LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie «AVIS Latvija» reģiona pārdošanas un mārketinga vadītājas Dainas Kantānes

Starptautiskās autonomas «AVIS Latvija» reģiona pārdošanas un mārketinga vadītāja Daina Kantāne kopš bērnības interesējas par automašīnām, un pašreiz viņai ir iespēja ne tikai rūpēties par starptautiska uzņēmuma privātajiem un korporatīvajiem klientiem, kuriem nepieciešams iznomāt automašīnu, izmantot pilna servisa līzingu, bet arī sekot līdzi mobilitātes pasaules tendencēm un tās ieviest Latvijā.

BalticTravelnews.com: Cilvēku mobilitātes iespējas mūsdienās kļuvušas ļoti plašas, reizē ir arī pieauguši ierobežojumi iebraukšanai pilsētās ar konkrētu transportu utml. Jūs piedalāties dažādās nozares konferencēs, sekojat novitātēm, tādēļ iezīmējiet, kas mūs šajā jomā sagaida nākotnē pēc 5 – 10 gadiem?

Daina Kantāne: Esošā mobilitāte uzņēmējiem liek domāt ko vēl jaunu un citādāku var ieviest. Tas ir kā izaicinājums. Pasaulē attīstās elektrifikācija un arī mēs ar kolēģiem pārrunājām iespēju ieviest nomā elektromobiļu grupu. Infrastruktūra pagaidām tam vēl nav gatava. Mūsu klients vasarā ir tūrists, ziemā uzņēmējs, un visiem ir jānokļūst no punkta A uz punktu B. 2-3 gadu laikā tieši elektroautomašīnu nomas pakalpojumu nevarēsim piedāvāt, jo, izbraucot no Rīgas, klientiem būs minimālas iespējas automašīnu no jauna uzlādēt ar elektrību. Jā, tas varētu būt izmēģinājuma variants, bet ne pamata pakalpojums.

Ja runājam par mobilitāti, tad vienlaikus jauna tendence ir transporta noma uz stundām. Piemēram, ja vajadzīgs kravas busiņš tikai noteiktās dienās, tad nav vajadzība to nomāt uz nedēļu, bet konkrētu laiku. Piekrītu, ka uzņēmējam šādos kompleksos aprēķinos var rasties kļūdas procents, izmaksas nav tik vienkārši sarēķināmas gadam uz priekšu, bet dzīve jau reizēm ir kā laimes spēle.

Jaunās ienākošās idejas ir apsveicamas! Tās liek mums domāt. Zinām, ka kādreiz cilvēki strādāja, sakrāja naudu, tad vērsās pie ceļojumu aģentūras, lai iegādātos ceļojumu. Tagad redzam, ka daudzi paši skatās simtiem variantu, lai saplānotu ceļojumu. Tā dara ne tikai tāpēc, lai ietaupītu, bet apmierinātu savu zinātkāri un spējas pašam sameklēt kaut ko interesantu. Nesen izlasīju tik interesantu stāstu, kā kāda sieviete aizveda ģimeni uz Disnejlendu, neiztērējot pārāk daudz naudas!  

BalticTravelnews.com: Pasaulē ir daudz autonomu zīmolu. Ar ko īpašs ir AVIS zīmols? Vai un kā izjūtat tā saknes, kas cēlušās ASV?

Daina Kantāne: Piecdesmitajos gados AVIS bija sauklis: "Mēs cenšamies vairāk!", jo kompānija bija 2. vietā. Cilvēki aizvien izjūt šo AVIS attieksmi. Eiropā AVIS zīmola politika ir līdzīga kā ASV, bet menedžmenta galvenā mītne ir Londonā, Lielbritānijā un tiešā veidā nekādu ietekmi no ASV kompānijas nejūtam. Jāatzīmē, ka viena no mūsu biroja darbiniecēm ir veiksmīgi veidojusi savu karjeru AVIS un pašreiz Londonā strādā par Lead Sales Performance Manager EMEA Licenču valstīs, nepārtraukti dodas no vienas valsts uz nākamo. Nomas automašīnas saņemšana klientam visur ir vienāda, biroji visur vizuāli ir līdzīgi. Variet iedomāties AVIS plašās iespējas, ja mūsu nomas punkti ir vairāk nekā 150 valstīs!

BalticTravelnews.com: Travelnews.lv redakcija pamanījusi tendenci par dalīšanos ar transporta līdzekli, piemēram, to paņemot un noliekot jebkurā vietā, nevis ierodoties konkrētā birojā. Tehnoloģijas jau ir dažādas, lai tas darbotos.

Daina Kantāne: Jā, Eiropā par to daudz runā, testē iespējas. Latvijā Car Guru jau šādu iespēju piedāvā. Testa versijas nākotnē varētu būt arī mūsu autonomā, jo tehnoloģijas pasaulē attīstās tik strauji! Jau redzam, ka, piemēram, grāmatvedība ir attīstījusies tik strauji, ka statiskās informācijas ievadītāji vairs nav vajadzīgi. Tieši tāpat automašīnu zīmoli strādā pie tā, lai tās varētu atslēgt ar mobilā telefona aplikāciju.

Tikmēr AVIS esošā prakse ir tāda, ka automašīnas saņemt un atgādāt atpakaļ var birojos starptautiskajā lidostā "Rīga", birojā Jaunmoku ielā, kā arī par atsevišķu samaksu organizēt piegādi uz konkrētu vietu.

Jāatzīmē, ka no jūlija klientiem AVIS biroju lidostā ielidošanas zālē apmeklēt ir daudz patīkamāk, jo tikko to atjaunojām. Protams, arī mūsu darbiniekiem tagad ir vēl ērtāk strādāt divās apkalpojošās vietās.

BalticTravelnews.com: Kā AVIS izvēlas nomas automašīnu modeļus?

Daina Kantāne: Automašīnas izvēlamies pēc klientu pieprasījuma un Baltijas tirgus šajā ziņā ir specifisks. Vairāk nekā 25 gadu darbā Baltijas valstīs par to esam labi pārliecinājušies. Mūsu tirgū ir pieprasītas un novērtētas vācu automašīnas. Pēc automašīnu nomas pakalpojuma sniegšanas klientam nosūtām aptaujas anketu, un, piemēram, par kādām Japānā ražotajām automašīnām esam saņēmuši diezgan daudz sūdzības. Mēs to ņemam vērā un attiecīgi veidojam AVIS autoparku, atsakoties no tādām automašīnām, kas klientiem nepatīk. Protams, ka automašīnu izvēlē noteicošais ir dīleru piedāvājums.

BalticTravelnews.com: Latvijā AVIS pazīstam kā automašīnu iznomātāju, bet vai citur pasaulē zem šī zīmola ir arī cita transporta veida nomas vai tiek sniegti citi pakalpojumi?

Daina Kantāne: AVIS pamata pakalpojums visā pasaulē ir automašīnu īstermiņa noma, bet ir valstis, kurās tiek piedāvāts pilna servisa līzings.

BalticTravelnews.com: Kādi ir Jūsu vērojumi, kā mobilitātes iespējas vēl mainīsies? Redzam, cik dažādi ir finansiālie risinājumi, lai varētu braukt ar jaunākajām automašīnām.

Daina Kantāne: Ar mobilitāti aizvien vairāk tiek saprasta nokļūšana no punkta A līdz punktam B, bet jaunu cilvēku uztverē īpašumam nav tāda vērtība – galvenais, ja vajag tikt, tad arī tiks līdz konkrētajai vietai. Tūrisms aizvien pastāv un pastāvēs, un autonoma ir būtiska tā sastāvdaļa. Cilvēki vēlas izjust to brīvību, ko sniedz došanās ceļā ar automašīnu, jo var braukt vai apstāties jebkurā brīdī. Piemēram, arī es ar ģimeni mēdzu aizlidot uz kādu valsti, AVIS iznomāt automašīnu, jo mums tā kopā ar bērniem ir ērtība. Redzam, ka kaimiņvalstīs lielajās pilsētās biroju ēkas tiek būvētas tikai ar dažām stāvvietām. Tas nozīmē, ka strādājošie neieradīsies darbā ar personīgo transportu, jā, iespējams, ar car sharing automašīnām vai ar sabiedrisko transportu, velosipēdu. Biznesa vidē, protams, vērojams, ka autoparks regulāri tiek nomainīts pret jaunāku. Ērtāk un lētāk ir braukt ar jaunu automašīnu, tādēļ arī šeit ir pieprasīta sadarbība ar AVIS.

BalticTravelnews.com: Vai AVIS ir īpaši sadarbības partneri automašīnu vai citās jomās?

Daina Kantāne: AVIS ik gadu ir jauni projekti, kuru iniciatīva pieder mūsu galvenajam birojam Lielbritānijā. Atsevišķos laika posmos veidojam aktīvu sadarbību ar automašīnu ražotājiem – tirgus līderiem, piemēram, ir bijusi sadarbība ar Mercedes Benz, PORSCHE.

BalticTravelnews.com: Vai ir kādas eksotiskas valstis, kur autonomas pakalpojumu piedāvā tieši AVIS?

Daina Kantāne: Ir valstis, kurās esam vieni no pakalpojumu sniedzējiem, jo jāņem vērā fakts, ka katrā valstī ir arī vietējās nomas, kas piedāvā automašīnas. Esam kopumā vairāk kā 157 valstīs, tai skaitā arī salās.

BalticTravelnews.com: Kā praktiski darbojas AVIS autonomas tīkls? Vai ar automašīnu varam doties uz jebkuru vietu pasaulē?

Daina Kantāne: Esam Baltijas valstu auto noma. Jā, iespējams, ka automašīna tiek atstāta Viļņā vai Tallinā, bet klientam jāapmaksā automašīnas atgriešana Latvijā. Izbraukt tālāk uz Eiropu teorētiski ir iespējams, bet šādu pakalpojumu piedāvājam tikai korporatīvajiem klientiem, jo izmaksas ir augstas. Ir bijis gadījums, kad gadu pirms ekskluzīvā Gumball 3000 brauciena tā trases veidotāji automašīnu paņēma Latvijā un atgrieza Grieķijā, bet tā bija papildus vienošanās ar AVIS Londonas biroju.

BalticTravelnews.com: Ja izlemjam ceļot un zinām, ka būs nepieciešama AVIS nomas automašīna, kur ir izdevīgāk sagatavot līgumu – tepat Latvijā vai galamērķī? Vai ir cenas garantija, ja pērk ārzemēs esoša AVIS autonomas pakalpojumu Latvijā?

Daina Kantāne: Cenas garantija bez rezervācijas nav iespējama, jo katrā nomas punktā esošā situācija nemitīgi mainās. Ja autoparkā tobrīd uz vietas ir daudz brīvu automašīnu, tad cena būs viena, ja tās lielākoties ir jau iznomātas, tad, pieļauju, ka nomas cena būs augstāka. Ja automašīnu laicīgi rezervē, tad cena ir pievilcīga, bet, nonākot galapunktā, var gadīties situācija, kad bez iepriekšējas rezervācijas cena var jau būt augstāka. Vai otrādi! To noprognozēt, esot Latvijā, nav iespējams. Var veikt rezervāciju Latvijā, ja tomēr realitātē uz vietas cena būs zemāka, tad rezervāciju var mēģināt atcelt. Es vienmēr iesaku tomēr automašīnas rezervāciju veikt savlaicīgi. Apmaksas iespējas ir dažādas, piemēram, samaksājot uzreiz par rezervāciju vai esot galamērķī.

BalticTravelnews.com: Par ko Jūs vēlētos potenciālos automašīnu nomātājus pabrīdināt?

Daina Kantāne: Bieži vien klienti kļūdās ar atvēlēto laiku, cik jāieplāno automašīnas saņemšanai. Es iesaku rūpīgi pārlasīt līgumu, nesteigties, jo tas var izmaksāt dārgi! Piemēram, Itālijā, Spānijā, Portugālē pastāv valodas barjera, ja kaut ko nesaprotat, lai darbinieks pasauc kādu, kurš situāciju var izskaidrot labākā angļu valodā. AVIS jebkurā valstī nomas līgumu var saņemt arī angļu valodā. Ir daudz un dažādas nianses, un par daļu var vienoties Latvijā, bet par daļu varēs tikai galamērķī. Iespēju robežās klientam cenšamies izskaidrot, ar ko vēl vajadzēs saskarties, par ko runāt galamērķa birojā, piemēram, par gaidāmajām papildu izmaksām. Viena no lietām, ko visiem iesakām paņemt, ir braukšanas asistenta jeb palīdzība uz ceļa pakalpojumu. Gadījumā, ja automašīnai kaut kas tehniski notiek uz ceļa, ierodas palīdzība, kļūme tiek novērsta vai automašīna aizvesta ar treileri, un klientam nav papildus nekas jāmaksā.

Vācijā AVIS, piemēram, no konkrēta datuma visām automašīnām izmanto ziemas riepas, lai gan valstī tā nav obligāta prasība. Itālijā riepām pieejamas ir tikai sniega ķēdes.

BalticTravelnews.com: Vienmēr diskutabls punkts ir par to, vai automašīna tiek atgriezta tādā pašā stāvoklī kā paņemta. Kā klientam pasargāt sevi, lai nomas darbinieks neliktu maksāt par skrāpējumiem, kuri nemaz nav radušies viņa brauciena laikā?

Daina Kantāne: Mūsdienās gandrīz katram ir telefons, ar ko var nofotografēt. Tātad pirmais, kas jāizdara, saņemot automašīnu, tā iespējami labā apgaismojumā jānofotografē no visām pusēm. Ja lapā nav atzīmēts kāds jau esošs bojājums, jāpasauc biroja darbinieks un jāaicina arī to piefiksēt, lai vēlāk par to nav jāmaksā pašam. Tāpat iekšpusē jānofotografē spidometrs un cik pilna bāka. Tieši tāpat jāizdara pirms automašīnas atgriešanas. Biroja darbinieks ticēs fotogrāfijai ar uzņemšanas laiku. Ir situācijas, kad šāda piesardzība noder. Ir jābūt uzstājīgiem! Līgumam, automašīnas stāvokļa fiksēšanai jāvelta laiks, jo tā ir nauda, par ko ir runa. Tāpat jābrīdina, ja ir paredzēts pārvadāt suņus. Tas ir atļauts, bet mums būtu jāzina, lai ieplānotu laiku automašīnas papildus iztīrīšanai, jo var gadīties, ka nākamais klients ir alerģisks.

BalticTravelnews.com: Reizēm klients nemaz nevar nojaust, kāda veida apdrošināšana vēl jāizvēlas. Piemēram - ja ceļotājs pirmo reizi ir Islandē, viņš  nevar zināt par kādām īpatnējām dabas stihijām - smilšu vētru vai citām, kas spēj būtiski noskrāpēt automašīnu.

Daina Kantāne: AVIS darbinieki katrā teritorijā zina par šādām iespējām un brīdina. Starptautiskajā datortīklā arī mēs par to varam pārliecināties. Tāpat varam atbildēt uz dažādiem citiem jautājumiem.

Esmu pati strādājusi pie automašīnu izsniegšanas un cilvēki patiešām jautā daudz ne tikai par pakalpojumu, bet vēlas uzzināt arī ieteikumus operas apmeklējumam utml.

BalticTravelnews.com: Vai ar AVIS automašīnām var braukt arī pa zemes ceļiem?

Daina Kantāne: Protams, Latvijā citādi pārvietošanās iespējas būtu ļoti ierobežotas. Protams, ne jau tīšuprāt dzīt automašīnu tikai pa bezceļiem!

BalticTravelnews.com: Kādai ir jābūt automašīnai pēc tās atgriešanas?

Daina Kantāne: Tā nav jāmazgā, bet vēlams, lai auto būtu tādā stāvoklī, ka var kopā ar klientu apskatīt pie atgriešanas un konstatēt, vai nav radušies kādi bojājumi.

BalticTravelnews.com: Kā jārīkojas, ja klients iekļūst ceļu satiksmes negadījumā?

Daina Kantāne: Ja ir cietušie, attiecīgi jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība. Taču, ja jārisina tehniski jautājumi, tad AVIS 24 stundas diennaktī pieejams telefona numurs, pa kuru pēc vajadzības speciālisti konsultēs latviešu, krievu, angļu valodās.

BalticTravelnews.com: Vai tiek noteikti arī nobraucamā ceļa ierobežojumi – noteikts kilometru skaits?

Daina Kantāne: Tādi ir korporatīvajiem klientiem atsevišķās valstīs, kur darbojas fiksētas nomas cenas, zinot, ka darbiniekam dienā jānobrauc konkrēts attālums. Tūrisma jomā ir nelimitēta attāluma braucieni.

BalticTravelnews.com: Vai AVIS sistēmā redzat, kur atrodas braucošās automašīnas?

Daina Kantāne: Ir luksus, premium klases automašīnas, kurās ir uzstādīta iekārta brauciena fiksēšanai – atrašanās vietas noteikšanai.

BalticTravelnews.com: Pirms gada arī Latvijā sāka darboties personas datu aizsardzības regula. Kā tā ir mainījusi AVIS ikdienu?

Daina Kantāne: Agrāk datus par klientiem saglabājām, bet tagad pēc konkrēta laika tos izdzēšam. Tas nav viegli. Kā zināms, Latvijā fotoradara fiksēto pārkāpumu apmaksā automašīnas īpašnieks, bieži vien tos atsūta novēloti. Arī par iebraukšanu Jūrmalā ir jāmaksā, ne visi klienti to izdara, un šeit mums ir interesanta pieredze, apmaksājamie rēķini gadā ir par tūkstošiem eiro. Tas veido mums papildu izmaksas. Šogad katru klientu informējam, ka Jūrmalā ir dienas iebraukšanas maksa. Ne visi ir negodprātīgi. Tūristi nemaz nepamana, ka Jūrmalā jāmaksā par iebraukšanu. Kā mūsu klients no esošajām norādēm var saprast, ko tas nozīmē? Visi brauc bez apstāšanās tālāk, un arī viņš brauc.

BalticTravelnews.com: Ar elektromobili var Jūrmalā iebraukt bez maksas.

Daina Kantāne: Jā, bet ko klients tur darīs, kad viņa automašīnai beigsies baterija?

BalticTravelnews.com: Kādi ir Jūsu vērojumi par tūristiem, kas brauc uz Latviju?

Daina Kantāne: Daudziem interesē daba, arhitektūra – Rundāles pils. Brauc arī cilvēki, kuri Latvijā meklē dzimtas saknes. Ir reizes, kad viņi izvēlas automašīnu ar šoferi, labprāt pa ceļam parunājas.

Rīgai ir laba atrašanās vieta, daudzi iebrauc te un dodas tālāk uz Lietuvu, Igauniju.

Jāatzīst, ka klienti pēdējā laikā brauc jau sagatavojušies, izvēlas konkrētas vietas un lietas, ko izbaudīt. Drukātie bukleti ir maz pieprasīti, tagad visu vajadzīgo atrod internetā.

BalticTravelnews.com: Vai AVIS klientiem norāda, kur jāuzpilda degviela?

Daina Kantāne: Galvenais lai atdod automašīnu ar pilnu bāku. Mums ir ļoti svarīgi, ko viņi uzpilda! Ja pat viss izstāstīts, parādīts, nesaprotami, kā var benzīna vietā iepildīt dīzeļdegvielu?! Vasaras sezonā mēnesī ir vismaz divi gadījumi, kad ir jāizsauc transports evakuācijai un jātīra degvielas tvertne.

BalticTravelnews.com: Lūgums minēt piemēru, kādas ir izmaksas privātam klientam, kas vēlas uz dienu iznomāt automašīnu?

Daina Kantāne: Viss atkarīgs no sezonas, turklāt visiem gan automašīnas nomās Latvijā, gan ārzemēs jāņem vērā – jo ilgāks nomas periods, jo zemāka cena – un otrādi. Atkarībā no automašīnas grupas, cena dienā varētu būt no 35 – 50 eiro.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs komentētu Latvijas ceļu, Rīgas ielu stāvokli?

Daina Kantāne: Skarbs! Labi, ka Rīgā remontē Brīvības ielu. Latvijas ceļi ir tādi, kādi tie ir, no pasūdzēšanās nekas nemainīsies. Ārzemju viesi ceļus daudz nekritizē, iespējams, pieņem to kā normu.

BalticTravelnews.com: Kas notiek ar automašīnām, kas savu laiku AVIS ir nokalpojušas?

Daina Kantāne: Pārsvarā atdodam dīlerim. Atsevišķi klienti vēlas tās iegādāties, ja braukšana ar konkrēto automašīnu ļoti apmierinājusi.

BalticTravelnews.com: Vai un cik izdevīgi uzņēmumam būt AVIS klientam?

Daina Kantāne: Piemēram, ja ir jauns uzņēmums, banka vēl nav gatava sadarboties, tad sadarbība ar AVIS ir ļoti labs variants. Piemēram, izvēloties Volkswagen Golf automašīnu, maksa mēnesī varētu būt 590 eiro, un nomnieka vienīgais uzdevums ir ieliet logu mazgājamo šķidrumu un degvielu, par pārējo rūpējamies mēs.

BalticTravelnews.com: No kuras puses esat, kur mācījāties un kā nokļuvāt tūrismā?

Daina Kantāne: Esmu no Sēlijas, un mani pašreiz ļoti uztrauc Administratīvi teritoriālās reformas iespaidā, ka Ilūkstes novadu varētu pievienot Daugavpilij. Nevēlos, ka tā notiktu, lai arī novads nav ļoti turīgs, bet, iespējams, viens no sirsnīgākajiem. Kultūras mantojums un tā vērtības Ilūkstes novadā nav salīdzināmas ar Daugavpili.

Esmu dzimusi Bebrenē, mācījusies Bebrenes vidusskolā. Tā ir savulaik baronam Zībergam Plāteram piederējusī muiža. Kā zināms, laika gaitā Plāteri-Zībergi kļuva par vienu no ievērojamākajām un ietekmīgākajām dzimtām Latgalē.

Vēlāk Latvijas Lauksaimniecības universitātē es studēju socioloģiju, bet vēl pēc pauzītes RISEBA ieguvu izglītību Integrētajā sabiedrisko attiecību vadībā. Studiju laikā es strādāju RISEBA ārējo sakaru nodaļā un ar laiku sajutu, ka gribas darīt kaut ko interesantāku, jā, arī vairāk pelnīt. Mana draudzene ieteica aiziet uz darba interviju AVIS, par kuru līdz tam neko nebiju pat dzirdējusi. Un te nu es esmu! Mani pirmie darba pienākumi bija lidostas birojā klientiem izsniegt automašīnas, vienmēr satraucos, vai visu pareizi izdarīšu. Katra diena nesa jaunas situācijas. Vēlāk veicu rezervācijas klientiem nomām ārzemēs. Brīdi sadarbojos arī ar tūrisma aģentūrām. Nu jau otro gadu apkalpoju arī AVIS pilna servisa līzinga klientus.

Mani automašīnas ir vilinājušas vienmēr. Tētis strādāja par autoinstruktoru, vienmēr viņam jautāju kaut ko par motoriem utml., bet viņš neko nestāstīja, jo meitenei tas nav jāzina. Tas varbūt vēl vairāk mani mudinājis iepazīt automašīnas tuvāk. 


BalticTravelnews.com: Kura ir automašīnas skaistākā vieta?

Daina Kantāne: Šoferis! (smejas)

BalticTravelnews.com: Kādi ir Jūsu hobiji?

Daina Kantāne: Man ir divi veidi stresa noņemšanai. Senākā aizraušanās ir šūšana, es arī pati šuju kleitas meitai. Es varu šajā nodarbē labi izpausties, turklāt šuju ātri. Kad ir pavasaris, vasara, es dodos dārzā un strādāju. Ticu, ka zeme paņem nevajadzīgo enerģiju un iedod vajadzīgo. Mēģinu ģimenes mājā Mārupē izaudzēt dažādus dārzeņus, lai parādītu bērniem kā un kas izaug. Es nāku no laukiem, esmu daudz strādājusi, un vēl pirms gadiem smietos, ja kāds man teiktu, ka kā stresa noņēmēju izmantošu dārza darbus. Visa mana bērnība pagāja vagā, kurai nekad nebija gals, bet maksa par izravēto vagu bija 3 santīmi.

BalticTravelnews.com: Ko vēl Jums patiktu darīt, bet pagaidām nav laika vai iespēju?

Daina Kantāne: Es nodarbotos ar jogu. Tā ir ne tikai fiziskā, bet arī mentālā nodarbe. Ik pēc dažiem mēnešiem es apskatos, kur ar to varētu nodarboties, bet aizvien neesmu aizgājusi...

BalticTravelnews.com: Ja Jums būtu iespēja gadu padzīvot kaut kur ārpus Latvijas, kurās 3 valstīs tas būtu?

Daina Kantāne: Madeira Portugālē varētu būt viena vieta. Tā ir pilnīgi cita pasaule - dzīve uz salas nav īpaši moderna. Otra vieta varētu būt Itālija, jo tur ir tik nepiespiests dzīvesveids. Ar ģimeni mēģinājām ap diviem dienā paēst, bet tur visi šajā laikā atpūšas. Lai gaidām vakariņas! Mēs esam pieraduši skriet, ātri visu izdarīt, visu paspēt, bet Itālijā varētu iepauzēt. Es ļoti iedvesmojos no stāstiem - jo tie ir iespaidīgāki, jo man rodas lielāka interese, un arī par Somiju esmu dzirdējusi ļoti aizraujošus stāstus - arī tur varētu padzīvot.

BalticTravelnews.com: Kuras ir Jūsu trīs mīļākās vietas Latvijā?

Daina Kantāne: Sēlija, kur man ir māju sajūta. Vecāki, abas vecāsmammas aizvien tur dzīvo, braucam ciemos. Ventspils arī ir kā miera osta, kas man saistās ar jūru, mieru un ciemošanos pie mammas māsas. Trešā man tuvā vieta ir Salacgrīva, kur arī ir ūdens, svaigais gaiss, un man tur patiešām patīk.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs iemācījāties runāt latgaliski?

Daina Kantāne: No vecmammām - katra dzīvoja citā Sēlijas ciematā un katra runā citā izloksnē. Tās atšķiras arī no tās latgaliešu valodas, kādā runā, piemēram, pie Rēzeknes. Man ļoti patīk klausīties vecmammās, bet ģimenē runājam tikai literārajā latviešu valodā. Savukārt draugu kompānijās visiem ir interese, lai parunāju latgaliski. Man ir kāds draugs no Rēzeknes, un mēs citreiz pa telefonu runājam latgaliski, par ko visiem apkārtējiem ir liela interese.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs ceļojat - vai pirms tam rūpīgi plānojat savus ceļojumus?

Daina Kantāne: Bērnībā mana ģimene neceļoja, jo mums bija lauku saimniecība, no kuras nevarēja izbraukt ilgāk par četrām stundām, jo vajadzēja atgriezties slaukt govis. Saimniecībā vēl bija aptuveni 500 cūkas. Kad ar māsām izaugām, studējām, no draugiem uzzinājām, ka draugi apceļojuši visu Latviju. Mēs brīnījāmies... Vēlāk draugi gribēja atpūsties un nedēļas nogalē neko nedarīt, bet es gribēju visu apbraukāt, redzēt, iepazīt.

98% no manas ģimenes braucieniem ir spontāni. Nesen sapratu, ka varu paņemt brīvu nedēļu, ātri apskatījāmies biļetes un devāmies uz Bari, Itālijā. Man ceļojums nesaistās ar atrašanos vienā galamērķī, tādēļ no Bari ar automašīnu devāmies tālāk. Bērniem arī šāda braukšana nav apgrūtinoša. Man liekas, ka šādi var vairāk redzēt un iepazīt.

BalticTravelnews.com: Kurš no līdzšinējiem ceļojumiem Jūs aizvien silda?

Daina Kantāne: Mana māsa dzīvo Nīderlandē, kurp es dodos, kad vien ir iespēja. Šie ceļojumi man saistās ar ģimenes siltumu, tādēļ ir vistuvākie. Kā māsas esam ļoti tuvas, regulāri katru dienu sazvanāmies.

Nīderlandē pats svarīgākais ir zināt, ka Holande ir tikai viens reģions, bet valsts ir Nīderlande. Mani visvairāk fascinē turienes mājas, kas uzbūvētas uz purviem, faktiski uz ūdens – apbrīnojami!

UZZIŅA

  • AVIS Latvija mūsu tirgū strādā kopš 1992. gada.

  • AVIS Latvija autoparkā ir vairāk nekā 800 automašīnas.

  • Jaunās automašīnas AVIS Latvija tiek izmantotas 6-14 mēnešus.

  • Autoparks pamatā sastāv no Toyota, Volkswagen, Škoda, Audi automašīnām.

  • Avis autoparks ietver dažādas automašīnu klases, neatkarīgi no tā, vai nepieciešama neliela automašīna, lai efektīvi pārvietotos pilsētā, vai premium klases automašīna, lai varētu doties uz biznesa tikšanos.

  • AVIS pieder vairāk nekā 5000 nomas punktu pasaulē.

EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimusi un izaugusi...

Sēlijā

Viena no manām jaunākajām atziņām ir...

Veltīt laiku savai ģimenei ir svarīgākais, jo tā uzlādē un dod lielāko enerģiju

Mans iecienītākais restorāns (-ni)...

Ferma

Būt patiesam...

Pret sevi un savu tuvāko

Kad kļūšu pietiekami drosmīgs, es...

Izmēģināšu snovot

Trīs lietas, kuras es šovasar paveikšu...

Izaudzēšu tomātus :), satikšu savas māsas un uzsākšu jaunas mācības

Ja nolemju rīkot svinības, tad...

Mājā būs sirsnīgākie cilvēki pasaulē

Enerģiju atjaunoju...

Braucot pie auto stūres

Vislabākās zāles ir...

Apskāviens

No kultūras dzīves šogad baudīšu...

Līgas Libertes dejas teātri

Sporta notikums Nr.1 man šogad būs...

Dēla Futbola sezona

Latvijā šovasar noteikti apskatīšu...

Liepājas Karostu atkārtoti! Tik "pilna" ir šī vieta…

Mans novēlējums Baltictravelnews.com...

Dzeivysprīku, jaunys draudzeibys i drusceņ mīra nu trokuos pasauļis

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ Europcar
Elektriskais Škoda Enyaq ir pieejams jau tagad! Saņem Europcar Pilna Servisa Nomas piedāvājumu, iegūsti Škoda Enyaq un izbaudi tā priekšrocības! | Skatīt vairāk
Latvija no 511 EUR
Romantiskā bēgšana - atpūta Jūrmala Hotel  Estravel Latvia
1 nakts Luksus numurā 2 personām, brokastis, vakariņas un romantisks cienasts | Skatīt vairāk
no 155 EUR
Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel Estravel Latvia
Nakšņošana Deluxe numurā ar izvēlēto ēdināšanu un SPA programmu 2 personām | Skatīt vairāk
no 209 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40557504sec.