Ko interesantu paveikt skolēnu brīvdienās Kuldīgas apkaimē

Ja ir vēlme doties izbraukumā tepat pa Latviju, ņemot līdzi savus brīvdienās garlaikotos skolēnus, tad ir vērts izlasīt Kuldīgas Tūrisma informācijas centra apkopotos ieteikumus tam, ko darīt šajā Kurzemes pilsētā un tuvējā apkaimē. Jo ir vērts ne tikai apskatīt, bet arī pašiem aktīvi parosīties.

Strausu ferma “Nornieki”

Ko ēd pasaulē lielākie un smagākie putni? Noskaidro šo un citus interesantus jautājumus par strausiem, Latvijā lielākajā strausu audzētavā. Saimnieki parādīs un pastāstīs visu par strausiem, ļaus apmīļot kaziņas un piedāvās gardu maltīti ģimenes restorānā “ar putniem”.

Tālrunis: 29282032, 29123501

Adrese: “Nornieki”, Snēpeles pagasts

Darba laiks: P.-C. 12:00-18:00, Pk.-Sv. 12:00-19:00

Cena par ekskursiju Pieaugušiem 3 EUR, bērniem 2 EUR

Briežu dārzs “Mazsālijas”

"Mazsālijas" ir ne tikai briežu dārzs, kur apciemot staltos briežus un mežacūku pāri, pacienājot tos ar veselīgiem gardumiem, bet gan arī vieta, kur baudīt dažādas vietējās garšas. Saimniece Gunita pacienās ar uz vietas audzētām forelēm un citām delikatesēm, toties saimnieks Gunārs iepazīstinās ar ābolu brendiju un aveņu vīniem. Apmeklētājiem iespēja apskatīt plašo saimniecību un uzzināt par šīs skaistās vietas vēsturi, kā arī pieteikt degustāciju omulīgajā vīna pagrabā.

Tālrunis: 22003744

Adrese: “Mazsālijas”, Snēpeles pag., Kuldīgas novads

Iepriekš piesakoties

Ēdoles pils leģendas

Skolēnu brīvlaiks ir īstais laiks, kad nesteidzīgi, ģimenes lokā, iepazīt Ēdoles pils leģendas un spoku stāstus, apskatot vienīgo Kurzemes bīskapa pili. Tiem, kuri vēlēsies uzkavēties, gardai maltītei būs pieejams Pilskrogs, kā arī greznai nakšņošanai būs iespēja pārnakšņot kādā no pils numuriņiem.

Tālrunis: 63321251, Pilskrogs: 29184721

Adrese: Ēdoles pils, Ēdole

Darba laiks skolēnu brīvlaikā:

Muzejs: O.-Sv. 10:00-18:00

Pilskrogs: C. 12:00-18:00, Pk.-Sv. 12:00-20:00.

Riežupes smilšu alu labirinti

Vēl pirms sikspārņi dodas pārlaist ziemas miegu alās, apmeklētājiem iespēja gida pavadībā apskatīt 460m garos smilšu alu labirintus vien sveču gaismā, izzinot un sajūtot alu īpašo atmosfēru.

Tālrunis: 29555042

Adrese: Rumbas pagasts

Darba laiks: P.-Pk., iepriekš piesakoties, S., Sv. 12:00-16:00

Cena: 6 EUR

Maras muiža

Muižas saimniece piedāvā ekskursiju un aizraujošu stāstījumu par muižas pirmsākumiem līdz pat šai dienai, kā arī baudīt kādu karstu dzērinu uz muižas terases vai rūpīgi iekoptajā muižas dārzā, nesteidzīgi baudot rudeni.

Tālrunis: 26376974

Adrese: “Maras muiža”, Maras, Turlavas pagasts

Zirgu sēta “Eguss”

Iepriekš piesakoties, Snēpeles pagastā, ainaviskā lauku un mežu ieskautā vietā iespēja doties izjādē zirga mugurā. Šeit var iemācīties sadarboties ar zirgiem, izprast šo skaisto dzīvnieku uzvedību un apgūt to aprūpes pamatprasmes vai vienkārši baudīt apkārtnes mieru un klusumu, vērojot zirgus pļavā, vai izbaudīt braucienu pajūgā. Tiek piedāvātas arī radošās darbnīcas un pieejama piknika vieta.

Tālrunis: 29139698

Adrese: "Luniņi", Snēpeles pagasts, Kuldīgas novads

Brīvdienu māja RAXTI

Iespēja ģimenei ar bērniem atpūsties Kurzemes sirdī un izbaudīt aktīvo atpūtu, izbraucot vietējos mežu celiņus ar uz vietas pieejamajiem velosipēdiem, izbaudīt pirts priekus, pagatavot gardu zupu uz ugunskura vai citu grila ēdienu, kā arī pārlaist nakti mājīgajā viesu mājā.

Tālrunis: 29505958

Adrese: Raxti, Ēdoles iela 11, Kuldīga

Baseina un pirts apmeklējums

Iespēja sasildīties divu veidu pirtīs, atpūsties sāls istabā un nopeldēties 25m garajā baseinā.

Tālrunis: 20222085

Adrese: Kalna iela 6, Kuldīga

AKTĪVI DABĀ

Orientēšanās spēle “Eiropa manā pilsētā”

Skolēnu brīvlaikā, no 19. līdz 26. oktobrim, aicina labāk iepazīt Latviju un savu pilsētu, piedaloties orientēšanās spēlē “Eiropa manā pilsētā” un iepazīstoties ar objektiem, kas tapuši ar ES finansējuma atbalstu. Spēlē varēs piedalīties divos dažādos veidos: instalējot aplikāciju mobilajā ierīcē, vai izdrukājot un aizpildot uzdevumu lapas. Spēlē varēs piedalīties komandas 2-6 cilvēku sastāvā, spēles laikā dalībniekiem jāapmeklē līdz 10 objekti pilsētā, kas saņēmuši ES fondu atbalstu, atbildot uz spēles jautājumiem. Spēles uzdevumi būs pieejami ES fondu mājaslapas sadaļā "Eiropa manā pilsētā" no 19.oktobra plkst. 10:00.

Kalnansu purva taka

Nepilnus piecus kilometrus uz dienvidiem no Kabiles atrodas Kalnansu purvs ar Bezdibeņa aci viducī. Jau pats ezera nosaukums rosina dažādas fantāzijas un nostāsti vēsta, ka te esot redzētas raganas un nauda žāvējoties.

Kalnansu purvs ir tipisks augstā purva paraugs, tas atrodas 90 metrus virs jūras līmeņa un pirms Otrā pasaules kara tajā nelielā apjomā tikusi iegūta kūdra. Šobrīd, lai ezera un purva apskati padarītu ērtāku un drošāku, pa purvu un apkārt ūdenim, izveidota plata un ērta aptuveni 1 km gara laipa.

Adrese: Kabiles pagasts, Kuldīgas novads

GPS: 56.906075, 22.394998

Kājāmgājēju un velo maršruti Kuldīgā un apkārtnē

Dodies izbraukumā ar velo, vai izbaudi īsākas un garākas pastaigas caur mežiem, gar pļavām, zivju dīķiem, upēm un citiem interesantiem objektiem Kuldīgā un apkārtnē, izvēlēoties kādu no sagatavotajiem maršrutiem. Izvēlies tīkamāko maršrutu, lejupielādē to savā mobilajā ierīcē un dodies ceļā! - http://visitkuldiga.com/marsruti/

MĀKSLA UN EKSPOZĪCIJAS

Aktivitāte ģimenēm “Slepenie faili” Adatu tornī

Bijušā adatu fabrikas kompleksa atjaunotajā tornī iespējams uzzināt par adatu fabrikas “Meteors” vēsturi, kā arī par dažādiem adatu pielietošanas veidiem. Skolēnu brīvlaika ietvaros, ģimenes aicinātas atrast piecus ekspozīcijā apslēptus QR kodus un, noklausoties “slepenos failus”, atšifrēt vēstījumu.

Tālrunis: 29433674

Adrese: Liepājas iela 37

Darba laiks: Tr.-S. 11:00-17:00, Sv. 11:00-15:00

Izstāde “Kur zeme tā”

Izstāde iepazīstina sabiedrību ne tikai ar Imanta Ziedoņa grāmatu “Kurzemīte”, bet inovatīvā veidā prezentēt dažādas šajā grāmatā atrodamās idejas. Tajā apskatāmi jauno mākslinieku darbi, kuri tapuši, iedvesmojoties no grāmatas “Kurzemīte”. Grāmatā I. Ziedonis, apceļojot Kurzemi, paviesojies arī “Kartupeļu ballē”. Pateicoties Kazdangas muzejam, izstādes apmeklētāji var ielūkoties šajā unikālajā notikumā. Atsevišķa vieta atvēlēta “Kartupeļu Lauka Radio” radītajam izdevumam “Radiožurnāls. Kur Zeme Tā”. Tas ir multimediāls izdevums, kur paralēli tekstam un fotogrāfijām iespējams intervētos kurzemniekus saklausīt un saredzēt.

Tālrunis: 22015462

Adrese: Pils iela 5, Kuldīga

Darba laiks: O. 12:00-18:00, T.-Sv. 10:00-18:00

Kuldīgas street art festivāla sienu mākslas darbi

Mākslu var baudīt ne tikai muzejos un mākslas centros, bet arī Kuldīgas ielās. Garākā pastaigā cauri pilsētai, iespēja apskatīt septiņus mākslinieku darbus, kuri tapuši Kuldīgas street art festivāla ietvaros.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Uzņēmumi


Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37616801sec.