2017.gadā Ventspils ostā sasniegti jauni prāmju satiksmes rekordi

Ventspils osta kļuvusi par reģiona galveno Ro-Ro kravu apkalpošanas centru satiksmei ar Zviedriju. 2017.gadā reisu skaits starp Ventspili un Nīneshamni palielināts līdz 12 reizēm nedēļā, kas ļāvis sasniegt jaunus ar prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru rekordapjomus.

2017.gada sākumā prāmju operators “Stena Line”, izvēloties Ventspili par galveno ostu satiksmei ar Skandināviju, izlēma reisu skaitu starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā palielināt līdz 24 reisiem nedēļā (12 reisi virzienā no Ventspils uz Zviedriju). Nīneshamnes osta atrodas Zviedrijas vidienē, tikai 48 km no Stokholmas, kas  paver ērtas kravu loģistikas iespējas uz visu Skandināviju, un ir pievilcīgs ceļš arī pasažieriem.

2017.gadā prāmju pakalpojumus Ventspils ostā izmantoja 209 894 pasažieri. Ja salīdzina ar iedzīvotāju skaitu - tās ir vairāk nekā 5 Ventspils pilsētas. Salīdzinot ar 2016.gadu, prāmju pasažieru skaits Ventspils ostā palielinājies par 29 927 jeb 17%, bet tieši Zviedrijas līnijā pasažieru skaits palielinājies par 48 722 jeb 30%.

Ro-Ro jeb ar prāmjiem pārvadāto kravu apjoms Ventspils ostā otro gadu pēc kārtas pārsniedzis 2 miljonus tonnu. Tas ir trešais lielākais kravu veids Ventspils ostā pēc naftas produktiem un akmeņoglēm, turklāt ar stabilu tendenci katru gadu palielināties. Līnijā Ventspils – Nīneshamne 2017.gadā pārvadāts par 305 tūkstošiem tonnu jeb 17% vairāk nekā gadu iepriekš.

Ventspils brīvostas pārvalde universālo termināli Ro-Ro kravu apkalpošanai uzbūvēja 2000.gadā, sākot darbu pie ostas kravu diversifikācijas, lai mazinātu atkarību no tradicionāli ostā visvairāk pārvadātajām beramkravām un lejamkravām.  Ventspils brīvostas pārvalde izbūvēja prāmju piestātnes, kraujlaukumus un  termināļu ēkas kravas un pasažieru apkalpošanai, kas pavēra iespēju Ventspilī attīstīt prāmju satiksmi.  Prāmju satiksme Ventspils ostā ir svarīga ne vien kravu dažādošanai un jaunu transporta koridoru piedāvāšanai, bet pirmkārt eksportspējīgas ražošanas attīstībai Ventspilī, kuras veicināšana ir viens no Ventspils brīvostas darbības galvenajiem mērķiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 Vilkaču maratons 2025 Tukuma TIC
42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas. Krēsla. Āžu kalns, Tukums. | Skatīt vairāk
Latvija
"Muzeju nakts 2025" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
Šogad Preiļu novadu akcijā pārstāvēs 5 dalībnieki - Raiņa muzejs "Jasmuiža", Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Vārkavas | Skatīt vairāk
Kur aizbraukt brīvdienās? Bauskas TIC
Kuru virzienu izvēlēties, lai atklātu un iepazītu Bauskas novadu šajās brīvdienās? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā! | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Preiļos Preiļu novada TIC
Preiļu muižas komplekss un parks– lielākais pilsētvides ainavu parks Latvijā, kurš apbur ne vien ar savu romantisko veidolu, bet arī arhitektūras | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.95173407sec.