Carnikavas TIC par aizvadīto 2021. gadu un prognozēm jaunajā 2022. gadā

Travelnews.lv, sākoties jaunajam gadam, vaicā Latvijas pilsētu un novadu tūrisma informācijas centriem piecus jautājumus. Šoreiz atbildes uz tiem sniedz Carnikavas Tūrisma informācijas centra tūrisma informācijas konsultants Jānis Galakrodzinieks.

1. Kādus jaunus tūrisma pakalpojumus, objektus un produktus piedāvāsiet Latvijas un ārvalstu ceļotājiem 2022.gadā?

2022. gadā Carnikavas pagasts piedāvās ceļotājiem iespēju pastaigāties gar Gaujas un Vecgaujas upju krastiem pa labiekārtoto Gaujas promenādi. Promenādes galā pie dzelzceļa tilta ceļotāji varēs iemūžināt savu klātbūtni Carnikavā pie vides objekta “Carnikava”.

Pie Carnikavas promenādes izbūvēta neliels stāvlaukums un ierīkota gājēju pāreja drošākai ceļa šķērsošanai. Pie stāvlaukuma Vecgaujā ielikta strūklaka, kas naktīs ietinās vairākās krāsās.

Janvāra beigās un februāra sākumā Carnikava aicina viesus uz zibakciju “Nēģu vilciens”. To rīko biedrība “Jūras Zeme” piejūras dzīvesstila veicināšanas projekta “Jūra visu gadu” ietvaros Tā ietvaros plānots atdzīvināt Latvijas dzelzceļa tradīciju no 20.gs. 30-tajiem gadiem, kad uz Carnikavu devās īpašie tūristu vilcieni. Viesi tiks iepazīstināti ar nēģiem, nēģu ēdieniem un cepšanas tradīcijām.

Protams, vasaras sezonā Carnikava gaidīs viesus ikgadējos Zvejnieksvētku un Nēģu svētku pasākumos ar krietnu tirdziņu un dažādām sportiskām aktivitātēm gan lieliem, gan maziem.

Tālāk no Carnikavas, militārā mantojuma cienītāji var aizdoties uz Mežgarciemu, kur atrodas bijušās samērā slepenas pretraķešu aizsardzības bāzes paliekas. Aizvadītajā gadā pie tām uzstādīts informatīvs stends, kur ieskicēta novada militārā vēsture un militārās bāzes loma tajā.

Citādāk plānos ir tematiskie pārgājieni, orientēšanās aktivitātes, kā arī informatīvi pasākumi tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Ņemot vērā mainīgo situāciju ar COVID-19 izplatību un tā izplatības apkarošanas pasākumiem, plāni un pasākumi var būtiski mainīties.

2.  Kā vērtējat no tūrisma viedokļa aizvadīto 2021.gadu?

2021. gads skaidri parādīja, cik ļoti viesi mīl dabu. Aizvadītais gads turpināja iepriekšējā gada tendenci dabas objektu apmeklējuma pieaugumā, arī nesezonā. Uztverot šo tendenci pie Carnikavas promenādes darbu uzsāka vairāki ēdinātāji, tostarp, kafejnīca “Kafe Maza Upe”, “OZO restorāns” u.c.

Ja skatās uz Carnikavas promenādes skaitītāju, tad var manīt, ka arī nesezonā apmeklētāju skaits mērojams no 1500 personām nedēļā 2021. gada pirmajos mēnešos līdz 3000 personām aprīļa noslēgumā. Pirms pandēmijas ziemas mēnešos apmeklētāju skaits nedēļā labajās dienās nepārsniedza 700. Lielākais apmeklētāju skaits fiksēts jūnija nedēļās, kad saskaitīti apmēram 6000 apmeklējumu nedēļā.

Arī uz Gājēju-velosipēdistu tilta pāri Gaujai ir uzstādīts gājēju-velosipēdistu skaitītājs. Tas, savukārt, parādīja, ka pavasarī, kad Gaujā notika ar ledus sastrēgumu un iešanu saistīti pali, apmeklējumu skaits uzlēca no apmēram 1,2 tūkstošiem pirms paliem līdz 4,5 tūkstošu reizēm nedēļā palu laikā. Izskatās, ka bīstamas hidroloģiskās parādību vērošana bijusi iecienīta.

3. Vai novadu reforma 2021. gadā kaut kādā veidā ir ietekmējusi tūrisma dzīvi novadā un pilsētā?

2021. gada administratīvi teritoriālā reforma nav manāmi ietekmējusi tūrisma dzīvi jaunajā Ādažu novadā, ja ne padarījusi to mazliet plūstošāku.

4. Kādi galvenie uzdevumi vai darbi tiek plānoti 2022.gadā, lai uzlabotu tūrisma infrastruktūru un ceļotāju labsajūtu?

Carnikavas TIC šajā gadā vēlas strādāt Ādažu novada tūrisma tīmekļvietnes papildināšanai ar dažādu ceļotāju grupām un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem noderīgu informāciju ceļojumu un aktivitāšu plānotājiem.

Ir svarīgi izdot jaunu Ādažu novada tūrisma brošūru, kurā iekļaut svarīgāko informāciju un palīdzētu orientēties, ceļojot pa jauno novadu.

Iespēju robežās centīsimies atjaunot tūrisma informācijas stendus un izvietot jaunas norādes novadā.

Tūrisms nevar notikt ilgtspējīgi bez vietējām kopienām, radošuma un enerģijas pilniem uzņēmējiem, līdz ar to TIC būtu svarīgi attīstīt sadarbības ar vietējo nozari un kopienām, lai stiprinātu piedāvājumu un palīdzētu uzņēmējiem izmantot Jūrtakas, EiroVelo, Mežtakas, Sv. Jēkaba ceļa, Militārā mantojuma u.c. tūrisma produktus. It sevišķi svarīgi būtu veidot sadarbību ar vietējiem gidiem, jo pieprasījums pēc šiem speciālistiem ir nerimstoši augsts.

5. Kāds būtu jūsu vēlējums tūrisma ziņu portālam Travelnews.lv] un Latvijas ceļotājiem 2022.gadā?

Novēlam tūrisma ziņu portālam piesaistīt arvien stiprāku izaugsmi, arvien vairāk jaunus lasītājus, un arvien vairāk iedvesmojošu un analītisku rakstu. Portāls ir devis tik daudz piemēru, no kuriem iedvesmoties un radīt jaunas idejas. Novēlam būt par iedvesmas bāku arī 2022. gadā. Savukārt, Latvijas ceļotājiem novēlam arī šogad rast laiku doties ceļojumos pa Latviju, un arī Pierīgā. Lai šī gada ceļojumi stiprina ikkatru mentāli un fiziski, un padara draudzības un ģimenes saites ciešākas!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta Estravel Latvia
1 nakts 2 pieaugušajiem un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, Sea Wellness apmeklējums, bērnu kluba pakalpojumi | Skatīt vairāk
Latvija no 195 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.06.2022 - 02.07.2022 Rundāles pils dārza svētki Bauskas TIC
Svētkos iespējams apskatīt dārzu, parku un pili, uzzināt un apgūt ko jaunu, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, iegādāties stādus | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.06.2022 - 01.07.2022 Filmas "Elviss" pirmizrāde jau 1. jūlijā Splendid Palace
Rokenrola karalis ir atgriezies! Kinoteātrī "Splendid Palace" no 1. jūlija lielajos ekrānos Baza Lurmena biogrāfiskā drāma "Elviss". Uz tikšanos | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.06.2022 - 04.07.2022 Bauskas novada maršruts "Leišmalīte" Bauskas TIC
Iepazīsti Bārbeli, Skaistkalni, Kurmeni un Valli. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37680411sec.