LATVIJA | Jelgava

Atklāts mākslinieka Jāņa Šneidera murālis Jelgavā

Uz Jelgavas Centra pamatskolas fasādes, Uzvaras ielā 10, Jelgavā atklāts mākslinieka Jāņa Šneidera murālis jeb sienas gleznojums “Tiešraide”. Murālis veltīts dabas tēmai un vēsta par pasaules kārtību, kur esam atkarīgi viens no otra – esam šajā pasaulē kā radi.

Jāņa Šneidera mākslas darbs “Tiešraide” ir viens pieciem lielformāta mākslas darbiem, kurus veido Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīva “Ziedoņa klase” sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpu”. Uz aptuveni 6m x 13m lielās Jelgavas Centra pamatskolas sienas atainotā dabas tēma vēsta par putniem, kuri ir veiksmīgi adaptējušies dzīvei pilsētā. “Murālī esošais namiņš kļūs par interaktīvu gaidu objektu, uzdodot jautājumus – kas, kad un vai tajā kāds iemitināsies? Putnu būrītis īpaši paredzēts strazdiem, un tieši atklāšanas dienā mēs jau pirmos ziņkārīgos redzējām! Ir skaists kontrasts starp īstajām debesīm virs galvas un iluzorajām uz sienas, starp mainīgo un sastingušo. It kā siena būtu debesu atlūza - nokritusi un zemē iedūrusies kādas mākoņainas dienas lauska,” sienas gleznojuma ideju izklāsta Jānis Šneiders. Pēc murāļa svinīgās atklāšanas skolēni piedalījās radošajā darbnīcā kopā ar mākslinieku un radīja savas debesu kartes.

“Prieks, ka laikmetīgā māksla ienāk tieši Jelgavā un turpmāk pilsētas iedzīvotāji, īpaši Centra pamatskolas skolēni katru dienu varēs novērot šī mākslas darba dzīvi, piedalīties tajā. Jāņa Šneidera izvirzītā tēma par pasaules lietu kārtību un dzīvību uz šīs zemes ir ļoti sirsnīga un aktuāla,” stāsta “Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska. “Ziedoņa klase” realizē starptautisku Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas projektu, kurā izglīto bērnu un jauniešu auditoriju par laikmetīgo mākslu. Līdz šim atklāti sienas gleznojumi arī citās Latvijas pašvaldībās – mākslinieces Luīzes Rukšānes darbs “Par atcerēšanos” uz Smiltenes kultūras nama sienas, mākslinieces Zīles Ziemeles sienas gleznojums “Kopā”, kas rotā Talsu mākslas skolas fasādi, un mākslinieces Ances Eikenas murālis “Tādi kā radi” uz Ādažu vidusskolas sienas. Plānots, ka šopavasar “Ziedoņa klase” atklās vēl vienu murāli kādā Latgales reģiona pilsētā un kultūrizglītības nodarbības skolēniem par laikmetīgo kultūru.

Plašāka informācija par visām “Ziedoņa klases” un starptautiskā projekta aktivitātēm pieejama sociālajos tīklos Facebook https://www.facebook.com/Ziedonaklase/  un Instagram https://www.instagram.com/ziedonaklase/ un mājaslapā www.ziedonaklase.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Radošās meistarklases svētku laikam Bauskas TIC
Atklāj tradicionālās un jaunās Bauskas novada garšas, un piedzīvo radīšanas prieku! | Skatīt vairāk
Latvija
Piparkūku cepšana "Rožmalās" Bauskas TIC
Atpūtas komplekss "Rožmalas" piedāvā piparkūku cepšanu Ribbes dzirnavās! | Skatīt vairāk
PLŪKT tējas namā Madonas novada Praulienā 15.-16. decembrī smaržos garšīga tēja un taps īpašas dāvanas. | Skatīt vairāk
Lustru balle pilī Bauskas TIC
Ziemassvētku gaidīšanas laikā no 16. līdz 22. decembrim Rundāles pilī vakara stundās būs baudāms gaismas uzvedums – “Lustru balle pilī”. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40151596sec.