Salacgrīvā atklāta vērienīga Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde

170 Latvijas mākslas skolu audzēkņu radīti projekti apkopoti vērienīgā un mūsdienīgā izstādē Salacgrīvā. Trīs norises vietās – Salacgrīvas kultūras centrā,  Salacgrīvas muzejā un Salacgrīvas mākslas skolā – eksponēti kolāžas un asamblāžas tehnikā vizualizēti mākslas izstāžu projekti, kas devuši iespēju skolēniem iejusties mākslas izstādes kuratora lomā.

Izstādē eksponēti labākie Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbi no 98 Latvijas mākslas skolām, risinot radošu uzdevumu par tēmu “Mākslas izstāde”. Jauno kuratoru darbi tapuši Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotā Valsts konkursa ietvaros. Jau tradicionāli Valsts konkurss mudina audzēkņus padziļināti pētīt un strādāt ar kādu izvēlētu mākslas vai dizaina tēmu, tādējādi gūstot priekšstatu par dažādām mākslas jomām un profesijām. Izstādē apskatāmie 170 izstāžu projekti ir tikai neliela daļa no Latvijas mākslas skolās šogad tapušajiem radošajiem darbiem par mākslas izstāžu tēmu.

Dalībnieki vecumā no 9 līdz 16 gadiem tika aicināti iejusties izstādes kuratora lomā un izveidot ieceri mākslas izstādei. Uzdevums bija radīt izstādes projektu, noformēt to uz planšetes un izstrādāt izstādes koncepciju. Ikvienu konkursa darbu vērtēja nozares profesionāļi – kuratori, kā arī mākslas un dizaina vidusskolu un augstskolu pārstāvji. Viņi sniedza rakstisku vērtējumu, lai paspilgtinātu svarīgo – veiksmes un arī atzīmējot aspektus, ko mācību procesā vēl pilnveidot.

“Bija ļoti liels prieks vērtēt šos darbus – tajos jūtama sirsnība un gaišums pret mākslu un tās procesu, patiesa interese un aizrautība. Ieraugot skolēnu vispārdrošākās idejas dažādu izstādes konceptu formā, varu apgalvot, ka Latvijā aug lieliska jauna paaudze ar radošiem, inteliģentiem un aizrautīgiem mākslas vides pārstāvjiem,” stāsta Liene Jakobsone, Valmieras novada Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece.

Savukārt mākslas izstāžu kuratore Auguste Petre atzīst: “Izstrādātie darbi norāda uz pozitīvu tendenci – interesi un padziļinātu izpratni saistībā ar kuratora darbu. Darbus vērtēt bija aizraujoši un vērtīgi, liels prieks redzēt, ka daudzi jaunieši māk kontekstuāli domāt, kā arī daudzpusīgi un kvalitatīvi attīstīt savas radošās ieceres.”  

Izstāde no 29. aprīļa līdz 27. maijam Salacgrīvas kultūras centrā, Ostas ielā 3, atvērta katru darbu dienu no plkst.10.00 līdz 17.00; Salacgrīvas muzejā, Sila ielā 2, katru darbu dienu no plkst.10.00 līdz 17.00, sestdien no plkst.10.00 līdz 15.00; Salacgrīvas Mākslas skolā, Pērnavas ielā 29, katru darba dienu no plkst.11.00 līdz 18.00. Ieeja izstādē bez maksas. Izstādi rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Salacgrīvas Mākslas skolu, atbalsta Limbažu novada pašvaldība.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kad ārā auksti - pie mums karsti! Park Hotel Latgola
Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo | Skatīt vairāk
Latvija
Rudens nakšņošanas piedāvājums Hotel Jūrmala SPA
Nakšnošana & brokastis, Wellness Oasis, SPA procedūras VAI restorāna piedāvājums | Skatīt vairāk
no 122 EUR
Family holidays in Hotel Jurmala Spa  Estravel Latvia
1 night for 2 adults and 1 child till age of 12 // Included: breakfast, family time at Wellness Oasis, special offer for adults and children | Skatīt vairāk
no 137 EUR
Kad ārā auksti - pie mums karsti! Park Hotel Latgola
Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.63849998sec.