ar iekšpagalmu pēc atjaunošanas un restaurācijas savas durvis apmeklētājiem ver tieši 21. decembrī, un apmeklētāji aicināti piedalīties pasākumā “Ziemas saulgrieži Vecpilsētā”.

Šajā dienā pasākuma pirmā daļa noritēs iekštelpās no pulksten 16.30 līdz 17.30, kad tradīciju stundā kopā ar latviskās dzīvesziņas pratēju un zāļu sievu Līgu Reiteri būs iespēja noklausīties daudz saistošu lietu par ziemas saulgriežu tradīcijām, svētku latviskajiem simboliem, kā arī iepazīt senās spēles un rotaļas. Dalībnieku skaits pasākuma pirmajā daļā ir ierobežots, telpas ēkā ir nelielas, tāpēc aicinām savlaicīgi pieteikties pa tālruni 63005407 vai 27309673 vai sūtīt pieteikuma e-pastu: [email protected].

Ziemas saulgriežu sagaidīšanas otrā daļa norisināsies brīvdabā - Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā no pulksten 17.00 līdz 20:00, kur jebkurš interesents aicināts piedalīties bez iepriekšējas pieteikšanās. Pagalms atdzīvosies caur dažādām latviskām aktivitātēm – gaidāma gan kopīgā bluķa velšana, gan sadziedāšanās ar folkloras kopām “Dimzēns” un “Liepāre”, latvju danči kopā ar Rīgas Danču klubu, visiem iesaistoties deju soļu jautrā izlekšanā, būs iespēja arī piedalīties tradicionālās rotaļās. Čaklākie apmeklētāji un bērni aicināti uz radošajām darbnīcām, kur ikviens varēs sacensties pirkstu veiklībā un radošumā, izgreznojot savu Ziemassvētku piparkūku, veidojot piemiņas veltes no māla, puzurus, rotājumus no dabas materiāliem. Turpat pagalmā viesi varēs gan sasildīties pie ugunskura, baudīt karstu zupu, gan ieturēties ar latviešu tradicionālajiem ziemas ēdieniem. Jāatzīmē, ka svinētājiem uz ugunskura gatavotā zupa būs pieejama bez maksas, savukārt gardumu tirdziņā būs iespēja iegādāties ēdienus un dzērienus par maksu, tiesa gan, baudīšanai uz vietas. Arī līdzās esošajā namā, Jāņa Asara ielā 1, viesus laipni uzņems kafejnīca, kas nodrošinās nesteidzīgu atmosfēru pie sildoša dzēriena tases un gardām maltītēm.

Lai atbilstoši latviskajām tradīcijām piešķirtu ziemas saulgriežu laikam īsteno noskaņu, ķekatu jautrībai un atraktivitātei ikviens aicināts, ja vien iespējams, uz pasākumu ierasties ar latvisku masku vai tērpts ķekatnieku kostīmā. Atraktīvāko masku un tērpu īpašnieki pasākuma gaitā tiks pie veicinošām balvām no Jelgavas reģionālā tūrisma centra.

Jāatzīmē, ka Dzīvesziņas un arodu sētas ēku kompleksā izveidotas gan keramikas, gan aušanas darbnīcas. Ēka Vecpilsētas 2 arī pēc restaurācijas saglabā agrāko laiku interjeru, sienu rotājumus, inženierkomunikācijas risinājumus, plīti un krāsnis, lai pasākumi, kas tiks plānoti Saimes istabā vai citās telpās, varētu noritēt tieši pēc sendienu ierašām.

Dzīvesziņas un arodu sētas ēka, Vecpilsētas ielā 2, ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kur 18.gadsimta otrajā pusē 19. gadsimta sākumā atradās dzīvojamā ēka un noliktava. Ēkā atrodas unikāls objekts - manteļskurstenis, kas ir vienīgais zināmais atjaunotais manteļskurstenis Jelgavā.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: http://www.jelgava.lv/lv/pasvaldiba/par-pasvaldibu/personas-datu-aizsardziba/.

“Ziemas saulgriežu pasākums tiek rīkots projekta Nr.LLI-464 “Kopīga pārrobežu tūrisma piedāvājuma “Saules ceļš” (SUN ROUTE)” īstenošanas ietvaros.”

Nami Vecpilsētas ielā 2 un Jāņa Asara ielā 1 pārbūvēti un restaurēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta Nr.5.5.1.0/19/I/005 "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā" ietvaros, realizējot divus būvprojektus – "Ēkas Vecpilsētas ielā 2 pārbūve un restaurācija" un "Ēkas pārbūve Jāņa Asara ielā 1".

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī Bauskas TIC
Rundāles pils kafejnīca “Ozollāde” no 1.decembra sāk pieņemt rezervācijas Ziemassvētku piedzīvojumam - 7-kārtu degustāciju vakariņām! | Skatīt vairāk
Latvija
Rocketman 2024! Jaungada ballīte Skyline Bar
Ieskandini Jauno gadu Skyline bārā Eltona Džona stilā. Pievienojies mums 31. decembrī, lai izbaudītu ballīti, kas liks Tev justies kā īstai | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.12.2023 - 09.12.2023 Mazo ražotāju SVĒTKU TIRDZIŅŠ 9.decembrī Tukuma TIC
Mazo ražotāju tirdziņš Tukuma ledushallē 9.decembrī no 10:00 līdz 14:00! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.11.2023 - 06.12.2023 Izstāde "Mana Latvija"  Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
No 12.novembra līdz 6.decembrim, patriotu mēneša ietvaros, Jelgavas Vecpilsētas mājā būs skatāma mākslinieka Dāvida Jāņa Baumaņa gleznu izstāde | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::1.07553005sec.