Viedokļi: Kā viesnīcas tiek galā ar šīs vasaras lielo karstumu?

Pēdējos gadus ierasts bija teiciens "Latvijā jau vasaras nemaz nav". Ziema, pavasaris un tad uzreiz rudens, kā saka. Tomēr šogad ikvienu Latvijā dzīvojošo un arī mūsu valsts viesus ir pārsteigusi īsta vasara. Nu, tāda ar neskaitāmām dienām, kurās termometra stabiņš sasniedz +30. Taču jau noskaidrojām, ka mainījušies ir ceļotāju paradumi - cilvēki uz siltajām zemēm ceļot grib mazāk, vairāk atpūsties Latvijā. Kā karstums un šī tendence - vairāk uzturēties Latvijā, ietekmē Latvijas viesnīcu vasaru?

Līga Elsiņa – Zuicena, "Bellevue Park Hotel Riga" mārketinga un pārdošanas menedžere

Novērojam, ka šogad mūsu viesi daudz vairāk izmanto kondicionierus, nekā tas ir bijis citus gadus, tāpat vairāk tiek patērēti dzērieni bārā. Taču savādāk viesi nekādas īpašas prasības neizvirza, karstuma dē. Mūsu viesnīcai ir logi uz divām pusēm, viena puse ir vairāk saaules apspīdēta un ir patstāvīgie viesi, kuri ir prasījuši istabiņas otrā pusē - ēnas pusē, kur saule sāk tikai vakarpusē spīdēt. Tādas vēlmes esam dzirdējuši. Bet visi numuriņi ir aprīkoti ar kondicionierim, tāpēc arī saules pusē ir iespēja atvēsināties un uzstādīt istabiņas vēlamo temperatūru.
Viesi tāpat, kā vienmēr, viesnīcā ir vairāk tieši vakaros, tad aī vairāk tiek izmantotas mūsu terases: 11. stāvā restorāna "Le Sommet" terase un arī pirmā stāva "Park" restorāna terase. Ja ir jauks laiks, cilvēki izvēlās sēdēt ārā nevis iekštelpās. Šogad arī recepcijā vairāk jautā par Jūrmalu, kā tur tikt visērtāk. Un daudzi arī brauc uz Jūrmalu un, protams, arī jautā vai ir kādas tuvākas pludmales. Atbildot uz jautājumu, vai mainījušies viesu ēšanas paradumi - nē, brokastu laiks nav mainījies, kā nāca, tā arī nāk un tāpat arī ar vakariņām. Protams, pārsvarā viesi vispār ierodas viesnīcā pēc visām ekskursijām kaut kur ap septiņiem, astoņiem vakarā un tad arī vakariņo. Mūsu viesnīcā pieejama arī apkalpošanas numurā, tā saucamais "room service", bet paaugstinātu pieprasījumu pēc tā neesam novērojuši. Arī ēdienu pieprasījumā nekas nav mainījies, tāpat kā ēda pagāšvasar, tā arī ēd šogad. Ņem gan gaļas ēdienus augšas restorānā, gan zivis, gan salātus, un lejas restorānā vairāk picas, pastas. Skaita ziņā nekas nav mainījies, nav tā, ka vairāk ņemtu salātus, jo gribas ko vieglāku, vasarīgāku.
 
Aija Šēla, viesnīcas "Airport Hotel Māra" vadītāja

Par cik mums nav kondicionieri, viesi biežāk pieprasa papildus ventilatorus istabās. Nopirkām papildus 20 augstos ventilatorus un ja cilvēki prasa divus, jeb katrs grib pie savas gultas naktī vienu, tad arī nodrošinām to. Protams, ja istabiņās ir kondicionieri, tad ir cita lieta, ventilatorus nevajag. Tāpat novērojam, ka viesi šovasar biežāk grib sēdēt ārā nevis iekštelpās. Kādreiz viesi prasa klusāku viesnīcas stūri vai īpaši palūdz istabas, kuras ir ēnas pusē. Mēs šobrīd uzstādām kondicionieri viesnīcas restorānā un foajē, tad varbūt arī viesi vairāk vēlēsies uzturēties restorānā, bet kā tas būs dzīvē, redzēsim nākotnē. Pagaidām visi tomēr ārā meklē ēnu un esam dzirdējuši cilvēkus nedaudz žēlojamies par karstumu Latvijā - īpaši dienās, kad grūti izdarīt ieplānotās lietas. Varbūt arī Jūrmalu piemin biežāk.

Bet īstenībā mums jau īsti nemaz nav tūristu, mums joprojām vairāk ir biznesa - darījumu cilvēki. Vasarā, protams, palielinās tūristu īpatsvars, kas šeit ielido un aizlido, viņi vienu nakti paliek, un tad jau brauc paši kaut kur apskatīties. Un tādi jau neinteresējas, kur te kādas peldvietas. Protams, karstuma dēļ jūtam, ka cilvēki ēd mazāk, bet vairāk dzer alu un ūdeni. No ēdieniem izvēlas ko vieglāku - zupiņas, salātus, arī saldējumu, kā jau mēs visi. Mums ļoti daudz cilvēki "iečekojās" ļoti vēlu naktī un tad viņi arī grib ēst, neatkarīgi no tā vai karsts, vai auksts - cilvēki noguruši, izsalkuši. Ņemot vērā viesnīcas specifiku, pie mums viesi pārsvarā "nedzīvojas" pa viesnīcu kā centra viesnīcās - viņi atnāk, pārģērbjas, nomazgājas, aiziet iepirkties, atnes iepirkumus, aiziet kādās ekskursijās, atkal atnāk uz viesnīcu. Mēs jau atrodamies pie lidostas, mums nav tāda infrastruktūra apkārt. Ja brauc uz centru, tad brauc uz visu dienu, vakaru. Mums ļoti bieži viesi agri no rīta "izčekojās", aizlido, un numuriņš paliek tukšs. Nākošie sāk ierasties vakarpusē. Nav, kā centrā, kur cilvēks vairākas reizes iegriežas viesnīcā, mēs atšķiramies.

Inga Cinīte, viesnīcas "Hotel TIA" vadītāja

Jā, karstums ir liels, un mēs mēģinām nodrošināt komfortu saviem viesiem karstumā. Teiksim, ievērojām, ka tās segas, kas parasti ir pieejamas numuros viesi praktiski nelieto, tad mēs arī izņēmām ārā un atstājām tādu plāno segu, ar ko segties. Protams, arī vairāk ūdens tiek lietots un tiek prasīti vēl papildus ventilatori numuros. Un var būt pat tā, ka tā lielā karstuma dēļ citreiz viesi pat neiet ārā staigāt pēcpusdienā. Līdz ar to viņi vairāk uzturas viesnīcas kafejnīcā, restorānā turpat uz vietas. Tas ir tad, ja tās nav organizētas grupas un viņiem pašiem nav īpaša programma paredzēta. Tūristu grupai tas ir savādāk, bet individuālie tūristi šogad vairāk tā pavada laiku - uz vietas šajā pašā restorānā, nevis kaut kur pa pilsētu staigā. Ir viesi arī prasījuši par peldvietām, teiksim, kur var ātrāk nokļūt, kādas vietas ir Pierīgas tuvumā.

Taču ēšanas paradumos gan neesam novērojuši nekādas izmaiņas. Varbūt tāpēc, ka brokastis ierasts ēst diezgan agri, kad vēl karstums nav uznācis. Un mums vasarā tagad tiešām ir daudz tūristu grupu, kuriem programmas visai agri sākas - iespējams, arī lai izbēgtu no karstuma. Pieprasījums pēc apkalpošanas numurā arī nav mainījies, bet tas, ko cilvēki pasūta uz numuriņiem gan ir mainījies. Vairāk izvēlas svaigos dārzeņu salātus, arī augļu salātus, melones, arbūzus. Cilvēki vēlas kaut ko atsvaidzinošu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Laiks sasildīties? Estravel Latvia
Atpūta Šrilankas pludmalēs // 13 naktis viesnīcā // Iespēja iepazīt vietējo dabu, apmeklēt rezervātus izvēlētās ekskursijās | Skatīt vairāk
no 1999 EUR
Atceries un neatkārto! TAKA
17. novembrī pie Pirmā pasaules kara muzeja Medumos tika atklāts mākslas objekts “Atceries un neatkārto”. | Skatīt vairāk
Ziemassvētku brīvdenas un tirdzini Vīnē Estravel Latvia
Vīne - Lidojums no Rīgas un 3 naktis izvēlētajā viesnīcā, brokastis // cena 1 personai | Skatīt vairāk
no 529 EUR
Adventes laika pasākumi visai ģimenei Siguldas novada TIC
Ģimenes ar bērniem aicinām piedalīties “Pasaku pils” pēcpusdienās ar grāmatu lasījumiem Siguldas Jaunajā pilī! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15496802sec.