Aicina iedegt Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos

Vasaras saulgriežu laikā Austras biedrība aicina uz ielīgošanas pasākumiem Rīgas kalnos: “Lai nāk gaisma un lai top spēks! No 18. līdz 22. jūnijam degsim saulgriežu ugunis Dzegužkalnā, Torņakalnā, Grīziņkalnā, Āgenskalnā un Čiekurkalnā!”

Austras biedrība ik gadu rīko ielīgošanas pasākumus, lai kopā ar folkloras draugiem un pētniekiem ielūkotos saulgriežu svinēšanas tradīcijās, popularizētu tās sabiedrībā un ģimenēs, - lai uzturētu tradīciju un nodotu to no paaudzes paaudzē. “Līgosim kopā – dziedāsim, mācīsimies līgotnes, iesim rotaļās un lēksim jautrus dančus! Sajutīsim latviešu kultūras saknes un iegriezīsim saules spēku sevī! Gatavosimies Jāņiem, ielīgojot dižākos Rīgas kalnus, lai pēc tam katram būtu latvisks Jāņu vakars arī savā ģimenes lokā!” aicina pasākumu rīkotāja Signe Sniedze.

Līgo svētku nedēļa Rīgā skan bagātīgi – katru vakaru kādā no Rīgas kalniem būs iespēja latviešu tradīciju lietpratēju vadībā apgūt saulgriežu dziesmas, rotaļas un rituālus:

Pirmdien, 18. jūnijā, pulksten 18.00 ikviens aicināts pulcēties Dzegužkalna parkā, kur ielīgošanu un lustīgu iedancošanu vadīs Ilga Reizniece, Ieva Bērziņa, Valdis Putniņš, Rīgas Danču klubs un folkloras kopa “Zvīgzna”.

Otrdien, 19. jūnijā, pulksten 19.00 līgotnes skanēs Torņakalnā – Jāņa Akuratere un Ojāra Vācieša muzeju dārzos, kur ielīgošanu vadīs kolorītais folkloras un tautas tradīciju zinātāju pāris – Iveta un Vidvuds Medeņi.

Trešdien, 20. jūnijā, pulksten 19.00 lieli un mazi līgotāji aicināti Grīziņkalna parka virsotnē, kur ar Jāņu tradīcijām iepazīstinās Ieva Bērziņa, folkloras kopas “Krulla”, “Ciguzis”, “Zvīgzna” un Rīgas Danču kluba dejotāji.

Ceturtdien, 21. jūnijā, pulksten 19.00 Ilmāra Pumpura vadībā notiks Āgenskalna ielīgošana Eduarda Smiļģa muzeja dārzā kopā ar kapelu “Hāgenskalna muzikanti” un folkloras kopu “Dandari”.

Nedēļas noslēgumā, piektdien, 22. jūnijā, pulksten 19.00 skanēs arī Čiekurkalns, kur Gustava Zemgala gatves un Gaujas ielas krustojumā ielīgošanu vadīs Jānis Feldmanis un kapela “Teikas muzikanti”.

Ielīgošanas pasākumus rīko Austras biedrība ar Rīgas domes atbalstu un sadarbībā ar Eduarda Smiļģa teātra muzeju, Jāņa Akuratera muzeju, Ojāra Vācieša memoriālo muzeju un “Čiekurkalna attīstības biedrību”.

Ieeja bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.05.2025 - 15.05.2025 Baudi pavasara sauli Liepājā Liepājas reģiona TIB
Pavasaris ir īstais laiks doties ceļā, un Liepāja aicina! Sajūti svaigu jūras vēju, saules starus un mierpilnu atmosfēru pilsētā, kur daba un | Skatīt vairāk
Viesu māja “Kaķis krūzē” TAKA
Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.05.2025 - 15.05.2025 Muzeju nakts Liepājas reģiona TIB
Sestdien, 17. maijā, no plkst. 19 līdz 01 muzeji Liepājā vērs durvis aizraujošam vēstures un kultūras izzināšanas vakaram. | Skatīt vairāk
Viesu māja "Saliņas" TAKA
Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.82440805sec.