5. septembris vēsturē: Beļģija, Nīderlande un Luksemburga izveido Beniluksu

Benilukss (saukts arī Beniluksa valstis) ir ekonomiska savienība, kas apvieno trīs kaimiņu monarhijas: Beļģiju, Nīderlandi un Luksemburgu. Nosaukums ir veidots no dalībvalstu nosaukumu pirmajām zilbēm un tika ieviests Beniluksa Muitas savienībai.

Līgumu, kas izveidoja Beniluksa Muitas savienību, parakstīja triju valstu emigrācijas valdības 1944. gada 5. septembrī Londonā un tas stājās spēkā 1948. gadā. Tas pārstāja darboties 1960. gada 1. novembrī, kad to aizstāja Beniluksa Ekonomiskā savienība, kuru izveidoja ar Hāgas līgumu 1958. gada 3. februārī. Tā priekštece ir (joprojām spēkā) Beļģijas - Luksemburgas Ekonomiskā savienība, ko nodibināja 1921. gada 25. jūlijā. 


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Muzikālais Bingo Baltic Beach Hotel & SPA
Atveram jaunus datumus, jo iepriekšējie pilnībā izpārdoti! Izmēģini arī Tu interaktīvo un izklaidējošo muzikālo bingo! Tikai Jūrmalā un tikai pie | Skatīt vairāk
no 20 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.04.2025 - 16.04.2025 Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS” Trakai TIC
Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS” | Skatīt vairāk
Aveņu SPA Siguldā  Estravel Latvia
1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, SPA atpūtas programma - pīlinga procedūra un masāža | Skatīt vairāk
no 250 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.04.2025 - 12.04.2025 Work and Travel- 2025 Nikos Travel
Ir sākusies pierakstīšanās uz interviju ar labākās Kipras viesnīcās pārstāvjiem, kuras notiks Rīgā (online). Vietu skaits ir ierobežots. | Skatīt vairāk
no 50 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.96339011sec.