Vidzemes inovāciju nedēļā ciemos aicina IIC «Dzelzceļš un Tvaiks» Gulbenē

Vidzemes inovāciju nedēļas laikā 23.februārī no plkst. 10.00 līdz 18.00 uz Gulbeni uz atvērto durvju dienu aicina izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas ir unikāls piemērs kultūrvēsturiskā un industriālā mantojuma vērtību saglabāšanā apvienojumā ar  digitāliem risinājumiem dzelzceļa nozares izpētē un izzināšanā.

Apmeklējot IIC “Dzelzceļš un Tvaiks” 23.februārī, ikvienam būs iespēja izzināt dzelzceļa nozari ar interaktīvo ierīču palīdzību, satikties ar centra darbiniekiem – profesionāliem un zinošiem nozares speciālistiem, iepazīt Gulbenes dzelzceļa staciju un izpētīt tās arhitektūru.

IIC “Dzelzceļš un Tvaiks” atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā (uzcelta 1926.gadā, arhitekts Pēters Feders). Centrs tika atvērts 2018.gada septembrī. Tajā ir izvietotas 30 interaktīvas ierīces, ar kuru palīdzību var iepazīt dzelzceļa darbību, vēsturi un attīstību. Centrs paredzēts dažāda vecuma mērķauditorijai – bērniem, jauniešiem, ģimenēm ar bērniem, uzņēmumu kolektīviem un ikvienam dzelzceļa nozares entuziastam un interesentam. Centrs ir gan lieliska vieta, ko apmeklēt vietējiem Gulbenes novada iedzīvotājiem un tūristiem, gan arī koprades vieta dažādām nozarēm – uzņēmējdarbībai, kultūrai, jaunatnes lietu darbībai, realizējot pasākumus, izglītojošas un tematiskas aktivitātes.

IIC “Dzelzceļš un Tvaiks” ir vērsts uz attīstību un pakalpojumu piedāvājuma dažādošanu. 2019.gadā centrs tika papildināts ar 7 jaunām ierīcēm, kuru izgatavošanā iesaistījās gan vietējie amatnieki, galdnieki, gan augstskolu studenti. Centra piedāvājums tika papildināts ar trīs tematiskajām nodarbībām, kuras tika iekļautas gan skolēnu mācību programmās, gan arī dažādos kultūras pasākumos, sasaistot tos ar dzelzceļa nozari. Tematiskās nodarbības veicina radošumu un komandas sadarbību, saliedēšanos. 2020.gadā centrā tika izveidota izlaušanās istabas spēle “Perons 13”, kas ļauj sajust dzelzceļnieku dzīves senatni. Tā ir aizraujoša piedzīvojumu spēle, kas paredz vienas stundas laikā atrisināt dažādus āķīgus jautājumus, atslēgt vairākas atslēgas, lai nokļūtu līdz galvenajai, kas atslēgs izlaušanās istabas durvis. Spēlē ir lieliska iespēja stiprināt savas un komandas zināšanas un veicināt dažādu prasmju attīstību. 2021.gadā centrā, ņemot vērā pieprasījumu, tika izstādīti eksponāti, kas liecina par dzelzceļa vēstures attīstību Gulbenē un Latvijā. Sadarbojoties ar Gulbenes novada pašvaldības pedagogiem, centra piedāvājumā tika papildināts tematisko nodarbību klāsts, akcentējot kompetenču pieeju izglītībā.

2021.gada nogalē IIC "Dzelzceļš un Tvaiks" saņēma Eiropas Kultūras tūrisma tīkla (ECTN – European Cultural Tourism Network) apbalvojumu konkursā “Ilgtspējīgs kultūras tūrisma galamērķis” kategorijā “Dzelzceļa mantojums kultūras tūrismā”, kas ir augsts starptautiskas novērtējums kopējam darbam.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.10.2022 - 08.10.2022 Лучшее место для вашего мероприятия ATTA Centre
Единственный конференц-центр в Балтии, где все доступно в одном месте. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.10.2022 - 07.10.2022 Marc Martel & QUEEN SHOW ATTA Centre
Марк Мартел – это уникальное явление: он действительно поет как Фредди Меркьюри, а | Skatīt vairāk
IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ! Jēkabpils novada TIC
Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu! | Skatīt vairāk
Zinātnieku nakts'22 Vidzemes Augstskola
Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00 | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Gulbenes novada TIC
,


Alūksnes TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37842298sec.