Nomainīt sniega kupenas pret vasarīgu siltumu eksotiskos ceļojumos

Pirmais sniegs pārsteidz un priecē, kā arī lieliski iezīmē mirkli, kad ir vērts sākt plānot atpūtu no ziemas, dodoties ceļojumā pretī vasarīgai saulei. Tuvojoties gada beigām, sākas eksotisko ceļojumu sezona, kas ilgst līdz aprīlim. Tūroperators “Novatours” dalās ieteikumos, kurp ceļot šoziem, ja kārojas patiess siltums, eksotika un jauni iespaidi.  

Katram gadalaikam ir sava burvība. Pavasaris dāvā pirmos siltos saules starus, mostošos dabu, putnu atgriešanos. Vasara lutina ar dzīvesprieku un bezrūpību. Rudens uzbur neaprkastāmas krāsu spēles. Bet ziema, lai cik romantiska un skaista tā būtu, liek ilgoties pēc dabas krāsām, skaņām, siltuma un bezrūpības. Nepacietīgākajiem vasaras tīkotājiem šajā laikā pieejami ceļojumi uz virkni eksotisku un patiesi vasarīgu galamērķu.

No pludmales līdz safari piedzīvojumiem Maurīcijā

Maurīcija ir salu valsts Indijas okeānā, kur vasaras sezona ilgst no janvāra līdz martam. Tā lutina savus viesus ar bagātīgām atpūtas iespējām - sākot no budžeta iklases iespējām, beidzot ar lukusas klases viesnīcām, kā arī ir mājvieta unikālām dabas vietām. Baltu smilšu pludmales, kalni, UNESCO Pasaules mantojumu vietas, dabas rezervāti un botāniskie dārzi, ūdenskritumi un lietus mežu takas aicina ciemos.

Atpūtu vienmēr ir vērts sākt pludmalē - lēni pierodot, mierīgi iedzīvojoties un uzņemot spēkus citām aktivitātēm. Maurīcijas lieliskākās pludmales atrodas salas ziemeļu daļā. Dažus kilometrus uz dienvidrietumiem no Grandbē kūrorta, atrodas Trou Biches pilsēta, kas ir slavena ar vienu no labākajām pludmalēm Maurīcijās. Baltās smilšu pludmales garums ir aptuveni 2 km, to aizsargā brīnišķīgs koraļļu rifs, kas dažviet sasniedz pašu pludmali, padarot to par lielisku vietu niršanai. Šo pludmali iecienījuši tūristi ar ģimenēm. Cita, ne mazāk intriģējoša pludmale ir Mont Willing, kas atrodas aptuveni 4 km uz dienvidrietumiem no Grand Bay kūrorta. Šī gandrīz 3 km garā balto smilšu pludmale majestātiski izlīkumo krastu, dāvājot nevienu vien pastkartītes vērtu skatu uz zili mirdzošo līci.

Viesojoties uz šīs salas noteikti ir vērts apskatīt Sera Sivusagura Ramgulāma botānisko dārzu, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Maurīcijas galvaspilsētas Port Luī ir unikāla skaistuma vieta. Dārzs iepriecina apmeklētājus ar iespaidīgiem eksponātiem - milzīgām palmām, putraimiem, krustnagliņu kokiem, smaržīgiem muskatriekstiem, liliju lapām, vardēm un ezeriem, kuros dzīvo zivis un bruņurupuči. Dabas mīļotājiem šī noteikti būs vieta, kur izbaudīt gaisotni un varbūt pat ieraudzīt kaut ko tādu, ko iepriekš nav redzētsi.

Tradicionālās kultūras un dzīves iepazīšanai ir vērts doties uz salas dienvidu daļu, kas tūristu vidū nav tik populāra, jo nelutina ar īpaši krāšņām pludmalēm, bet tā rezultātā šī salas daļa visvairāk ir saglabājusi autentiskumu. Īpaša apciemojuma vērts ir zvejnieku ciematiņš Mahebourg. Šeit joprojām ik uz soļa dzīvo Maurīcijas tradīcijas, bet vislabāk tās iepazīt tirdziņā, kur vienuviet pulcējas gan vietējās ēdienu tradīcijas, gan autentiski darinājumi un cilvēku temperaments. Garšu pasaules izziņai ir vērts nogaršot: Gateaux piments – aso piparu kūku, Pain vindaye d’ourite – maize ar astoņkāji, Samosas – pufīgas mīklas kūkas, ko pasniedz kopā ar gaļu un dārzeņiem un Aludu – kondensēto pienu ar garšvielām.

Intriģējošs ceļojums laikā - Kuba

Kuba ir viena no pasaules intriģējošākajām valstīm. Fantastisks klimats, baltu smilšu pludmales, caurspīdīgā un siltā Karību jūra, autentiskā Havana, senās automašīnas, salsa, cigāri, rums un pat valsts sociālistiskais autoritārais režīms piešķir Kubai neatkārtojamību. Vispiemērotākais laiks, ceļošanai turp, ir no decembra līdz aprīlim, kad vidējā gaisa temperatūra ir aptuveni +26 grādi pēc Celsija.

Kuba ir valsts ar pasakainu dabu, zaļojošiem kalniem, mežiem un ielejām. Uz šīs salas lieliski aug gandrīz viss, sākot ar cukurniedrēm, kafiju un tabaku, un beidzot ar tropiskajiem augļiem, rīsiem un pupām. Uz salas ir daudz parku ar kalniem, klintīm, ūdenskritumiem, upēm un ezeriem. Tāpat Kubā ir pārsteidzoši daudz brīnumainu vietu piekrastē, kur debeszilie ūdeņi sastopas ar žilbinošajām pludmalēm. Kubu ieskauj jūras biosfēras dabas liegumi, mangrovju meži, koraļļu rifi, kas nodrošina lielisku iespēju vērot zivis un makšķerēt.

Kubas sirds ir Havana, kas apvieno arhitektūras mantojumu, tradicionālo pilsētas iedzīvotāju dzīvi un kūrortus Karību jūras krastā. Havanā ir vērts apmeklēt Veco pilsētas laukumu, Havanas katedrāli, militāros nocietinājumus, kā arī Havanas vecpilsētu, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Kubas galvaspilsētu bieži apmeklēja amerikāņu rakstnieks Ernests Hemingvejs, kā rezultātā šeit ir iespējams doties viņa iemītajās takās, apmeklēt rakstnieka mīļākos restorānus un kafejnīcas. Havanā neaizmirstiet izbaudīt tropiskās garšas un kādā no bāriem tradicionālo rumu, dzīvās kubiešu mūzikas klubā un uz salsas deju grīdas.

Dabas krāšņuma baudīšanai ieteicams ir doties uz Vinales ieleju, kas ir viens no skaistākajiem un vieglāk sasniedzamajiem dabas nostūriem Kubas salā. Sierra de los Organos kalnu grēdās ieskautā ieleja ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā kā Kubas kultūras un dabas pērle. Vinales ielejā atrodas daudz mazu, mājīgu pilsētiņu un ciematiņu, ko ieskauj augstās kaļķakmens klintis, priežu meži un tradicionālās tabakas plantācijas. Slavenie Kubas cigāri tiek ražoti tieši no šīs ielejas plantāciju tabakas.

Nedaudz citādāku Kubas pieredzi dāvā pilsēta Sjenfuegosa. To dibināja nevis spāņi, bet francūži, un tāpēc atmosfēra šajā pilsētā ir atšķirīga no pārējās Kubas. Sjenfuegosu mēdz dēvēt par Dienvidu pērli vai Kubas Parīzi. Pilsēta patiks tiem, kas mīl iepriekšējā gadsimta vidus arhitektūru. Divdesmitā gadsimta piecdesmitajos gados būvētas ēkas ir lieliski saglabājušās un nav zaudējušas savu burvību. Šeit ir iespējams ne tikai vizuāli baudīt pilsētu, gardi paēst, bet arī apmeklēt vēstures muzeju un uzlabot savas spāņu un franču valodas zināšanas.

Indijas okeāna pērle - Seišelu salas

Seišelu salas, kas atrodas Indijas okeānā, uz ziemeļiem no Madagaskaras, sastāv no vairāk nekā 115 salām, kas katra pārsteidz ar savu īpašo raksturu un noskaņu. Daļa no tām nav apdzīvotas un savus viesus lutina tikai ar mierpilnām pludmalēm vai zaļojošu džungļu spirgtumu.

Seišelu salas ir slavenas ne tikai ar savām lieliskajām pludmalēm, fotogēniskajiem milzu akmeņiem un to, ka tās par savu medusmēneša ceļojumu izvēlas jaunlaulātie, bet arī ar virkni citur pasaulē nesastopamām dzīvnieki un augu sugām: mežonīgā vaniļa, zilie baloži, melnie papagaiļi, kokosriekstu palmas un medūzas, orhidejas un sarkanpieru papagaiļi.

Viesojoties Seišelu salās, ir vērts apciemot vienu no pasaulē mazākajiem rezervātiem Vallee de Mai Reserve, kas iekļauts UNESCO Pasaules matojumu sarakstā, un glabā neskartu tropu mežu ar unikālu floru un faunu. Šeit atrodami milzu akmeņi, čūskas, reptiļi, dažādas putnu un zīdītāju sugas, kā arī iespaidīga palmu daudzveidība. Šī ir vienīgā vieta, kur sastopami jūras kokosrieksti jeb Coco de Mer – gigantiski rieksti, kas sver vairāk nekā 20 kilogramu un akurāti atspoguļo sievietes un vīrieša anatomiju.

Tāpat noteikti ir vērts izbaudīt zemūdens krāšņumu un peldes kopā ar jūras bruņurupučiem. Nirt ir iespējams praktiski jebkur, jo ūdens ir vienlīdz dzidrs, tomēr krāšņākā un bioloģiski daudzveidīgākā zemūdens pasaule būs pie arhipelāga ārējām salām, piemēram, Alphonse salas tuvienē. Šeit vienas niršanas laikā iespējams saskatīt pat 30-40 bruņurupučus. Lai arī šie dzīvnieki ir varena izmēra un svara, tie ir ļoti miermīlīgi un pat kautrīgi, tāpēc no tiem nav jābīstas.

Un ne mazāk ieteicams ir iepazīsti pēc iespējas vairāk salu. Visattīstītākais tūrisms un bagātākais iespēju klāsts ir iekapsulēts uz arhipelāga lielākās salas Mahe, tomēr ir vērts apciemot arī citas salas. Otra lielākā sala Praslin īpaši piemērota būs tiem, kas alkst atklāt brīvdienas baudīt lieliskās pludmalēs un skatīt neticami krāšņus saulrietus. Daļa no saliņām nav pat apdzīvotas un savus viesus var vien palutināt ar klusām, mierpilnām pludmalēm vai zaļojošiem džungļiem.  

Pikanta kā salsa, reibinoša kā tekila un sirreāla kā Frīdas Kallo māksla - Meksika

Meksika ir liela un daudzpusēja, un tā ir arī neaizmirstams ceļojumu galamērķis, kas dāvā gan iespaidīgu ieskatu kultūras un vēstures aizkulisēs, gan pasaulē vienu no iecienītākajām virtuvēm, gan lieliskas pludmales un dažnedažādas aktivitāšu iespējas un apburošas pludmales, dabu. Vislabāk šīs salas apciemot doties ir vērts laikā no novembra līdz aprīlim.

Dabas daudzveidība ir viena no lielākajām Meksikas bagātībām. Šeit atrodamas sniegotas kalnu virsotnes un tuksnesīgi klajumi, zaļojoši džungļi un baltu smilšu pludmales. Tikpat mierpilni šeit sadzīvo senu civilizāciju atstātās piemiņas un jaunas, urbānas pilsētas ar debesskrāpjiem.

Meksika iet roku rokā ar mieru un atpūtu, kas vislabāk baudāms kādā lutinošā kūrortā, kuru Meksikā ir patiesi daudz. Viens no pasaules atzinīgāk vērtētajiem kūrortiem ir Kankūna, kas atrodas Karību jūras piekrastē un atzinību tas ir iemantojis savu lielisko pludmaļu dēļ. Vērā ņemamā pieprasījuma dēļ, šajā reģionā ir augsti attīstīta tūrisma infrastruktūra, kas miermīlīgi sadzīvo ar vietējo kultūru un tradīcijām, tādējādi dāvājot saviem viesiem neaizmirstamu pieredzi. Īpašas iepazīšanas vērta šeit ir Kankūnas vecpilsēta. Šī trokšņainā pilsēta ir maza un ļoti mājīga, ar daudz skaistām ēkām, vēsturiskām būvēm un harizmātisku skvēru. Šeit droši var ļauties nedaudz apmaldīties ieliņu labirintos, lai, iespējams, atrastu kādu negaidītu pērli – mazu veikaliņu, kafejnīcu vai restorānu. Iepērkoties ir jābūt gatavam kaulēties, jo tā ir daļa no meksikāņu ikdienas.

Meksikas izziņa nav iedomājama bez viena no septiņu pasaules brīnumu iepazīšanas - Chichen Itza, kas ir arī otrs visvairāk apmeklētais arheoloģiskais objekts Meksikā. Kukulkanas piramīda Chichén Itzá, kas vietējiem iedzīvotājiem pazīstama kā „El Castillo” (pils), ir viens no jaunajiem septiņiem pasaules brīnumiem, savu īpašo statusu ieguva 2007. gada 7. jūlijā. Piramīda ir tieši 24 metrus augsta, ņemot vērā augšējo piramīdas platformu.

Meksika glabā īpašu zemūdens muzeju, kas atrodams Kankūnas ūdeņos, taču to iespējams sasniegt arī no Isla Mujeres salas. Zemūdens muzejā ir aptuveni 500 dažādās lielizmēra skulptūras, kuras ir piestiprinātas pašā jūras dibenā. Šī vieta ir ļoti iecienīta nirēju vidū, kuri papildu koraļļu rifiem un krāsainajām zivtiņām var redzēt arī citādāku un neparastāku zemūdens pasauli. Tie, kuri nevēlas snorkelēt vai nirt, muzeju var skatīt, sēžot laivā, kurai ir stikla grīda.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.06.2022 - 03.07.2022 Radošas aktivitātes Koknesē Aizkraukles novada TIC
Koknesē iespējams ne tikai lūkot skaistās ainavas, atpūsties un baudīt ūdens priekus, bet arī aktīvi līdzdarboties, degustēt un ceļot laikā! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.06.2022 - 01.07.2022 BRĪVDABAS KINO "SPLENDID PALACE" Splendid Palace
“Splendid Garden”, kas iekārtots pašā Rīgas centrā, Elizabetes ielas 61 pagalmā, visas vasaras garumā piedāvā brīvdabas kino seansus. | Skatīt vairāk
EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ  Melngalvju nams
Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs pašā | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.06.2022 - 03.07.2022 Paukošanās un koncerts Bauskas pilī Bauskas TIC
Tradicionāls pasākums ar paukošanās turnīru un koncertu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15228295sec.