TDA «Teiksma» piedāvā deju uzvedumu «Brīdis pirms»

29. jūnijā plkst. 20.00 Ķīpsalas hallē mazu brīdi pirms Dziesmu un deju svētkiem  viens no Latvijas labākajiem tautas deju ansambļiem “Teiksma” aicina uz aizraujošu, emocionāli bagātu deju uzvedumu “Brīdis pirms”. Horeogrāfs – Jānis Ērglis, režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs.

Oriģinālais 2016. gadā iestudētais uzvedums atgriežas, lai dāvātu prieku skatītājiem! Uzvedums piedāvā ielūkoties noslēpumainajā aizkulišu pasaulē, ļaujot līdz ar dejotājiem izdzīvot ģenerālmēģinājumā valdošās emocijas un piedzīvot kopīgo darbu koncerta tapšanā. Tērpu piemērīšana, bižu pīšana, iesildīšanās pirms dejām un komiskas sadzīves situācijas – to visu asprātīgā veidā dejās izstāstīs TDA “Teiksma” pamatsastāva un vidējās paaudzes deju kolektīva “Teiksma” dejotāji.

„Ko no tā visa redz cilvēks, kurš apsēdies uz numurēta krēsla? Staltumu, smaidus, dusmas, rotaļāšanos, meņģēšanos – izdejotu stāstu. Vai tas varētu būt stāsts par tautas tērpu, kas ir par īsu? Tikai tad, ja horeogrāfs tā būs vēlējies,” tā par uzvedumu stāsta paši dejotāji.

Līdzās Jāņa Ērgļa “Bobu dancim” un “Krustami dejama, krustami lecama”, kas, starp citu, būs skatāmas arī Dziesmu un deju svētku koncertos, un citām iemīļotām dejām, uzvedumā “Brīdis pirms” ir iekļautas arī cittautu deju melodijas. Tikai šoreiz čigānu deja, grieķu sirtaki un franču kankāns būs mazliet citādākas, nekā esam ieraduši tās redzēt!

Dejotājiem zināms – bez koncertmeistara mēģinājumā neiztikt! Tādēļ arī deju uzvedumā nozīmīga loma atvēlēta muzikālajam pavadījumam lieliskā pianista Māra Šēra izpildījumā. Oriģinālos dejotāju “mēģinājuma” tērpus veidojusi kostīmu māksliniece Evija Dāboliņa. Tiekamies aiz kulisēm Ķīpsalā!

Koncertu rīko “BT 1 Music”.

Vairāk par uzvedumu: www.facebook.com/bridispirms. Seko līdzi mirkļbirkām #bridispirms

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv un Ķīpsalas halles kasēs. Biļešu cenas uz koncertu: 6,50–15,00 EUR. “Biļešu paradīzē” ir nopērkama ģimenes biļete (4–8 personām) ar 10 % atlaidi. Papildu informācija par biļetēm: 67067500 vai e-pastu: [email protected]

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kempings “Daugavas lokos” TAKA
Kempings “Daugavas lokos” atrodas tieši starp Daugavpili un Krāslavu – Slutišku sādžā. Tas atrodas vienkāršā, bet brīnumskaistā vietā. | Skatīt vairāk
Atpūtas māja “Dubezers” TAKA
Atpūtas māja “Dubezers” atrodas gleznainā dabas teritorijā “Pilskalnes Siguldiņa”. | Skatīt vairāk
Viesu nams “Baltiņi” TAKA
Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm. Šeit dominē postmodernisma stila interjers ar | Skatīt vairāk
Glempings “BikBus” TAKA
Ekskluzīva atpūtas un ekskursiju vieta – glempings “BikBus” ir pirmā unikāla vieta Latgalē ar iespēju nakšņot autobusā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.21877503sec.