Trešdaļa iedzīvotāju šogad plāno netērēt vairāk naudas, kā nopelnīts

Trešdaļa jeb 33% Latvijas iedzīvotāju, lai uzlabotu savu finanšu situāciju, šogad plāno netērēt vairāk naudas, kā tiek nopelnīts, liecina Luminor bankas veiktā aptauja.* Tajā pašā laikā vairāk kā 15% respondentu apņēmušies rīkoties atbildīgāk kā iepriekš un rūpīgāk plānot finanses, šajā gadā uzsākot ienākumu un izdevumu atskaites veikšanu.

No tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri apņēmušies netērēt vairāk naudas, kā nopelnīts, vairums ir vecāka gadagājuma cilvēki vecumā no 60 līdz 74 gadiem, no kuriem šādu atbildi norādījusi gandrīz puse jeb 42% aptaujāto, kā arī Latgales iedzīvotāji. Vienlaikus aptuveni katrs piektais iedzīvotājs šajā gadā plāno lūgt algas pielikumu, strādāt virsstundas vai meklēt papildu darbu, kur piepelnīties, no kuriem lielākā daļa ir Rīgas iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem, bet vismazāk – Kurzemē dzīvojošie.

“Mūsu veiktā aptauja iezīmē tendenci, ka Latvijas iedzīvotāji kopumā ir sākuši vairāk plānot finanses un sekot līdz saviem izdevumiem un ienākumiem. Iepriecina arī tas, ka gados jauni cilvēki saskata darba iespējas un ir gatavi attīsties tepat Latvijā – kā norāda gandrīz trešdaļa pilngadīgo jauniešu vecumā līdz 29 gadiem, labāk apmaksāta darba meklējumi mūsu valstī būs viņu šī gada prioritāte savas finanšu situācijas uzlabošana.  Bet aptuveni katrs piektais jaunietis plāno šogad izglītoties, lai efektīvi un prasmīgi ikdienā pārvaldītu savas finanses. Šī tendence skaidrojama ar to, ka jaunieši aizvien vairāk apzinās finanšu  iemaņu nozīmi savas labklājības veidošanā, kā arī savu mērķu sasniegšanā,” stāsta Jekaterina Ziniča Luminor biznesa attīstības vadītāja Baltijā.

Lai šogad uzlabotu savu finanšu situāciju, aptuveni katrs desmitais iedzīvotājs ir apņēmies nosegt esošās kredītsaistības turklāt vairums ir Zemgalē dzīvojošie vecumā no 40 līdz 49 gadiem. Vairāk vīriešu kā sieviešu šogad plāno ieguldīt akcijās un obligācijās, no kuriem visvairāk ir jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, bet vismazāk – Latgalē dzīvojošie vecumā no 50 līdz 59 gadiem.

“Vairāk kā puse iedzīvotāju aizvadītā gada nogalē norādīja, ka šogad salīdzinot ar pagājušo gadu viņu finanšu situācija nemainīsies vai pat uzlabosies, no kuriem 34% domāja, ka viņiem šogad izdosies saglabāt esošo finanšu situāciju, bet aptuveni trešdaļa paredzēja tajā uzlabojumus, kas liecina par to, ka kopumā iedzīvotāji gada beigās bija noskaņoti pozitīvi par savu finanšu situāciju šogad. Tomēr jāņem vērā tas, ka ir sadārdzinājušās elektroenerģijas un citu pakalpojumu cenas, par kurām šobrīd mājsaimniecības un uzņēmumi saņem rēķinus, te dzīvotāju noskaņojumā varētu būt vērojamas izmaiņas,” norāda J. Ziniča.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums! Biznesa augstskola Turība
Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.06.2022 - 03.07.2022 Radošas aktivitātes Koknesē Aizkraukles novada TIC
Koknesē iespējams ne tikai lūkot skaistās ainavas, atpūsties un baudīt ūdens priekus, bet arī aktīvi līdzdarboties, degustēt un ceļot laikā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.06.2022 - 30.06.2022 Īpašs piedāvājums 3 Vidzemes pilīs Gulbenes novada TIC
Trīs dažādiem notikumiem un noslēpumiem apvītas vietas - Cesvaines, Stāmerienas un Alūksnes Jaunā pils – ceturtdienu vakaros aicina baudīt īpašu | Skatīt vairāk
Mājas kafejnīcu diena Gulbenes novadā Gulbenes novada TIC
Gulbenes novadā 9.jūlijā norisināsies Mājas kafejnīcu diena, kas apmeklētājiem būs kā lielisks piedzīvojums garšu pasaulē. Aicinām ciemos! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.39457417sec.