Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ceļotāju dienā aicina uz pārgājieniem un velobraucieniem

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk - Pārvalde) sadarbībā ar vietējām pašvaldībām sestdien, 21.augustā aicina uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (turpmāk - ZBR) Ceļotāju dienu, kas šajā īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā norisinās jau piekto gadu.

Ceļotāju dienas laikā ikviens interesents varēs atrast un izvēlēties sev piemērotas gan kolektīvas, gan individuālas aktivitātes – pārgājienus, velobraucienus, izzinošas ekskursijas, foto orientēšanos, vides izziņas darbnīcas.

Salacgrīvas tūrisma informācijas centrs piedāvā individuāli vai kopā ar ģimeni un draugiem piedalīties pasākumā “Velo – foto orientēšanās ar uzdevumiem Salacgrīvas pilsētā!”, kura laikā ar piecu uzdevumu palīdzību varēs iepazīt Salacgrīvas dabas un kultūrvēsturiskā mantojuma vērtības. Savukārt, Alojas administrācijas tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties orientēšanās spēlē “Salaca – Latvijas pērle”.

Limbažu tūrisma informācijas centrs piedāvā vairākus individuāli izejamus un ar velosipēdu izbraucamus maršrutus. Tāpat Limbažu TIC aicina aktīvos dabā gājējus padalīties un iesūtīt savus pārgājienu un velo maršrutu aprakstus, fotogrāfijas uz e-pastu [email protected] Ikviens, kurš iesūtīs savu maršrutu, piedalīsies izlozē par dāvanu karti pārgājienam ar purva kurpēm. Papildus piedāvātajiem maršrutiem, Limbažu novada pašvaldības aģentūra “Lauta” aicina piedalīties foto orientēšanās spēlē “Durvju medības Limbažos”. Plašāka informācija par šo spēli un dalības noteikumi atrodami vietnē http://visitlimbazi.lv/.

Jaunjērcēnu parkā pie Jercēnmuižas biedrība “Esam Jērcēniem” aicina ģimenes ar bērniem darboties “Meža universitātes” fakultātēs, iegūstot zināšanas par dabu.

Iespēju izzināt Zilākalna ciema vēsturi, industriālo mantojumu, kā arī vairāk uzzināt par Zilākalna kūdras purva noslēpumiem būs iespējams Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra “ZTornis” rīkotajā pasākumā “Kūdrā”.

Vairāki pasākumi notiks arī pēc oficiālā Ceļotāju dienas datuma. Mazsalacas tūrisma informācijas centrs 25.augustā aicina aktīvās atpūtas piekritējus piedalīties pārgājienā “Rūjas krasta takas izpētes ekspedīcijā” (6,4 kilomentri). Savukārt, ZBR Ceļotāju dienu 28.augustā noslēdz Alojas administrācijas tūrisma informācijas centrs ar pārgājienu “Iepazīsti un izbaudi Salacas upes krastu un apkārtnes burvību”.

Vairāk informāciju par Ceļotāju dienu pasākuma programmu var atrast ZBR Facebook lapā https://www.facebook.com/Ziemelvidzeme.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir vienīgā šāda veida īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kas aptver 457 600 ha sauszemes un 16 750 ha jūras akvatorijas. Tā teritorijā atrodas ainaviskā Salacas upe, bagātais Burtnieka ezers, īpatnais Sedas purvs, viena no garākajām smilšakmens alām Latvijā - Lībiešu upurala pie Svētupes, unikālie un nekur citur Latvijā nesastopamie smilšakmens atsegumi jūras krastā, Vidzemes akmeņainā jūrmala.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.01.2023 - 29.01.2023 Ko darīt ziemā Bauskā  Bauskas TIC
Ekskursijas ar kvadraciklu pa Zvirgzdes kāpu, skijorings aiz zirga, mini zoo apmeklējums un vēl citas idejas brīvdienām Bauskas novadā | Skatīt vairāk
Latvija
Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži TAKA
Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.01.2023 - 01.02.2023 MĀTES PIENS Splendid Palace
Noskaties pirmais - kinoteātrī "Splendid Palace" filma jau no 1. februāra! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.01.2023 - 28.01.2023 Ekskursijas Jelgavas Vecpilsētas mājā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
29.01. pl.15:00 ekskursija speciālista pavadībā pa Jelgavas Vecpilsētas māju. Pieteikšanās pa tālruni 63005407 | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37736392sec.