Autors: Jānis Pēteris Bērziņš
Avots: BalticTravelnews.com/History.com/Wikipedia
1918. gada 12. marts Krievijā nāca ar Ļeņina boļševiku valdības paziņojumu par galvaspilsētas pārcelšanu no Sanktpēterburgas uz Maskavu. Interesanti, ka šīs "galvaspilsētu lomu spēles" tikušas spēlētas vairākkārt, piemēram, 1712. gadā par Krievijas galvaspilsētu oficiāli pasludināja Pēterburgu, kas atņēma šo godu Maskavai.
Maskavas nosaukums ir cēlies no Maskavas upes nosaukuma. Pilsēta atrodas Krievijas rietumu daļā, aptuveni 641 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Krievijas otras lielākās pilsētas Sanktpēterburgas. Maskavas platība ir 1081 kvadrātkilometri, un pēc iedzīvotāju skaita šī ir lielākā pilsēta Eiropā.
Reklāma

Maskava ir viena no divām Krievijas federālajām pilsētām. Otra Krievijas federālā pilsēta ir Sanktpēterburga. Maskava tiek saukta par "Krievijas sirdi", bet Sanktpēterburga - par "logu uz Eiropu".
Kopš 1147. gada, kad Maskava pirmo reizi ir pieminēta hronikās, šai pilsētai ir bijusi ļoti nozīmīga loma Krievijas vēsturē. 13. gadsimta beigās Maskava kļuva par Maskavijas galvaspilsētu; kopš tiem laikiem Maskavas iedzīvotāji ir zināmi kā maskavieši. Līdz 1991. gadam Maskava bija Padomju Savienības galvaspilsēta.
Mūsdienās Maskava nav tikai Krievijas politiskais centrs, bet arī valsts rūpniecības, kultūras, zinātnes un izglītības centrs. Vairāk nekā 600 gadus Maskava ir bijusi Krievu pareizticīgās baznīcas garīgais centrs.
Maskavā ir četras starptautiskas lidostas, deviņas dzelzceļa stacijas un kopš 1935. gada arī metro.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.