Tūrisma forumā diskutēs par to, kā pielāgoties jaunajiem apstākļiem

11. decembrī tiešsaistē tiks aizvadīts Latvijas Tūrisma forums, kurā nozares pārstāvji izvērtēs aizvadīto gadu, diskutēs par krīzes pārvarēšanas scenārijiem, kā arī ieskicēs darbības virzienus, lai ātrāk atkoptos pēc globālās Covid 19 pandēmijas izraisītās krīzes nozarē. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētā pasākuma noslēgumā tiks sveikti arī konkursa “Jaunais tūrisma produkts 2020” un Studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji.

Lai gan šogad kopējais ārvalstu tūristu skaits ir samazinājies, vasaras periodā pieauga tūristu skaits no Igaunijas un Lietuvas. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu viesi no Igaunijas jūnijā Latviju apmeklēja par 5,6% vairāk salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Savukārt augustā Latvijā viesojās divreiz vairāk tūristu no Igaunijas un Lietuvas. Kopumā tūristu mītnes šogad apkalpojušas vairāk nekā 300 tūkstošus ārvalstu viesu.

2020.gads ir bijis īpaši sarežģīts gan tūrisma nozares uzņēmumiem, gan nozares profesionāļiem personīgi. Arī tuvākie gadi sola daudz jaunu izaicinājumu, tādēļ šī gada tūrisma foruma mērķis ir motivēt, iedvesmot un palīdzēt neapjukt jaunajos apstākļos, saskatīt iespējas šķietami bezcerīgajā situācijā un rast motivāciju darboties jaunajā realitātē.    

“Tūrisma nozare ir viena no vissmagāk skartajām šajā krīzē, tādēļ šogad forumā ar nozares ekspertiem un uzņēmējiem vēlamies pārrunātu aizvadīto gadu un iezīmētu turpmākos soļus kā labāk sagatavoties brīdim, kad ierobežojumi tiks atcelti. Šis laiks ir bijis pietiekami radošs, esam atklājuši jaunus pasākumu formātus kā hibrīdpasākumi, par kuru organizēšanu Latvijas uzņēmumi jau saņēmuši pirmās starptautiskās balvas. Tāpat šogad pirmo reizi tika atklāta prāmja līnija Helsinki – Rīga, kas daudziem somiem ļāva atklāt Latviju kā tuvu un saistošu galamērķi. Ir veiktas arī daudz citas iestrādes, lai pēc pandēmijas nozarei nodrošinātu labu starta pozīciju,” uzsver LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Pretēji šobrīd valdošajam kopējam noskaņojumam, forumā aicināsim vairāk domāt un diskutēt par iespējām un pozitīvajiem piemēriem kā rast risinājumus “jaunajā normālajā”. Savos pieredzes stāstos paneļdiskusijā dalīsies arī vietējie tūrisma nozares pārstāvji, ar praktiskiem padomiem, kā pārorientēties un strādāt jaunajos apstākļos. 

Dalībai forumā var reģistrēties šeit: https://www.mitto.me/turismaforums-2020/pieteikties

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Trīs "A" Alūksnes ezerā Alūksnes TIC
Piektdien, 2. maijā Alūksnes ezerā notiks laivošanas pasākums ģimenēm un draugiem “Trīs “A” Alūksnes ezerā” ar devīzi “AIRĒ – ATKLĀJ | Skatīt vairāk
Latvija
Pavadi Lieldienas Preiļu novadā! Preiļu novada TIC
Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.04.2025 - 23.04.2025 Idejas pavasara brīvdienām Ziemeļlatgalē Balvu TIC
Idejas pavasara brīvdienu maršrutam - norises un īpašie piedāvājumi tūrisma uzņēmumos un apskates vietās Balvu novadā no 18.aprīļa līdz pat 5 | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.04.2025 - 22.04.2025 Lieldienu lustes Tukuma pusē Tukuma TIC
Tukuma novads aicina pavadīt Lieldienas kopā – ģimeniski, radoši un jautri. Aktivitātes katrai gaumei un vecumam. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.17135191sec.