Tūrisma forumā diskutēs par tehnoloģiju lomu nozares attīstībā

Mēs dzīvojam pārmaiņu laikos un jau šobrīd liekam pamatus rītdienas tūrismam, tādēļ šī gada Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras tiešsaistes  pasākumā  ”Tūrisma forums 2021”, kas notiks 15. decembrī, ieskatīsimies nozares profesionāļu nākotnes paredzējumos - kā mainīsies ceļotājs, cik liela ietekme ir mākslīgajam intelektam un tehnoloģijām u.c.?

“Šogad Tūrisma forumā vēlamies mazliet ieskatīties nākotnē, lai saprastu, kas mums jādara, lai labāk sagatavotos brīdim, kad dažādie ierobežojumi paliks pagātnē. Jau tagad redzam, ka Latvijas iedzīvotājiem ir izveidojies jauns paradums, apceļot savu valsti, tas bijis labs atspaids vietējā tūrismā. Šāds valsts iedzīvotāju ieradums ievērojami paplašina tūrisma nozares potenciālo  klientu loku un ļauj drošāk lūkoties nākotnē. Digitālā mārketinga un dažādu tehnoloģiju iespējas mums sniedz iespēju ļoti individuāli uzrunāt savus klientus, tādēļ šoreiz forumā lielāku uzmanību veltīsim tieši digitalizācijai kā jaunai iespējai tūrisma industrijā,” uzsver LIAA tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Forumā uzstāsies biznesa stratēģis, futurologs Timons de Jangs, kurš ikdienā pēta tehnoloģiju ietekmi uz sabiedrību, kā arī viņa uzmanības centrā ir mileniāļu, Z un Y paaudze un šīs sabiedrības grupas uzvedība. Lektors forumā stāstīs par nākotnes ceļotāja ieradumu maiņu un tehnoloģiju nozīmi tajā.

Digitalizācija tūrisma industrijā ir neizbēgama, taču  arvien būtisks ir jautājums - vai mākslīgais intelekts var aizstāt cilvēku?  Grāmatas “Better Travel” autors  Aldis Kušķis stāstīs, kā cilvēcīga un individuāla apkalpošana nodrošina tūrisma industriju pret automatizācijas draudiem.

Skatoties  Latvijas  ekonomikas un tūrisma nākotnē, “RailBaltica” ir viens no būtiskajiem atslēgas vārdiem. Kādas pārmaiņas “RailBaltica” ienesīs tūrisma industrijā, forumā pastāstīs “RB Rail” Stratēģijas un attīstības vadītājs Kaspars Briškens.

Pandēmijas laikā līdz ar vairākiem ierobežojumiem daudzi pakalpojumi kļuva nepieejami un nācās domāt jaunus risinājumus. Paneļdiskusijā spriedīsim, vai un kā digitālie risinājumi var aizstāt klātbūtni un vai šādiem risinājumiem ir iespēja kļūt par jaunu un pelnošu biznesa virzienu tūrisma industrijā.

Tūrisma forums ik gadu ir arī būtiska nozares tīklošanās iespēja, kurā dalīties ar savu pieredzi.  Uz pasākumu būsim uzaicinājuši trīs uzņēmējus, kuru pieredzes stāsti vēsta, kā problēmā saskatīt risinājumu. Tāpat, lai arī pasākums būs hibrīda formā, neizpaliks arī iespēja dalīties ar savu viedokli un uzdot interesējošos jautājumus.

Aicinām reģistrēties dalībai forumā platformā http://mitto.me/turismaforums, lai varētu vērot tiešsaistes lekcijas, gan sazināties ar citiem foruma dalībniekiem un uzdot jautājumus lektoriem!

“Tūrisma foruma 2021” programma

11:15 Foruma atklāšana. Moderators: Valdis Melderis.

11:20 Atklāšanas uzruna - Jānis Vitenbergs, Latvijas Republikas ekonomikas ministrs.

11:25 Atklāšanas uzruna - Kaspars Rožkalns, LIAA direktors.  

11:30 LIAA Tūrisma departamenta atskats uz 2021.gadā paveikto - Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta direktore.

12:00 Nākotnes ceļotāju ieradumi - Timons De Jangs, Utrehtas universitātes Sociālās psiholoģijas nodaļas lektors; biznesa strateģis;  “FreedomLab Future” pētnieks; futurologs.

12:30 “Rail Baltica” jauna ekonomiskā koridora radīšana, sociālekonomiskie ieguvumi un iespējas tūrismam - Kaspars Briškens, RB Rail AS Stratēģijas un attīstības departamenta vadītājs.

12:50 Dabiskais intelekts  pret mākslīgo intelektu. Kā cilvēcīgs un individuāls serviss nodrošina tūrisma industriju pret automatizācijas draudiem - Aldis Kušķis, grāmatas “Better Travel. The not so dirty secrets of Travel Advisors or a key to travellers’ love and trust” autors, ceļojumu aģentūras “STAGINGS Travel Design” vadītājs.

13:10 – Atpūtas pauze

13:30 Kā problēmu pārvērst iespējā. Jauna biznesa uzsākšana laikā, kad viss apstājies. Četru Latvijas uzņēmumu pieredzes stāsti.

14:00 Cik ilgtspējīgi esam? Dažādu valstu piemēri - Janeks Rubes, Youtube kanāla “Honest guide” veidotājs; žurnālists.

14:30 Paneļdiskusija: “Vai un kā iespējams paplašināt pieredzējuma iespējas ar digitālo tehnoloģiju palīdzību?”. Moderators: Mārtiņš Eņģelis.

15:15 “Studentu zinātniski pētniecisko darbu 2021.gada konkursa” apbalvošanas ceremonija.

15.30 Noslēguma performance.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Iepazīsti kaimiņus Zemgalē! Bauskas TIC
Piedalies vērienīgākajā Latvijas - Lietuvas tūrisma akcijā! Apmeklē 16 objektus, izpildi uzdevumus, nofotografējies un pretendē uz lieliskām balvām! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.04.2022 - 26.05.2022 Dzīvās džeza mūzikas vakari! Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
Katru ceturtdienu no plkst. 20:00 – 22:00 gaidīsim ciemos ikvienu uz dzīvās džeza mūzikas vakariem viesnīcas Lobby bārā! Ieeja: bez maksas. | Skatīt vairāk
Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni! Gulbenes novada TIC
Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.05.2022 - 31.05.2022 Iestartē vasaru ar velo un bānīti! Gulbenes novada TIC
Velotūristi vasaras mēnešos aicināti apvienot velobraucienus ar izbraucienu ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, izmantojot Bānīša īpašo velopiektdienu | Skatīt vairāk
load
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57233191sec.