20. augusts vēsturē: Pirmo reizi tiek ieraudzīta Aļaska

Aļaska, kas pēc platības ir lielākais Amerikas Savienoto Valstu štats, atrodas Ziemeļamerikas ziemeļrietumos. Šis ziemīgais štats, ir viens no savdabīgākajām vietām ASV, jo tieši šeit ir meklējama daba, kas nav atrodama nekur citur - skarba, bet teju neskarta. Aļaska ir ļoti daudzu ceļotāju sapņu galamērķis.

Tāpat Aļaska ir vienīgais ASV štats, kam ir robeža ar Krieviju - tā gan ir jūras robeža, kas novilkta caur Beringa šaurumu, bet tomēr - fiziski sanāk, ka ASV robežojas ar Krieviju. Aļasku sākotnēji bija kolonizējusi Krievijas impērija, bet 1867. gadā Krievija to pārdeva ASV par 7,2 miljoniem ASV dolāru. Vairums amerikāņu šo pirkumu šajā laikā vērtēja kā naudas izšķērdēšanu, līdz 1896.gadam, kad Aļaskā tika atklāts zelts. Daudzi cilvēki no citiem ASV štatiem devās uz Aļasku cerībā kļūt bagāti. Naftas atradņu atklāšana 1968. gadā papildināja šīs pavalsts bagātību un uzsāka vēl vienu masu migrāciju.

Diemžēl, abās reizēs, vairums migrantu laimi neatrada - viņi nebija gatavi tālajam ceļam un Aļaskas klimatam. Tāpat zelta un naftas atradnes arī tik viegli kuram katram nebija pieejamas. Taču tie, kam paveicās, spēja iekārtoties uz dzīvi aukstajā pasaules malā. Aļaska ir viens no bagātākajiem ASV reģioniem un visretāk apdzīvotais ASV štats.

Aļaska ir vieta, kurā pagaidām masu tūrisms vēl nav ielauzies. Nacionālie dabas parki ar varenām sniegotu kalnu ainavām, upēm, zilajiem ledājiem un zaļajām pļavām liek apbrīnot dabas varenību.

Viens no populārākajiem nacionālajiem parkiem ir Denali Nacionālais parks. Tas atrodas pašā Aļaskas vidienē. Denali parks plešas apkārt Makinlija kalnam, kas ir augstākā Ziemeļamerikas virsotne. Atšķirībā no Eiropas kalniem un kalniem Āzijā, kas savu augstumu sasniedz pakāpeniski, Makinlijs ir virsotne, kas paceļas debesīs līdzenumu viducī. Kalnus klāj metru augstu, sarkanu bērzu birzis, kuras tos iekrāso sarkanus, kā arī citi zemi augi, kas kalnu apveidiem piešķir nenosakāmas krāsas.

Pirmais eiropietis, kas atklāja Aļasku, 1741. gada 20.augustā, bija dānis Vitus Bērings (kura vārdā nosaukts jūrasšaurums). Krievijas uzdevumā viņš pētīja šo pasaules malu un ieraudzīja Aļasku.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ķermeņa un dvēseles harmonija Orchid Spa
Piedāvājam dažādus taizemiešu masāžas veidus, relaksējošas procedūras ar aromātiskajām eļļām un atjaunojošas SPA programmas, kas sniegs | Skatīt vairāk
Vasaras karstākie datumi aizpildas strauji Kaļķu vārti
Vasaras karstākie datumi aizpildas strauji! Rezervē neaizmirstamu kāzu banketu laicīgi. Rīgas restorāns vecpilsētas vēsturiskajā un darījumu | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2025 - 07.07.2025 Naukšēnu svētki “Ziedu straumē” Valmieras novada Tūrisma pārvalde
No 4.-6. jūlijam norisināsies Naukšēnu pagasta svētki “Ziedu straumē”. Aicinām apmeklēt dažādās aktivitātes! | Skatīt vairāk
🇮🇹 Atpūties Toskānas ritmā! Latvia Tours - Berga bazārs
Izbaudi Toskānu, kur katrs mirklis ir kā no gleznas – vīna lauki, smaržīgi cipreses stādi un nesteidzīgas brokastis ar skatu uz dabu... | Skatīt vairāk
no 579.00 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.81739283sec.