Daugavpilī īstenos AAE vēstniecības projektu

Aktualizējot sieviešu lomu sabiedrībā un veicinot sadarbību starp Latviju un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), trešdien, 30. jūnijā tiešsaistē norisinājās AAE vēstniecības Latvijā rīkotais seminārs “Women Empowerment”, par sieviešu iedrošināšanu, dzīves kvalitātes uzlabošanu un sekmīgu iekļaušanos darba tirgū.

Seminārā piedalījās Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā V.E. Hanana Halfana Al Alīli, Latvijas Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levites kundze, valsts amatpersonas, biedrības “Centrs Marta” vadītāja Iluta Lāce, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, kā arī pašvaldību pārstāvji, tostarp arī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska.

V.E. Hanana Halfana Al Alīli pašlaik ir līdz šim vienīgā Latvijā rezidējošā Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece. Uzrunājot semināra dalībniekus vēstniece uzsvēra, ka abām valstīm sadarbojoties svarīgi veidot ne tikai ekonomiskos sakarus, bet arī dalīties pieredzē un sniegt atbalstu sociālajās jomās. Kā vienu no pašlaik aktuālākajiem sadarbības virzieniem viņa norādīja sieviešu dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Latvijas Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levites kundze savā uzrunā sniedza ieskatu Latvijas sieviešu tiesību vēsturē, kā arī skaidroja pašreizējo situāciju sieviešu nodarbinātībā un stāvokli sabiedrībā kopumā. Savukārt, Valsts amatpersonas biedrības “Centrs Marta” vadītāja Iluta Lāce, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols un Jēkabpils pašvaldības pārstāvji sniedza ieskatu projektos un aktivitātēs, kas īstenoti sadarbībā ar Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecību Latvijā.

Ar AAE vēstniecības Rīgā finansiālu atbalstu, plānots īstenot projektu arī Daugavpilī, lai veicinātu sieviešu iekļaušanos darba tirgū. Projekta ietvaros plānots apmācīt 10 sievietes no Daugavpils, kuras ir bez darba, lai viņas iegūtu šūvējas kvalifikāciju un turpmāk varētu veiksmīgi strādāt šajā profesijā.

Plānotais mācību ilgums ir 640 stundas – aptuveni 4 mēneši. Apmācību kurss ietver teorētiskās un praktiskās nodarbības. Līdz ar to dāmām būs teorētiskas zināšanas un iemaņas šūšanā, bet arī praktiskās iemaņas, lai veiksmīgi spētu strādāt šajā amatā. Noslēdzoties kursam, visas apmācītās sievietes kārtos eksāmenu, lai iegūtu šuvējas kvalifikāciju. Visas sievietes, kuras sekmīgi nokārtojušas eksāmenu, saņems dokumentu, kas apliecina šuvējas kvalifikāciju, kā arī tiks nodrošinātas ar šujmašīnām, ar kuras palīdzību sniegt šūšanas pakalpojumus.

Semināra laikā Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska sniedza ieskatu jautājumus, kas saistīti ar sieviešu dzīves kvalitāti un nodarbinātību Daugavpilī. Līvija Jankovska pateicās vēstniecei V.E. Hananai Halfanai Al Alīli par viņas iniciatīvu, atbalstu un līdzdarbošanos arī Daugavpils iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā.


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jūrmala Hotel Spa - romantiskā bēgšana Estravel Latvia
1 nakts uzlabotajā vai Luksus numurā 2 personām, brokastis un romantisks cienasts | Skatīt vairāk
Latvija no 188 EUR
Baltic Beach Hotel - Deluxe atpūta  Estravel Latvia
1 nakts 2 personām Deluxe numurā, brokstis, 1 spa programma pēc izvēles. | Skatīt vairāk
no 209 EUR
Izstāde "Gobelēns" Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 2. oktobra līdz 20. novembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”, kuras | Skatīt vairāk
Cēsu novada restorānu nedēļa  Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Oktobra izskaņā, sākot no 30.10. līdz 7.11., gaidāma pirmā Cēsu novada restorānu nedēļa. Šogad akcijā piedalīsies arī jaunā novada restorāni. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.33403397sec.