Tapis jauns pastaigu maršruts «Jūgendstila ēkas Cēsīs»

Lai popularizētu vienu no kultūrvēsturiskā mantojuma aspektiem Cēsīs – jūgendstila arhitektūru, tapis jauns pastaigu maršruts “Jūgendstila ēkas Cēsīs”. Izveidotais maršruts dod unikālu iespēju Cēsu pilsētas viesiem un iedzīvotājiem paraudzīties uz pilsētu no cita skatu punkta.    

Pastaigu maršruts aicina atklāt un apskatīt jūgendstila skaistās ēkas un to detaļas, kuras paslēpušās pilsētas šaurajās un šarmantajās ieliņās. Dodoties pastaigā, var iepazīt seno laiku Cēsis, uzzināt, kas mājojis un bijis senajos namos, kādi aizraujoši notikumi tur notikuši un, kas tur atrodas šodien. Kopumā maršrutā apkopoti vienpadsmit ēku stāsti.

Lielākajai daļai termins “jūgendstils” saistās ar Rīgu vai Liepāju, kur ir liels skaits jūgendstila arhitektūras ēku. Cēsis ir vienīgā pilsēta Vidzemē ar tik bagātu jūgendstila arhitektūras kultūrvēsturisko mantojumu. Cēsīs 19.gs. beigās 20.gs. sākumā arhitektūra attīstījās līdzīgi kā citās pilsētās Eiropā. Pilsētas nozīmei augot, tās ielas rotājās ar vēsturisko stilu paraugiem. Īres nami, privātmājas, sabiedriskās ēkas -  atgādina par svarīgākiem šī vēsturiskā perioda sabiedrības procesiem un ilustrē stāstu par tiem.

Jaunais tūrisma maršruts papildina jau esošo Cēsu tūrisma piedāvājumu klāstu un ļauj veidot daudzveidīgākus tūrisma piedāvājumus ceļotājiem. Maršruta drukātā versija latviešu valodā pieejama Cēsu Tūrisma informācijas centrā Baznīcas laukumā 1, kā arī elektroniskā formātā tūrisma centra mājaslapā sadaļā “Tūrisma materiāli”. Drīzumā taps arī pastaigu maršruta angļu un krievu valodas versijas.   

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.07.2025 - 12.07.2025 Senās mūzikas festivāls 12.-13.jūlijā! Bauskas TIC
Apskati un izvēlies, Senās mūzikas festivāla koncertu apmeklēsi Tu! | Skatīt vairāk
Latvija
Iegūsti padziļinātas zināšanas viesmīlībā! Biznesa augstskola Turība
Turība piedāvā studiju programmu “Viesnīcu pakalpojumu organizators”, kur nepieciešamās zināšanas var iegūt īsā laikā - tikai 2,3 gados! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.06.2025 - 12.07.2025  "Īsa pamācība mīlēšnā" Tukuma TIC
Jaunpils parka estrādē skatītājiem būs iespēja baudīt teatrālu, dzīvespriecīgu un labdabīgi ironisku uzvedumu. | Skatīt vairāk
Gaisa balonu festivāls Kandavā Tukuma TIC
Pasākums visai ģimenei ar dažādām atrakcijām un protams gaisa baloniem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.17703605sec.