Rembates parkā Lielvārdē atklāj jaunu vides objektu

Lielvārdes novads aicina apmeklēt jauno vides objektu Rembates parkā Lielvārdē blakus Lielvārdes novada Kultūras centram! Jaunais vides objekts veltīts novadniekam Kārlim Grigulim. Kas bija šis vīrs, kurš, stabulēdams visdažādākās melodijas, spēja sasaukt sev apkārt visus meža putnus?  

Kārlis Grigulis, kuram 2019. gada 16. februārī būtu 135. gadadiena, bija ne tikai dabas pazinējs, putnu balsu imitators, ornitologs, bērnu grāmatu rakstnieks, bet, kā krēsla atklāšanas svinīgajā pasākumā uzsvēra viņa mazmeita Teiksma Jansone, arī mākslinieks un mūziķis. Jaunā vides objekta autors ir metālmākslinieks Aldis Lambergs.

Kārlis Grigulis ir teicis: "Putniņu dzīves pētīšana nav tikai aizraušanās vien. Zinot ligzdošanas apstākļus, mēs savairosim derīgos putnus! Kas tā par bagātību! Paceplītis apēd 76 kukainīšus dienā un nesmādē arī odus. Melnais mušķērājs tiek galā ar tūkstoš mušām dienā. Bet viens pārītis zīlīšu apsargā četrdesmit ābeles no kukaiņu uzbrukumiem. Putniņu derīgumu pat aplēst grūti! Nemaz jau nerunājot par viņu cilvēciskajām īpašībām, kuru vienam otram cilvēkam ir krietni vien pamazāk".

Mīlēt dzimtenes dabas skaistumu, prast izzināt, novērot, aizsargāt dabu – šādu novēlējumu mums atstājis Kārlis Grigulis.

Jaunais vides objekts Rembates parkā pievienojies trīs jau parkā esošajiem vides objektiem, kas veltīti izciliem novadniekiem – diriģentam Paulam Kveldem, dramaturgam Gunāram Priedem, Lielvārdes jostas audējiem - Arvedam un Verai Paeglēm. Kamēr vecāki iepazīst novada vēsturi, mazos apmeklētājus Rembates parkā gaida pērn atklātais rotaļu laukums. Turpat, ceļa otrā pusē, atrodas Uldevena koka pils un plašais likteņupes Daugavas krasts.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Uzņēmumi


Lielvārdes novads
,

Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46077108sec.