Ogres TIC vadītāja par tūrismu aizvadītajā 2021. gadā un gaidāmajiem jaunumiem

Travelnews.lv, sākoties jaunajam gadam, vaicā Latvijas pilsētu un novadu tūrisma informācijas centriem piecus jautājumus. Šoreiz atbildes uz tiem sniedz Ogres novada Tūrisma plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Elīna Baltiņa.

1. Kādus jaunus tūrisma pakalpojumus, objektus un produktus piedāvāsiet Latvijas un ārvalstu ceļotājiem 2022.gadā?

2022. gadā Ogrē tiks izveidoti vairāki nozīmīgi objekti, kas piesaistīs tūristu interesi. Neizmantotais  ūdenstornis, kur šogad tika uzstādīta Ziemassvētku dekorācija “Bētlemes zvaigzne”, tiks pārveidots par Latvijā lielāko profesionālo kāpšanas sienu Latvijā. Savukārt uz jaunā mola pie Ogres upes ietekas Daugavā jau šobrīd ir uzsākti jauna vides dizaina objekta būvniecības darbi ar mērķi attīstīt šo rekreācijas teritoriju, izveidojot torņveida dizaina objektu – bāku uz mola. Šobrīd norisinās arī Taurupes muižas klēts pārbūves darbi, kuru ietvaros plānots ierīkot Taurupes pagasta novadpētniecības muzeju, kurā nozīmīga vieta būs materiāliem par mākslinieka Vilhelma Purvīša dzīvi un daiļradi un viņa gleznu reprodukciju izstādei. Finansējumu saņēmusi arī biedrība, kas apsaimnieko Vilhelma Purvīša dzimtās mājas “Vecjauži”, kur šogad plānoti atjaunošanas darbi, lai krājums būtu pieejamāks apmeklētājiem.

Šogad plānots turpināt attīstīt dabas parka “Ogres ieleja” teritoriju, izveidojot tūrisma infrastruktūru atpūtai dabā. Paredzēts veikt arī Ikšķiles brīvdabas skatuves pārbūvi, Andreja Pumpura pieminekļa atjaunošanu u.c. ieceres.

Gada nogalē Ogre tradicionāli pārtaps par Ziemassvētku galvaspilsētu ar lampiņu tūkstošiem, interesantām un jaunām svētku dekorācijām, kā arī vairākiem tematiskajiem maršrutiem.

2. Kā vērtējat no tūrisma viedokļa aizvadīto 2021.gadu?

2021.gads tūrisma nozarei bijis sarežģīts. Jāmācās pielāgoties un strauji reaģēt uz mainīgo situāciju. Cilvēki pagājušajā gadā deva priekšroku atpūtai pie dabas kopā ar draugiem vai ģimeni, vairāk tika izmantotas digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas. Ogres pilsēta veiksmīgi spēja noturēt un pat palielināt apmeklētāju plūsmu, turpinot attīstīt Ogres kā Ziemassvētku galvaspilsētas statusu, šādā veidā sniedzot prieku ne tikai iedzīvotājiem un viesiem, bet arī nodrošinot apmeklētāju plūsmu vietējiem uzņēmumiem. Ziemassvētku laikā lielu interesi par Ogri sāka izrādīt arī ārvalstu viesi. Ogres novadā tika attīstītas un popularizētas dažādas aktivitātes dabā, piemēram, 163. velomaršruts dabas parka “Ogres ieleja” teritorijā, paplašinātas Ogres novada audiogida maršrutu sniegtās iespējas.

3. Vai novadu reforma 2021.gadā kaut kādā veidā ir ietekmējusi tūrisma dzīvi novadā un pilsētā?

Reforma nāca ar saviem izaicinājumiem, tomēr galvenokārt lika uz lietām paskatīties plašāk un nozarei sadarboties vēl ciešāk, nekā līdz šim. Lepojamies ar to, ka Ogres novadā spējam vienoties par turpmākajiem tūrisma attīstības plāniem, ņemot vērā teritoriālās īpatnības.    

4. Kādi galvenie uzdevumi vai darbi tiek plānoti 2022.gadā, lai uzlabotu tūrisma infrastruktūru un ceļotāju labsajūtu?

2022.gadā turpināsim strādāt pie tā, lai informācija jebkurā diennakts laikā būtu pieejama ikvienam interesentam. Turpināsies vairāki, iepriekšējos gados uzsākti projekti – bezmaksas audiogida stāstu krājuma papildināšana, āra digitālo stendu izveide, mājaslapas www.visitogre.lv uzlabošana, kā arī tūrisma informācijas stendu atjaunošana.

5. Kāds būtu jūsu vēlējums tūrisma zinu portālam Travelnews.lv un Latvijas ceļotājiem 2022.gadā?

Lai vienmēr ir drosme stāties pretī izaicinājumiem, izkāpt no savas komforta zonas un meklēt jaunus piedzīvojumus!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
ATTA KRASTA FESTIVĀLS ATTA Centre
21. jūlijā ATTA CENTRE atklāj pirmo ATTA Krasta festivālu, kura ietvaros notiks Street Food festivāls un kolekcionāru tirdziņš ar unikāliem | Skatīt vairāk
Latvija
Mājas kafejnīcu diena Gulbenes novadā Gulbenes novada TIC
Gulbenes novadā 9.jūlijā norisināsies Mājas kafejnīcu diena, kas apmeklētājiem būs kā lielisks piedzīvojums garšu pasaulē. Aicinām ciemos! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.06.2022 - 01.07.2022 Filmas "Elviss" pirmizrāde jau 1. jūlijā Splendid Palace
Rokenrola karalis ir atgriezies! Kinoteātrī "Splendid Palace" no 1. jūlija lielajos ekrānos Baza Lurmena biogrāfiskā drāma "Elviss". Uz tikšanos | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.06.2022 - 02.07.2022 Fly In Limbaži Limbažu TIC
Super pozitīva atmosfēra, elpu aizraujoši momenti, smaids un skatieni, kas nepārtraukti vērsti augšup! 2. jūlijā, Limbažu Lidlaukā - avio šovs Fly | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.68058705sec.