Izsludina konkursu par foršākajiem Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzimušo lauvēnu vārdiem

Rīgas Zooloģiskajā dārzā 31. maijā dzimušie lauvēni jau labprāt izrādās apmeklētājiem un ar savu lempīgo draiskulību spēj apburt katru. Nu mazos var arī viegli atšķirt pēc auguma un kažoka krāsas (puika ir izteikti lielāks un tumšāks), tātad pienācis laiks viņiem dot īsti lauviskus vārdus, un no 19. augusta līdz  9. septembrim katrs bērns vecumā līdz 12 gadiem tiek aicināts piedalīties  Rīgas Domes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciētos lauvēnu vārdu ideju konkursos. Lauvu puikam un lauvu meitenei būs arī atbilstoši krusttēvi – attiecīgi VARAM ministrs Arturs Toms Plešs un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, kuri 15. septembrī, kopā ar interesantāko vārdu ideju autoriem, viesosies pie lauvēniem vārda došanas svinībās.

Konkursa dalībnieki tiek aicināti uz elektroniskā pasta adresi [email protected] iesūtīt zīmējumus (to attēlus), kuros redzama lauvu meitene, lauvu puika, vai visa lauvu ģimene kopā, kā arī uzrakstīts lauvēnam piemērotākais vārds un pamatojums, kāpēc tieši šāds tam (tai) būtu visatbilstošākais. Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit: https://rigazoo.lv/media/lauveni/RigaZOO_LauvenuVardadosanas_nolikums.doc

Rīgas mērs M. Staķis: “Lauva Rīgas ģerbonī ir kopš 1347. gada, simbolizējot rīdzinieku drošsirdību, uzņēmību un patstāvību. Es ļoti cienu šīs īpašības un esmu pārliecināts,, ka vērojot, kā aug lauvēni, augs arī rīdzinieku drosme uzņemties atbildību un lepnums par savu pilsētu.”  

Rīgas Zoodārza lauvas vienmēr ir bijuši Rīgas vadības īpašas uzmanības lokā un arī tagadējā, 1939. gadā celtā Lauvu māja ir būvēta par Rīgas pilsētas īpaši iedalītiem līdzekļiem. 1937, gadā, drīz pēc tam, kad Rīgas zoodārzs atsāka darbu pēc slēgšanas Pirmā pasaules kara gados, no Helsinku zoodārza tika atvesti pirmie četri lauvēni, tiem vārdus deva pēc plašas Rīgas iedzīvotāju “aptaujāšanas”- Zevs, Negus, Afra un Diāna. Savukārt iepriekšējo, pirms 22 gadiem Rīgā dzimušo lauvēnu Rema, Elsas un Džungas krusttēvi bija Latvijā visnotaļ pazīstami vīri, ieskaitot Rīgas mēru.

VARAM ministrs A.T.Plešs: "Daba ir ļoti trausla un viegli ievainojama, un tieši lauvas var būt kā simbols tam, ka pat visvarenākie dzīvnieki, cilvēku nesaprātīgas un nežēlīgas darbības rezultātā var izzust uz neatgriešanos. Katrs mazais lauvēns nodrošina sugas turpmāku pastāvēšanu, tādēļ liels prieks, ka Rīgas Zooloģiskā dārza lauvu saimei pievienojušās divas atvases.”

Āfrikas lauvas ir ierakstīti Pasaules Sarkanajā grāmatā kā “jutīga suga”, tātad to izdzīvošana dabā daudzviet ir apdraudēta. Suga iekļauta arī Vašingtonas konvencijas, kas regulē tirdzniecību ar apdraudēto dzīvnieku un augu sugām, otrajā pielikumā un tās saglabāšanai zooloģiskajos dārzos ir izveidota Āfrikas lauvu Apdraudēto sugu Eiropas programma, kurā pilnvērtīgi nu iekļaujas arī Latvija un Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Par mazo lauvēnu nākšanu pasaulē ir īpašs prieks, jo iepriekš Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāji lauvu mazuļus varēja aplūkot pirms 22 gadiem. Ar Āfrikas lauvu pāri Kali un Cvangu Rīgas zoodārzs saista lielas cerības, jo abi dzīvnieki ir vēl gana jauni, lai priecētu mūs daudzus gadus. Šobrīd 5 gadus veco Āfrikas lauveni Cvangu (Tswanga) un 7 gadus veco lauvu tēvu Kali uz Rīgu atveda 2017. gadā, attiecīgi no Parc de Beauval (Francija) un Givskudas (Dānija) zoodārziem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ziemassvētku tirdziņš Bauskā Bauskas TIC
Lieliska iespēja sarūpēt oriģinālas svētku dāvanas! Ierezervē 10., 17. un 23.decembri Bauskā! | Skatīt vairāk
Latvija
Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī Bauskas TIC
Rundāles pils kafejnīca “Ozollāde” no 1.decembra sāk pieņemt rezervācijas Ziemassvētku piedzīvojumam - 7-kārtu degustāciju vakariņām! | Skatīt vairāk
Radošās darbnīcas un tirdziņi Balvu novadā Balvu TIC
Radošas darbošanās un svētku tirdziņi decembrī Balvu novadā | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.11.2023 - 09.12.2023 Otrajā adventē Jelgavas Tornī koncerts Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
10. decembrī 15 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī uzstāsies duets “Infini” ar koncertprogrammu “Klusuma mūzika”. Jelgavas | Skatīt vairāk
28 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.59419799sec.