Jūrmalas Brīvdabas muzejā ieskandinās Latvijā lielāko zvangu

2019. gada 31. jūlijā, plkst. 19.00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1A Lielupē tiks ieskandināta Latvijā lielākā publiski pieejamā zvanga.

Zvangas iekandināšanas pasākumā būs muzikāla performance, kurā piedalīsies Renārs Hincenbergs (perkusijas), Niks Mihailovs (vargāns), Ints Mūrnieks (čells), koklētāju ansamblis un "BG deju studija". Pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāta kustību improvizācija ciguna un taidzi skolotāja Igora Kudrjavceva vadībā.

Zvanga ir mēlīšu sitamais instruments, tā nosaukums radīts, no vārdu "zvans" un "bungas" apvienojuma. To klusinātai skaņai varētu pielīdzināt zvangas skanējumu. Parasti zvangas tiek izgatavotas no propāna baloniem.

Jūrmalas zvanga ir lielākā Latvijā – instrumentam ir divpadsmit skanošas mēlītes, tas ir 50 kilogramus smags, diametrā – 80 centimetri.

Uz Jūrmalu zvanga atceļojusi no Jaunpiebalgas, kur to darinājis "Pigoru darbnīcas" dibinātājs, zvangu meistars Juris Cers. Radot Jūrmalas zvangu, viņš eksperimentējis ar dažādiem materiāliem un izmēriem. "Zvangas skaņa ir neatkārtojama, to nevar izstāstīt, šī skaņa ir jādzird un jāsajūt," par savu darbu un instrumentu stāsta meistars Juris Cers. "Mežs un jūras tuvums skanējumam rada īpašu rezonansi. Šī instrumenta spēlei nav nepieciešamas priekšzināšanas mūzikā, muzicējot uz tā, ir jāieklausās vien sevī un zvangas skaņās."

Zvanga atradīsies Jūrmalas Brīvdabas muzejā un būs brīvi pieejama spēlēšanai ikvienam muzeja darba laikā otrdienās–svētdienās plkst. 10.00–18.00. Ieeja muzejā – bez maksas.

Jūrmalā jau otro gadu muzicēšanai brīvā dabā ikvienam ir pieejamas arī klavieres: Dubultos – Dubultu Kultūras kvartālā Strēlnieku prospektā 30 un Bulduros – pie Bulduru izstāžu nama Muižas ielā 6.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.04.2025 - 20.04.2025 Kalsnavas koku stāsti gaismai  Madonas TIC
Arborētuma varenās kokaugu rindas savu stāstu stāsta jau 50 gadus. 20. aprīļa vakarā daba sastapsies ar mūziku. | Skatīt vairāk
Latvija 10 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.04.2025 - 21.04.2025 Džeza koncerts “Jazz ar Māri Briežkalnu” Bauskas TIC
Mazajā Mežotnes pilī 25. aprīlī ar īpašu koncertu viesosies Māra Briežkalna kvintets kopā ar vairākiem neparastiem viesiem. | Skatīt vairāk
Karogu brauciens Tukumā Tukuma TIC
vienotības un patriotisma apliecinājums – mūsu iespēja kopā ar paceltiem Latvijas karogiem parādīt lepnumu par savu valsti un valodu! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.04.2025 - 22.04.2025 Lieldienu lustes Tukuma pusē Tukuma TIC
Tukuma novads aicina pavadīt Lieldienas kopā – ģimeniski, radoši un jautri. Aktivitātes katrai gaumei un vecumam. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.34074187sec.