5. oktobris vēsturē: Pirmā lidmašīna bez apstājas šķērso Kluso okeānu

1931. gada 5. oktobris vēsturē tiek iezīmēts kā diena, kurā tiek veikts pirmais nepārtrauktais lidojums pāri Klusajam okeānam. To paveic drosmīgie piloti Klaids Edvards Pangborns (Clyde Edward Pangborn) un Hags Herndons juniors (Hugh Herndon Jr), kuri lido savā debesu rumakā – lidaparātā "Miss Veedol".

Lidotāji savu ceļu sāka Japānā, Honsju salā, kura ir lielākā šīs valsts sala un 7. lielākā pasaules sala pēc platības, kā arī 2. lielākā pēc iedzīvotāju skaita. Lidotāju mērķis bija nokļūt Sietlā, Vašingtonas štatā, kas atrodas 8 851 km no Honsju salas, mērot attālumu pāri Klusajam okeānam.

Lidotāju tandēms bija veiksmīgi veicis lidojumus visā pasaulē un mērķtiecīgi gāja uz citu sava amata brāļu lidojumu rezultātu uzlabošanu laika ziņā. Mērķtiecīgos pilotus finansiāli atbalstīja Herndona māte Alisa Kārtere Herndona, kas bija motora eļļu "Tide Water Oil Company" mantiniece un produkta "Veedol" radītāja. Par godu šai ražošanas līnijai tika dots lidabarāta nosaukums "Miss Veedol".

Kad lidotāji devās drosmīgajā ceļā, Klusā okeāna ziemeļrietumus klāja lietus un migla, tādēļ piloti mainīja savu galamērķi no Sietlas uz Boizu, Aidaho štatā. Tomēr arī šis maršruts drīz vien tika mainīts un lidotāji nolēma doties uz Venačī Vašingtonas štatā.

1931. gada 5.oktobrī plkst. 14:14 pēc vietējā laika, apmēram 5 km no Venačī, piloti veica veiksmīgu piezemēšanos. Kopējais lidojuma ilgums bija 41 stunda, 13 minūtes jeb 1 diena, 18 stundas, 13 minūtes. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Stādu tirgus/ Bērzu diena  Salaspils novada TIC
Vasaras saulgriežu laikā Latvijas Nacionālais botāniskais dārzs kopā ar sadarbības partneriem aicina iepazīt bērzu daudzveidību un nozīmi. | Skatīt vairāk
Brīvdienu māja “Meža skuķi” TAKA
Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.06.2025 - 15.06.2025 Sagaidīsim lustīgi un sportiski! Jurmala Golf Club & Hotel
Nepalaid garām – piesakies jau tagad un Ielīgosim kopā! Tradicionālais Ielīgošanas turnīrs pāros! | Skatīt vairāk
Dvietes muižas komplekss TAKA
Dvietes muižas komplekss veidojās 19. gs. un tā īpašnieki bija grāfu Plāteru-Zībergu dzimta. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::8.00869799sec.