Sausuma vilnis Eiropā atklājis vairākas vēsturiskas vietas

Nav noslēpums, ka šī vasara Eiropā (ne tikai Latvijā) bija īpaši karsta - un arī visai sausa. Par to liecināja daudzi mežu ugunsgrēki un vēl kas - šovasar, pirmo reizi vairākās Eiropas vietās sausums izžāvējis zemi tik tālu, ka atklājušies dažādi vēsturiski objekti.

Lielbritānijā un Īrijā, piemēram, atklājies vismaz ducis dažādu ainavisku ornamentu, apmešanās vietu un nocietinājumu. Daudzus no atklājumiem varot datēt pat ar Dzelzs laikmetu.

Līdzīgi atradumi uzieti arī Vācijā. Te sausums atklājis pilsētu, kas vēsturiski bijusi pazīstama kā "Ederas ezera Atlantija". Šī pilsēta gan iepriekš bija atklāta un izpētīta, taču pēc tam, kad uzcēla dambi, tā tika appludināta.

Sausums un globālā sasilšana gan nes arī lielākus draudus - dažādi zinātnieki norāda, ka kūstošie Arktikas ledāji nepārtraukti atlaidina un okeānā ielaiž dažādas baktērijas, kas ir miljoniem gadus vecas. Šīs baktērijas var izmainīt pašreizējo ekosistemu, jo mūsdienu dzīvniekiem (un arī cilvēkiem) nav imunitātes pret slimībām, ko satur baktērijas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dvietes muižas komplekss TAKA
Dvietes muižas komplekss veidojās 19. gs. un tā īpašnieki bija grāfu Plāteru-Zībergu dzimta. | Skatīt vairāk
Līgo Višķos 2025 TAKA
Vasaras gaidītākais notikums Višķu estrādē – festivāls Līgo Višķos 2025, kuru vairāk nekā 10 gadus Augšdaugavas novada pašvaldība rīko Luknas | Skatīt vairāk
Boutique viesnīca “Lielbornes muiža” TAKA
Ieelpo dabu Daugavas lokos! Lielbornes muižas viesnīca iekārtojusies 19.gs. 20-tajos gados celtajā muižas kungu mājā. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.15883207sec.