8 galamērķi Lietuvā, kas pārsteigs pat tos, kuri visu ir redzējuši

Pilsēta, ko sauc par Debesu krastiem un kuru ieskauj gandrīz 300 ezeri, bezgalīgi horizonti ar visā Eiropā aizsargājamo putnu ligzdošanas vietām un 18. gadsimta muižas teritorijā izveidotas fizioterapijas klīnikas - visi šie neparastie tūristu apskates objekti ir atrodami tepat netālu Lietuvā. Unikālas vietas, kas gatavas sniegt neaizmirstamu ceļojuma pieredzi, gaida ikvienu un spēs pārsteigt pat tos, kuri uzskata, ka ir redzējuši gandrīz visu.

Šos unikālos objektus piedāvā Nacionālā tūrisma veicināšanas aģentūra "Lithuania Travel". Aģentūra aicina doties ceļojumā pa unikālām teritorijām, kuras ir augstu novērtējis Eiropas Komisijas finansētais starptautiskais EDEN projekts. Kopš 2008. gada šī projekta mērķis ir atrast un apbalvot Eiropas izcilākos galamērķus un nacionālos dārgumus.

1. Aizbiedē ziemu ar vietējiem Plateliai pilsētas iedzīvotājiem

Pirmā EDEN balva Lietuvā tika piešķirta pilsētai Plateliai, kas 2008. gadā ieguva Lietuvas tūrisma pievilcīgākā nemateriālā mantojuma titulu. Ceļotāji šeit visvairāk tiek gaidīti februārī, kad viņi tiek aicināti pievienoties dejām, dziesmām un, pats galvenais, mielastam unikālajos Mardi Gras svētkos. Lai pamatīgi aizbiedētu ziemu, cilvēki uzliek maskas, kas izgatavotas no koka, neapstrādātas aitādas, auduma, vai papīra. Unikālajā Mardi Gras muzejā, kas izveidots Plateliai muižas staļļos, ir gandrīz 300 šādu mākslas darbu. Šie ziemas atvadu svētki vienmēr tiek pavadīti ar degošiem ugunskuriem, maskām, garšīgām pankūkām, skaļām dziesmām un izklaidējošām spēlēm.

2. Nemunas Delta reģionālais parks - putnu paradīze

Pēc ziemas aizdzīšanas ir pienācis laiks satikties pavasarī. Vislabāk to darīt putnu paradīzē - Nemunas Delta reģionālajā parkā. Parks atrodas 15 kilometru attālumā no Šilutės, un tam tika piešķirta EDEN balva 2009. gadā ar tēmu "Tūrisms un aizsargājamās teritorijas". Šajā teritorijā apmetušies vairāk putnu nekā cilvēku - te reģistrētas ap 300 spārnoto radījumu sugas, kuras papildina bezgalīgs horizonts, Kuršu lagūnas seklie līči, Nemunas lejteces palienes pļavas, Aukštumala purvs, Rusnės sala un Ventės raga pussala. Nemunas Delta reģionālajā parkā mīt lapu koki, retu, aizsargātu un apdraudētu Eiropas un Lietuvas putnu ligzdošanas vietas, kā arī ir iespēja apciemot zvejnieku ciematus. Šajā parkā gaida patiesā Lietuvas kultūras mantojuma un dabas bagātība.

3. Zarasai zeme - kur debesis satiekas ar zemi

Zarasai reģions, ko sauc arī par debesu krastiem uz Zemes, ir lepns EDEN balvas par ilgtspējīgu ūdens tūrismu ieguvējs kopš 2010. gada. Zarasai ieteicams apmeklēt, kad laiks kļūvis siltāks - tad varat paņemt līdzi peldkostīmu, telti un makšķeri. Daba šajā reģionā ir bijusi ārkārtīgi dāsna, jo tieši šeit ir sastopami vairāki simti ezeru. Zarasai pilsētu, kas atspoguļojas ūdens virsmā, ieskauj priežu meži un viļņaini kalni, tādēļ to sauc arī par Lietuvas Šveici. Lauku mājas, kas atrodas ezeru krastos, piesaista ceļotājus ar ūdens aktivitātēm, romantiskiem vakariem zem zvaigžņotajām debesīm un 17 metru augstu Zarasai panorāmas ratu, kas piedāvā izbaudīt brīnišķīgus apvāršņus.

4. Izpētīsim muižu vēsturi - Rokiškis muiža

2011. gadā EDEN meklēja atjaunotas un tūristiem draudzīgas ēkas, rezultātā pasludinot Rokiškis muižu par vispievilcīgāko tūristu galamērķi Lietuvā, kas aicina izpētīt Lietuvas muižniecības bagātīgo mantojumu. Aristokrātijas lolota, ar 16 autentiskām ēkām un milzīgu parku ar dīķiem, šodien Rokiškis muiža atspoguļo Lietuvas arhitektūras stilu attīstību. Sākot no baroka, klasicisma un beidzot ar atpazīstamām modernisma arhitektūras formām muižas interjerā, tagad muižā savijas kultūras tagadne un tradīcijas. Šeit notiek izstādes, koncerti, literāri vakari, un ceļotāji tiek aicināti nobaudīt īstus Aukštaitijas ēdienus, kā arī uzzināt, kā Rokiškis reģiona iedzīvotāji gatavo sieru.

5. Septiņu kalnu pilsētas noslēpumi

2013. gadā EDEN izvēlējās Telšiai vecpilsētu par vispievilcīgāko Lietuvas tūrisma galamērķi jeb "Tūrisma galamērķis ikvienam". Žemaitijas galvaspilsēta Telšiai, tāpat kā Roma, ir uzcelta uz septiņiem pakalniem. Vecpilsēta, kas stiepjas gar Mastis ezeru, pārsteidz ar savu unikālo arhitektūru un smalko skulptūru darbiem. Telšiai ir piemērota vieta visiem - ierodoties amfiteātrī, pamanīsiet īpaši pielāgotas sēdvietas, kā arī pacēlāju, ar kura palīdzību var nolaisties Mastis ezera krastā. Ekskursija pa pilsētu tiek organizēta pat zīmju valodā.

6. Šakotis - Lietuvas vizītkarte

Šakotis muzejs, kas atrodas Jaskonys ciemā, tikai 10 minūšu attālumā no pilsētas Druskininkai, aicinās ienirt saldumu valstībā. Šis muzejs piedāvā unikālu nacionālo gardumu, kas pazīstams arī kā Lietuvas vizītkarte un 2015. gadā saņēma EDEN balvu kategorijā "Tūrisms un vietējā gastronomija". Tiek uzskatīts, ka Šakotis receptes nāk no 15. gadsimta, un leģendas stāsta, ka tās atnesuši vācu mūki. Šodien būtu neiespējami atrast lietuvieti, kurš nekad nav nobaudījis maigo un saldo kūku. Kūkas oriģinālais nosaukums cēlies no vārda "Baumkuchen", aprakstot sazarotu kokam līdzīgu maiznīcu. Šakotis receptē  ir, šķietami, vienkāršas sastāvdaļas - olas, cukurs, milti, sviests un skābais krējums. Tas tiek cepts sakarsētā cepeškrāsnī uz īpaša rullīša, kamēr viens cilvēks to pagriež, bet otrs lej mīklu. Iespaidīgi un ārkārtīgi garšīgi, tāpēc ceļojums uz Jaskonys būs garšīgu un neaizmirstamu mirkļu pilns.

7. Senā lietuviešu muižniecības dzīve Pakruojis muižā

Muižniecības dzīves piepildītais Pakruojis novads gaida tos, kuri vēlas turpināt savu ceļojumu pa muižām. Pakruojis muiža EDEN projekta ietvaros izpelnījās titulu kā 2017. gada vispievilcīgākā Lietuvas kultūras tūrisma vieta. Slavenā un ārkārtīgi populārā Pakruojis muiža ir lielākā Lietuvā. Tajā atrodas Dzīvais muzejs, kas aizvedīs uz iepriekšējo gadsimtu, lai izjustu seno muižu iemītnieku ikdienas ritmu. Vasarā šeit notiek arī ziedu svētki, savukārt ziemā - ķīniešu laternu svētki.

8. Paliesius muiža miesai un dvēselei

Vēl viens muižniecības mantojums Lietuvas kartē ir Paliesius ciems, kas atrodas pusstundas attālumā no pilsētas Ignalina. Paliesius muiža un šeit esošā fizioterapijas klīnika šogad palīdzēja pārliecināt EDEN atzīt tieši šo vietu par valsts pievilcīgāko veselības tūrisma galamērķi. Nesen 18. gadsimta muiža ieguva otro elpu - šeit ir izveidota viesnīca, spa un restorāns, un veco šķūņu ķieģeļu sienās, kas pārklātas ar milzīgu stikla jumtu, atrodas koncertzāle, kas piesaista slavenākos Lietuvas un ārvalstu mūziķus. Taču īstā slavenība šeit ir Paliesius fizioterapijas klīnika, kur pacienti ierodas, lai ārstētu lieko svaru, diabētu, stresu un bezmiegu.

Par EDEN Projektu:

EDEN (European Destinations of Excellence) Projekts rīko "Vispievilcīgākie tūristu galamērķi" apbalvošanu ES dalībvalstīs. Katra no valstīm izvēlas vienu pievilcīgāko tūristu galamērķi, pamatojoties uz gada tēmu. Projekta mērķis ir veicināt harmonisku un ilgtspējīgu tūrismu, izplatīt informāciju par jaunajiem tūristu galamērķiem Eiropā, izveidot tūrisma nozares paraugprakses apmaiņu Eiropas mērogā, veicināt saziņu starp godalgotajiem galamērķiem, samazināt tūristu plūsmas pārpildītos Eiropas tūrisma galamērķos, novirzot tos uz mazāk zināmām, bet unikālām vietām, kas nodrošina kvalitatīvu atpūtu. Lietuva EDEN Projektā piedalās kopš 2008. gada.

Plašāka informācija par EDEN Projektu šeit: http://eden.lithuania.travel/en/destinations/

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.05.2024 - 01.06.2024 Jaunas akcijas Piedzīvojumu ceļojumiem Estravel Latvia
Jauns mēnesis un Maija atlaides ir klāt! Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē - dažādām gaumēm un budžetam. Jūsu sapņu galamērķis jau gaida Jūs! | Skatīt vairāk
no 367 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2024 - 01.06.2024 Lidojums + Kruīzs. Antiļu salas 7 naktis Estravel Latvia
Lidojums no Parīzes + Karību salu kruīzs 7 naktīm. Akcija līdz 31.05. // ceļošana: novembris - februāris | Skatīt vairāk
no 1413 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2024 - 01.06.2024 Tivata un Melnkalne  Karstais piedāvājuma Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, transfēri , 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu | Skatīt vairāk
no 249 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.05.2024 - 01.06.2024 Mazbānīša stacijas VALDEMĀRPILS svētki Talsu novada TIC
Apvienojoties aktīvajiem vietējiem un apkaimes iedzīvotājiem, 31. maijā pirmo reizi tiks svinēti mazbānīša stacijas VALDEMĀRPILS svētki. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.87013388sec.