Čarterreisos no Ēģiptes Rīgas lidostā nav bijuši Covid-19 pozitīvi gadījumi

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs 2021. gada 7. aprīļa Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas sēdē prezentēja datus, kas liecina, ka pēdējo trīs nedēļu laikā Latvijā “ievesti” 75 Covid-19 pozitīvi gadījumi.

Pēc Jurija Perevoščikova teiktā 12 inficētie ieradušies no Vācijas, 11 no Zviedrijas, 10 no Ukrainas, deviņi no Igaunijas, astoņi no Lietuvas un septiņi no Ēģiptes. Ēģiptes, kas ir trešā valsts, iekļūšana šo valstu “topā” izraisīja gana lielu negatīvisma vilni – redz, kā, tikko atļauj lidot uz Ēģipti, tā gadījumu skaits palielinās.

Taču mest akmeni tūrisma operatoru lauciņā, kas šobrīd organizē čarterlidojumus uz Ēģipti, ir pāragri! Proti, vēl pirms Lieldienās Travelnews.lv mēģināja noskaidrot, cik Latvijā ir ieradušies Covid-19 pozitīvi cilvēki no trešajām valstīm, taču pie skaidrības tikt neizdevās. Institūcijas ar šo jautājumu “pasūtīja” no vienas iestādes uz citu, tostarp arī SPKC, kur norādīja, ka ar šādu jautājumu jāgriežas pie Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA). Izrādījās, ka nevienai no institūcijām šādas statistikas nav.

Taču neoficiāli Travelnews.lv saņēma informāciju, ka vismaz lidostā atbraucēji no trešajām valstīm nav bijuši inficēti ar Covid-19.

Travelnews.lv vērsās ar šo jautājumu arī pie tūrisma operatora “Novatours”, kas organizē čarterlidojumus uz Ēģipti, un operatora vadītājs Leonīds Močeņovs atbildēja šādi: “Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, visi ceļotāji no atpūtas Ēģiptē ir atgriezušies veseli.”

Tātad, visdrīzāk tie gadījumi, kas skar ceļotājus no Ēģiptes, tomēr bijuši starp tiem, kas lidojuši caur Latvijas kaimiņvalstu lidostām, vai arī atpūsties braukuši pašu spēkiem.

Mazās nianses  par šo ceļotāju gaitām statistikas ailītēs, protams, neparādās, lai gan tā tam būtu jābūt! Publicējot pilnu statistiku arī atklātos, ka daudz lielāks risks saslimt ar Covid-19 ir nevis organizētos ceļojumos no Rīgas, bet gan ceļojot no citām valstīm vai veicot pārsēšanos citās lidostās.

Vietā atgādināt, ka atbraucējiem no trešajām valstīm ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma ir jāveic PCR tests un jāuzrāda tā negatīvs rezultāts, kā arī, ielidojot lidostā, jāveic vēl viens tests. Un, par spīti tam, ka abi testi ir negatīvi, personai ir jādodas desmit dienu pašizolācijā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jezupovas (Juzefovas) muižas parks TAKA
Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka. | Skatīt vairāk
Ekskursijas visā pasaulē Estravel Latvia
Idejas saturīgai laika pavadīšanai! Iegāde jebkurā brīdī! Ceļojuma anulācijas iespējas līdz 24 h pirms aktivitātes! Garantija! | Skatīt vairāk
no 9 EUR
JAUNUMS - Toskāna,cena no 579 eur! Itaka Latvia
Toskāna valdzina ar viļņojošām kalnu ainavām, saulainām vīna dārzu terasēm un šarmantiem viduslaiku ciematiem. | Skatīt vairāk
no 579 EUR
Gudri - Rudens brīvlaika ceļojumi tagad! Estravel Latvia
Lieliska iespēja rezervēt Rudens Skolēnu brīvlaika ceļojumu jau tagad! piedāvājumi 7-9 naktīm, dažādi galamērķi! Vairāk piedāvājumu jautājiet | Skatīt vairāk
no 875 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.81415606sec.