Cilvēkus satrauc savdabīgie akmens krāvumi populāros tūrisma objektos

Bieži vien ceļotāji dažādos dabas tūrisma objektos meditatīvi būvē dažādu izmēru akmens veidojumus, pacietīgi tos liek citu uz cita, par spīti gravitācijas likumiem. Tomēr aizvien biežāk šo procesu sāk saskatīt kā problēmu un ar akmens krāvumu veidotājiem mēģina cīnīties.

Skajas (Skye) salā Skotijā, kas ir viena no skaistākajām un neparastākajām vietām zemes virsū, ik dienu uzturas liels skaits tūristu. Tieši tikpat liels ir arī akmeņu krāvumu skaits, kas ik dienu rodas klinšu pakājēs. Vietējie iedzīvotāji atzīst, ka tūristu veidotās akmens kompozīcijas traucē savvaļas dzīvniekiem, kas uzturas gleznainajā apkaimē, kā arī liedz bērniem un suņiem raiti pārvietoties. Tāpat arī novērots, ka akmeņu pārvietošana izraisa eroziju. Arī citviet pasaulē, piemēram, Mičiganā, Takhemenonas ūdenskrituma parkā, tūristi ik dienu no ūdens laukā ceļ gludos oļus un veido simboliskās kompozīcijas, neapzinoties, ka šādā veidā izjauc ūdenskrešu attīstību un tās iznīcina, kaitējot zemūdens pasaulei.

Šī savdabīgā aktivitāte ir raksturīga daudziem ceļotājiem visā pasaulē. 2018. gadā Skotijā ticis pat rīkots Eiropas akmens kompozīciju čempionāts, kurā pulcējās dalībnieki no visas pasaules. Tomēr dabas aizsardzības speciālisti cer, ka vēsturiskās un nozīmīgās dabas objektu vietās ceļotāji respektēs dabīgās norises un akmens krāvumus neveidos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Delfinārijs Lieldienu brīvdienās-19.04.25 Nikos Travel
Atsākam sezonas populārāko braucienu uz Lietuvu- Delfinārijs un Jūras muzejs. Priecāsies gan bērni, gan pieaugušie. Smaidiem piepildīta diena! | Skatīt vairāk
38 EUR
Sensorium  Neredzamā Pasaule
An individual excursion for you two. The secret of a date is simple - darkness. Listening, trusting, trusting each other and the darkness. | Skatīt vairāk
Viesu nams “Baltiņi” TAKA
Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm. Šeit dominē postmodernisma stila interjers ar | Skatīt vairāk
Omāna,cena no 959 eur !!! Itaka Latvia
Omānas Sultonāts, kas pazīstams kā Arābijas pērle. | Skatīt vairāk
no 959 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.59535003sec.