Viedoklis: Kādas iespējas Rīgā ir tūristam ar mājdzīvnieku?

Nesen manījām, ka Baltic Beach Hotel atgādināja par to, ka pie viņiem tūristiem ir iespējams apmesties ar saviem mājdzīvniekiem. Tas radīja vēlmi noskaidrot cik plašas izvēles iespējas Rīgā ir tūristiem, kas ceļojumā līdzi ņem savus mīluļus. Par šādu iespēju apvaicājāmies pāris Rīgas viesnīcās.

Renārs Circenis, viesnīcas "Islande Hotel" valdes priekšsēdētājs

Mums viesnīcā ir viens stāvs, kurā mēs ļaujam palikt viesiem ar saviem mājdzīvniekiem. Mums blakus ir arī izstāžu halle BT1, kur regulāri notiek dažādi pasākumi mājdzīvniekiem – un tieši tajos brīžos arī apmesties gribētāju ir ļoti ļoti daudz! Ir tā, ka mums pat vietas neptiek visiem! Savukārt, runājot par regulārajiem ceļotājiem – es teiktu, ka mēnesī vidēji ir 8-9 cilvēki, kas ceļo ar saviem mājdzīvniekiem!

Viesi arī iedalās divās kategorijās – vieni ir tie, kas redz, ka mums ir pieejama šāda iespēja – vai mājaslapā mūsu, vai booking.com, kur ir norādīta informācija, ka esam mājdzīvniekiem draudzīgi. Savukārt otri ir vēl prātīgāki – viņi piezvana pirms brauc un painteresējas. Jo ir norādīts, ka šī iespēja pastāv, bet pēc pieprasījuma – tātad, ja šādu numuriņu nav, tad arī tos nevaram piedāvāt. Bet cilvēki atbrauc un ir vīlušies – jo it kā ir atsūtījuši pieprasījumu, bet nav saņēmuši apstiprinājumu no mums, ka varam izmitināt viņu un viņa mājdzīvnieku! Līdz ar to, lai arī šāda iespēja pastāv, mēs viņu īpaši nereklamējam – ir klienti, kam tas interesē un viņi to arī zina.

Lai arī visi dzīvnieki, kas ceļo, ir ļoti kopti – jāsaka, ka daļa šīs kopšanas notiek arī viesnīcas numuriņā. Līdz ar to, kad viesis izreģistrējas, mums jāveic pastiprināta tīrīšana numuriņā – kas arī rada pakalpojuma cenu.

Una Pilmane, "Avalon Hotel" mārketinga vadītāja

Pie mums ir cita politika – mājdzīvnieki viesnīcā nav atļauti. Tas ir saistīts ar numuriņu izkārtojumu – un tā dēļ dzīvnieciņus pretī nevaram pieņemt. Ik pa laikam ir kāds cilvēks, kas interesējas par iespējām palikt pie mums ar saviem mīluļiem, bet tas nav tik bieži. Biežāk tas novērojams tad, kad Rīgā norisinās kāda mājdzīvnieku izstāde. Bet nu, diemžēl, mēs nevaram akceptēt šādas rezervācijas.

Jānis Vīnerts, "Mogotel" (viesnīcu zīmoli "Rixwell Hotels" un "Wellton Hotels") vecākais mārketinga speciālists

Protams, ka mūsu zīmola viesnīcās ir iespējams palikt ar mājdzīvniekiem!

Par to, cik daudz cilvēku pie mums nakšņo ar saviem mājdzīvniekiem, konkrētu statistiku pašreiz nevarēšu konkrēti nosaukt, bet novērojams, ka vasaras sezonā to ir vairāk, jo vasarā pie mums brauc atpūtnieki – tūristi, kuri vēlas atpūsties, līdzi ņemot savus mīluļus. Arī tad, kad norisinās dažādas mājdzīvnieku izstādes, novērojam, ka pieprasījums ir lielāks un, ja cilvēks dodas uz izstādi ar savu mīluli, tad, protams, viņam arī kaut kur ir jāpaliek – un mēs šādu iespēju piedāvājam, padarot savas viesnīcas konkurētspējīgākas! Pakalpojums gan ir par atsevišķu samaksu – cilvēks var izvēlēties sev atbilstošu numura kategoriju, bet pēc viņa vizītes šim numuram tiek veikta rūpīga un pastiprināta tīrīšana, tāpēc ir ieviesta papildus maksa par mājdzīvnieku izmitināšanu. Taču es neteiktu, ka tā ir "ķēpa" – tas vienkārši ir pakalpojums, kas mums ir jānodrošina saviem viesiem. Mēs nevaram cilvēkam tā vienkārši pateikt: "Nē, dzīvniekus mēs nepieņemam". Ja klients vēlas, tad tāda iespēja ir jānodrošina! Iespējams, šoreiz viņš paliks ar savu suni, bet nākamajā reizē, braucot biznesa ceļojumā, viņš atkal apmetīsies pie mums! Un, ja mēs atsakām, tad tādā veidā radām zaudējumus un sliktāku reputāciju paši sev –  cilvēks var būt neapmierināts un tālāk teikt: "Es uz šo viesnīcu nebraukšu, jo tur nepieņem ar mājdzīvniekiem".

Dažādu apsvērumu dēļ tikai vienā no mūsu tīklu viesnīcām nav iespējams nakšņot ar mājdzīvniekiem, taču pārējās Wellton un Rixwell viesnīcās viesi ar mājdzīvniekiem ir laipni gaidīti!

Vispopulārākie mājdzīvnieki, ar kuriem cilvēki ceļo, ir suņi. Cilvēkiem, kuri ceļo ar mājdzīvniekiem, gandrīz vienmēr ir līdzi gan pārtika, gan trauki savam mīlulim. Ja nepieciešams, tad, protams, mēs kādu trauciņu, no kura dzīvniekam padzerties, viesnīcā atradīsim! Bet, šie cilvēki jau ir pieraduši pie ceļošanas kopā ar saviem mīluļiem, tāpēc viņiem viss būs līdzi! Jāsaprot arī tas, ka kādam mājdzīvnieks  ir pat kā ģimenes loceklis. Pats gan neesmu ceļojis ar mājdzīvniekiem, bet zinu, ka labākās viesnīcas vienmēr cenšas šādu pakalpojumu piedāvāt, vismaz viesnīcu tīkli.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pirtiņā un ālinģī! Estravel Latvia
Izbaudiet īstas lauku pirts labumus! Atpūta Siguldā, Hotel Ezeri SPA | Skatīt vairāk
no 280 EUR
Baltiņkrogs - izsmalcināta spāņu virtuve! TAKA
Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm. Ir iespēja baudīt spāņu virtuvi. Visus ēdienus | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.12.2023 - 11.12.2023 Ģimenes atpūta Lapzemē. 3 personām Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, 3 naktis izvēlētajā viesnīcā ģimenei, brokastis // 2 pieaugušajiem un 1 bērnam līdz 10 g.v. | Skatīt vairāk
no 1669 EUR
Ziemassvētku norises Valmieras novadā Valmieras TIC
Būsim kopā Ziemassvētku sagaidīšanas norisēs Valmieras novadā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09261894sec.