Jelgavas tornī izveidota Edītes Pauls-Vīgneres izstāde «Vecās mežģīnes»

No 12.janvāra līdz 16.martam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs skatāma Edītes Pauls-Vīgneres izstāde “Vecās mežģīnes”. Izstādē būs aplūkojami  mākslinieces portreta gleznojumi, kas papildināti ar senām mežģīnēm.

Tekstilmāksliniece Edīte Pauls–Vīgnere vienmēr ir izjutusi prieku par krāsu. Savulaik viņa pati krāsoja vilnas dziju saviem apjomīgajiem gobelēniem. Vēlāk viņa savu krāsu izjūtu apliecinājusi gleznojumos – nelielos apsveikumos un portretos. Kad beidzās pasūtījumi gobelēniem, māksliniece meklēja iespējas radoši izteikties, par materiāliem izmantojot visu, ko var līmēt, pieaust, piešūt, sadiegt.

Šoreiz izstādē „Vecās mežģīnes” jelgavniekiem un pilsētas viesiem dota izdevība iepazīties ar mākslinieces portreta gleznojumiem, kas papildināti ar senām mežģīnēm. Mežģīnes māksliniecei dāvinājusi Daina Dagnija. Kā atzīstas Edīte Pauls–Vīgnere, viņa bija domājusi darbu pie tekstilijām beigt, taču šīs mežģīnes ārā negribējies sviest. Tās likušās tik ierosinošas, ka piegleznojusi tām sejas, pievienojusi matus, kas tad noteicis, kā veidot mežģīņu kompozīcijas. Kas šajos darbos svarīgākais – gleznojums vai tekstilijas, to lai izlemj katrs skatītājs, taču būtiskākais ir kas cits – šie darbi apliecina, ka radošais gars meklē un vienmēr atrod iespēju, kā izpausties.

Edītes Pauls–Vīgneres izstāde “Vecās mežģīnes” apskatāma no 12.janvāra līdz 16.martam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Vairāk informācijas pa tālruni 63005445 vai mājas lapā www.tornis.jelgava.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Zvejnieksvētki Engurē Tukuma TIC
Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu | Skatīt vairāk
Latvija
Smukums Tukuma apkārtnes dārzos. Tukuma TIC
Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus | Skatīt vairāk
Zvejnieksvētki Lapmežciemā Tukuma TIC
Saulriets radīs maģisku atmosfēru, viļņu skaņas saplūdīs ar dzīvo mūziku un neaizmirstams piedzīvojums! Pēc koncertiem – ballīte smiltīs līdz | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.06.2025 - 28.06.2025 Garšu svētki Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
28.–29. jūnijā ienirsti Mājas kafejnīcu dienu burvībā – Vietu skaits ierobežots – piesakies jau tagad! | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Limbažu TIC
,


Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.57734203sec.