Baltijā - līdz pat 5 stundām nedēļā mājas kopšanai?

Samsung Electronics Baltics nesen veiktajā aptaujā  par veļas mazgāšanas paradumiem 80% respondentu Baltijā atklāj, ka galvenokārt par veļas mazgāšanu un mājas darbiem atbildīgas ir sievietes. Vīrieši uzņemas atbildību par mājas darbiem 1 līdz 2 stundas nedēļā, turpretī 25% sieviešu norāda, ka tajos pavada 5 un pat vairāk reizes ilgāku laiku nekā vīrieši. Arvien plašāk tiek izstrādātas vairākas inovācijas veļasmašīnu tehnoloģijā, kas ievērojami atvieglo ikdienu un saīsina mājas darbiem veltīto laiku pat līdz divām reizēm.

Netīra profesija, bet tīra veļa

Lielākā daļa jeb 60% Baltijas iedzīvotāju regulāri mazgā veļu 1 vai 2 reizes nedēļā, savukārt dažādu nozaru pārstāvjiem, īpaši sportā, veļu nākas mazgāt krietni biežāk - 3 vai pat 4 reizes nedēļā. “Autosportā jārēķinās ar to, ka apģērbs regulāri un ļoti ātri sasmērējas. Katru reizi gatavojoties sacensībām, krāmējot instrumentus, riepas un citas tehniskas lietas, nākas sasmērēties ar eļļu vai citiem netīrumiem. Man līdzi vienmēr ir rezerves apģērbs,” saka Sabīne Andriksone, šobrīd vienīgā drifta braucēja Latvijā. “Tā kā sacensībās reprezentēju Latviju un pati sevi, man ir svarīgi, ka apģērbs ir pilnībā tīrs un to var ātri izmazgāt arī tad, ja tas jādara pēdējā brīdī, kad maksimāli ātri jābūt gatavai”. Cienot un atbalstot, Samsung ir radījis jauno QuickDrive, kas rada iespēju ne tikai pievienot aizmirstos cimdus mazgāšanas brīdī, bet arī izmazgāt veļu pat divas reizes ātrākā laikā.

Darbīgākie mājas kopšanā ir Igauņi

Ja salīdzina visās Baltijas valstīs, tad var teikt par populārākajām atbildēm, ka Latvijā patērēt vismazāk laiku uz mājas uzkopšanas darbiem. Nedaudz vairāk patērē lietuvieši, bet visvairāk – igauņu kaimiņi. Statistika atklāj, ka piektdaļa latviešu nedēļā pavada 1-2 stundas mājas uzkopšanai, lietuvieši (20% aptaujāto) – 2-3 stundas, bet (23%) igauņiem paiet vismaz 5 stundas nedēļā mājas uzkopšanai.

Baltijā tikai puse zina, kāds ir nepieciešamais veļas mazgāšanas cikls

Katrs otrais skaidri zina, kādus režīmus un iestatījumus izvēlēties attiecīgās veļas mazgāšanai, turpat katrs desmitais - tam vai nu nepievērš vērību, vai neizprot veļas mašīnas iestatījumus. Lai atvieglotu izvēli, arvien plašāk tiek ieviestas jaunas funkcijas, kas padara veļasmašīnu un tās lietotāju gudrāku.


Baltijā cilvēki atzīst savu artavu netīrās veļas krāvumiem

Visās Baltijas valstīs trešdaļa (35%) aptaujāto atzīst, ka paši ir atbildīgi pie netīrās veļas krāvumiem. Otra populārākā atbilde, kas sakrīt gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā – bērni ir nākamie rindā, kas palīdz radīt netīrās veļas kalnus.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana Biznesa augstskola Turība
ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš par jēgpilnu ceļošanu! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.04.2022 - 26.05.2022 Dzīvās džeza mūzikas vakari! Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
Katru ceturtdienu no plkst. 20:00 – 22:00 gaidīsim ciemos ikvienu uz dzīvās džeza mūzikas vakariem viesnīcas Lobby bārā! Ieeja: bez maksas. | Skatīt vairāk
Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni! Gulbenes novada TIC
Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.05.2022 - 28.05.2022 Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā Bauskas TIC
Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.11960006sec.