Viedoklis: Kā veidojas viesnīcu atlaides tiešsaistes rezervāciju sistemās?

Travelnews.lv redakcija novērojusi, ka dažādās tiešsaistes rezervāciju sistēmās (piem. "Booking.com") potenciālo klientu uzmanību uz viesnīcām cenšas vērst ar dažādām atlaidēm un piedāvājumiem, piemēram, konkrētās dienas lielāko atlaidi kādā no viesnīcām. Tāpēc vērsāmies pie dažu viesnīcu pārstāvjiem, lai noskaidrotu, kā tiek veidota atlaide, kura tiek piedāvāta klientiem – vai tās esamību un apjomu nosaka viesnīcas, vai pašas rezervāciju sistēmas uzturētāji? Vai viesnīcas ietekmējas no citu viesnīcu piedāvātajām atlaidēm, pašas arī līdz ar to piedāvājot atlaides?

Ilze Kikste-Zandere, viesnīcas "Mama Botique Hotel" direktore

Atlaides mūsu viesnīcas piedāvājumiem tādās rezervāciju sistēmās kā "Booking.com" nosakām mēs paši. "Booking.com" piedāvā dažādas iespējas, dažādus rīkus, kā atlaides veidojas, bet pašu atlaides lielumu nosakām mēs. Dažreiz tiek iedotas kādas vadlīnijas, ja viņi ir izveidojuši īpašo piedāvājumu, piemēram, tad atlaidei ir jābūt ne mazākai kā viņi ir noteikuši.

Atlaidi mēs veidojam galvenokārt skatoties, vai ir tūrisma sezonas laiks vai nav. Sezonā atlaižu nav tik daudz, jo viesnīcu pakalpojumi tāpat ir pieprasīti no tūristu puses. Atlaides veidojot, skatāmies, kas cilvēkiem labāk patīk. Citreiz atlaižu akcija no cilvēku puses ir ļoti pieprasīta, bet citreiz – nemaz. Grūti pat teikt, no kā tas ir atkarīgs.

Ruta Priede, viesnīcas "Park Hotel Latgola" vadītāja

Mēs "Booking.com" un citās rezervēšanas platformās skatāmies rezervāciju apjomu. Ja redzam maz rezervāciju uz konkrēto dienu, tad, lai palielinātu noslogojumu, varam klientiem atļauties piedāvāt kādas atlaides, kuras arī tad parādās "Booking.com". Savukārt, ja mums ir ļoti liels noslogojums vai ir gaidāmi kādi lieli pasākumi Daugavpilī, tad mēs varam cenas pat pacelt. Mēs skatāmies pēc operatīvās situācijas – cik rezervāciju ir mums pašiem kā viesnīcai, tad attiecīgi arī palielinām vai samazinām cenas.

Mēs kā viesnīca līdz ar to paši nosakām atlaides. Esam aizsākuši klientiem piedāvāt arī tādu opciju kā iespēju rezervēt numuriņu bez brokastīm – cena uzreiz ir zemāka. Līdz ar to mūsu cena, raugoties, piemēram, Daugavpils novada tirgū, kļūst konkurētspējīga. Cenšamies sekot līdzi tam, kas notiek apkārt viesnīcu nozarē.

Esam novērojuši, ka patiecoties atlaižu piedāvājumiem, klientu skaits palielinās. Ļoti labi atlaides nostrādā, ja, piemēram, cilvēki vēl līdz pēdējam brīdim nezina, vai paliks vai nepaliks pilsētā. Ir novērota arī tāda tendence, ka cilvēki divas nedēļas pirms brauciena uz Daugavpili sāk plānot to, kur apmesties. Tas, laikam, ir tradicionālākais laika posms, kad cilvēki sāk plānot ceļojumu un visu, kas ir no tā atkarīgs!

Anželika Mažeika, viesnīcas "Wellton Hotel Riga & SPA" direktore

"Booking.com" mums kā viesnīcai piedāvā dažādas programmas, ko varam izvēlēties. Piemēram, "Booking.com" Genius programma, kur attiecīgi ir, piemēram, lētākas cenas, labāki nosacījumi. Programmā ir noteikti iekļauta arī paredzamā atlaide, kas tiks piedāvāta klientiem viņu mājaslapā. Ja runājam par atlaidēm, ko varam piedāvāt no savas puses atpūtas ceļotājiem, tad videēji tie ir 15 %. Konkrētas summas nevarēšu nosaukt, bet nu tas ir aptuveni.

Mūsu viesnīcā Pārdošanas nodaļas darbinieki vairāk nodarbojas ar citu viesnīcu piedāvājumu izpēti un tādām lietām, jo mums ir jau vairākas viesnīcas, tāpēc ar to nodarbojas speciālisti.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.12.2023 - 11.12.2023 Otrās adventes brančs  Jurmala Golf Club & Hotel
Jau šajā nedēļas nogalē sāksies skaistais adventes laiks! 🕯️ Vai jau esi izdomājis, kā to padarīt vēl īpašāku un notikumiem bagātāku? | Skatīt vairāk
29 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.11.2023 - 06.12.2023 Izbaudi savu svētku stāstu Liepājā! Liepājas reģiona TIB
Īpaši krāšņu un daudzveidīgu programmu pilsētniekiem un viesiem decembrī sarūpējušas Liepājas kultūras organizācijas. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.12.2023 - 06.12.2023 "BB wakepark" darbojas arī aukstajā sezonā Liepājas reģiona TIB
BB wakepark” gaida apmeklētājus arī aukstajā sezonā. Nedēļas nogalēs viesus aicina kafejnīca, kā arī šis ir īstais brīdis, lai ļautos pirts | Skatīt vairāk
Fiz-Kul-Tūre Valmieras novadā Valmieras TIC
15. novembrī aicinām piedalīties Valmieras novada aktīvā seriāla “Fiz-Kul-Tūre” rudens/ziemas sezonas 3. posmā Mazsalacā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13993883sec.