Kuldīgā apskatāma piemiņas plāksne par Latvijas brīvību kritušajiem karavīriem

Lāčplēša dienu valstī noteikto ierobežojumu dēļ Kuldīgas novadā šogad atzīmēja citādāk, tomēr saglabājot svētku un kopības sajūtu. Svētku gaisotni Kuldīgā, Skrundā un pagastos radīja patriotiskā noskaņā veidoti svētku rotājumi. Īpašs jaunums – uz laiku no Lāčplēša dienas līdz valsts svētkiem Kuldīgā, Liepājas un Kalpaka ielas stūrī, skvērā blakus topošajam Kuldīgas mākslas un radošā klastera ēkai, apskatei pieejama pēc arhitektes Zaigas Gailes biroja projekta veidotā piemiņas plāksne par Latvijas brīvību kritušajiem karavīriem. Piemiņas plāksne veidota kā bronzas vairogs.

Piemiņas plāksnes forma atvasināta no saules simbolikas latviešu strēlnieku nozīmītēs, kuras kareivji mēdza izgatavot paši, pārkausējot misiņa jostu sprādzes. Uz plāksnes būs lasāmi Augusta Saulieša dzejoļa vārdi, kas veltīti latviešu kareivjiem. Pēc tam piemiņas vietu līdz pilnīgai būvdarbu pabeigšanai atkal ieskaus norobežojošs žogs, jo būvdarbi Kalpaka ielas kvartālā vēl nav noslēgušies.

Skvēriņā piemiņas plāksni ieskauj astoņas ābelītes, kas pavasarī ziedēs baltiem ziediem, kas simbolizē latviešu strēlnieku sapni par brīvu Latviju, bet rudenī to sarkanie ābolīši simbolizēs augļus, ko latviešu strēlnieku pašaizliedzīgā varonība mums devusi. Vēl šeit uzplauks baltu ziedu pļava, kas simbolizēs sniega klāto Ložmetējkalna apkārtni, kur krita latviešu strēlnieki.

Savulaik, 1935. gada 12. maijā, Latviešu veco strēlnieku biedrības Kuldīgas nodaļa ielika pamatakmeni piemineklim, kas tā arī netika izveidots. Pamatakmens ir saglabājies līdz mūsdienām. Pirms vairākiem gadiem pašvaldībā vērsās atsevišķi Kuldīgas iedzīvotāji, rosinot veidot idejisku brīvībai veltītu vides objektu, kas nebūtu saistīts ar vienu konkrētu laika posmu Latvijas atbrīvošanas cīņu vēsturē, bet ietvertu sevī ideju par Latvijas brīvību, kuras dēļ arī kuldīdznieki ir cīnījušies dažādos laika posmos.

Tradicionālais piemiņas brīdis kritušajiem karavīriem Annas kapos šogad valstī noteikto ierobežojumu dēļ nenotiks, taču Kuldīgas novada pašvaldības un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vadība piemiņas vietā individuāli noliks ziedus.

Lāčplēša diena ir visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas diena. Šie valsts svētki saistīti ar 1919. gada 11. novembri – dienu, kad Latvijas bruņotie spēki pēc gandrīz mēnesi ilgušām cīņām Pārdaugavā sakāva Pāvela Bermonta – Avalova komandēto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju. Rīgas atbrīvošanu 11. novembrī simboliski uzskata arī par uzvaru Latvijas brīvības cīņās.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.06.2025 - 12.07.2025 Zvejnieksvētki Engurē Tukuma TIC
Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2025 - 12.07.2025 Dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā" Tukuma TIC
Teatrāls, dzīvespriecīgs, labdabīgi ironisks uzvedums, R.Paula mūzika, spilgti raksturi, asprātīgi dialogi, negaidītas situāciju maiņas. | Skatīt vairāk
DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025" Tukuma TIC
Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls "Atspulgs kustībā". | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.06.2025 - 12.07.2025 Zvejnieksvētki Lapmežciemā Tukuma TIC
Saulriets radīs maģisku atmosfēru, viļņu skaņas saplūdīs ar dzīvo mūziku un neaizmirstams piedzīvojums! Pēc koncertiem – ballīte smiltīs līdz | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.53690004sec.